Bizimle iletişime geçin

GENEL

Kale’nin Avrupa Pazarındaki Yeni Durağı Almanya: Köln Kale Bayii törenle hizmete açıldı

Yayınlandı

-

Timur Karaoğlu: “Avrupa pazarında fark yaratmayı hedefliyoruz”   

Türkiye’nin lider, dünyanın ise sayılı seramik üreticilerinden Kaleseramik, yurt dışında yeni yatırımlarla istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Avrupa’nın 5., dünyanın da 17. en büyük seramik kaplama malzeme üreticisi olarak, yeni yıla yatırımla başlayan Kaleseramik, Almanya’nın Köln şehrindeki yeni bayisini törenle hizmete açtı. Sandbau GMBH’nin distribütörlüğünde açılan mağazada, Çanakkale Seramik ve Kalebodur markalı seramik karo ürünleri ile uluslararası projelerin gözde tercihi Kalesinterflex başta olmak üzere Kale markalı seramik sağlık gereçleri ve banyo mobilyası ürünlerinin satışı gerçekleştirilecek. 

Bu yeni mağaza ile Almanya pazarındaki varlıklarını daha güçlü hale getireceklerini belirten Kaleseramik Genel Müdürü Timur Karaoğlu, “Avrupa pazarı, güçlü rakiplerle rekabet ettiğimiz zorlu bir pazar. Almanya ise, kıtada merkez ülke konumunda bulunuyor. Biz de burada inovatif ürünümüz Kalesinterflex başta olmak üzere yenilikçi ürünlerimiz ile fark yaratmayı hedefliyoruz. Ayrıca burada ürünlerin kalitesi kadar, zamanında ve hızlı teslimat da büyük önem taşıyor. Biz de yeni süreçte Köln’deki merkez depomuzdan yapacağımız ürün sevkiyatı ile uzun bekleme sürelerini ortadan kaldırarak, müşterilerimizin taleplerine çok daha hızlı bir şekilde cevap vereceğiz” dedi.

Türkiye’de Seramiğin Kalesi olarak, kurulduğu günden bu yana yenilikleri ile sektöre öncülük eden Kaleseramik, yurt dışı yatırımlarına yeni bir halka daha ekledi. Aralık 2023’te Güney Asya ülkesi Bangladeş’te hizmete açtığı showroomu ile bu bölgedeki etkinliğini daha da artıran Kaleseramik, bu kez Avrupa pazarına yönelik önemli bir yatırım daha gerçekleştirdi. Dünya çapında tek bir çatı altında üretim yapan en büyük seramik tesisine sahip olan ve üretimini dünyanın 86 ülkesine ihraç eden Kaleseramik, Almanya’nın Köln şehrindeki yeni bayisini törenle hizmete açtı. 

Kaleseramik, Almanya’nın köklü şirketlerinden Sandbau GMBH’nin distribütörlüğünde açtığı yeni bayisi ile kıtadaki pazar payını ve etkinliğini daha da artırmayı hedefliyor. Kaleseramik’in seçkin markalarını Almanya’daki tek distribütörü ve toptancısı olan Sandbau GMBH; burada seramik karo, porselen karo ve ilgili aksesuarların ticaretinde uzmanlaşmış bir marka konumunda bulunuyor. Almanya’nın Frechen şehrinde faaliyetlerini sürdüren Sandbau GMBH, ülke genelinde kuruluş aşamasında olan dağıtım ve müşteri ağı ile tüm Batı Avrupa bölgesinde uzman ve yetişmiş personeli ile taşımacılık, depolama, pazarlama, satış, servis ve satış sonrası hizmetleri veriyor. Öncelikli olarak, son kullanıcıların yenileme projelerine ve bu projelere hizmet sunan usta gruplarına hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sağlamayı amaçlayan Sandbau GMBH, aynı zamanda Kaleseramik’in dünya çapında bir marka olma yolculuğunda, zengin ürün çeşitliliği ile 30 yılı aşkın tecrübeye sahip kurucu ortakları ve dinamik kadrosuyla da destek oluyor.

“Avrupa’daki etkinliğimizi daha da artıracağız”

 Dünya markası olma yolunda yatırımlarına devam ettiklerini belirten Kaleseramik Genel Müdürü Timur Karaoğlu, Köln’deki yeni mağazanın hedefleri ve burada satışa sunulacak ürünlerle ilgili şunları söyledi:

“Kale Ailesi olarak, Grubumuzun kurucusu merhum İbrahim Bodur’un ihracat alanındaki vizyoner mirasını yeni yatırımlarla daha da ileri taşımaya çalışıyoruz. Türkiye’nin 1., Avrupa’nın 5., dünyanın da 17. en büyük seramik kaplama malzemesi üreticisi olarak, kıtadaki güçlü konumumuzu pekiştirmek için Köln’deki yeni bayimizi hizmete açtık. Almanya gerek pazar gerekse de konumu nedeniyle özellikle tercih ettiğimiz bir ülke. Çünkü merkez ülke olarak, kıtanın diğer ülkelerine ulaşma noktasında da stratejik lokasyonda bulunuyor. 

Kaleseramik olarak, bu konuda sektörde sahip olduğumuz bilgi ve birikimin yanı sıra teknolojiyi tasarımla buluşturan sürdürülebilir, yenilikçi ürünlerimize çok güveniyoruz. Çünkü üretim teknolojisi noktasında, seramik endüstrisinde geliştirdiği sistem ve makinalarla bir dünya markası olan ve sektörde bir referans haline gelmiş System Ceramics ile çalışıyoruz. Tecrübe ve üretim teknolojisi başta olmak üzere bizi rakiplerimizden ayrıştıran tüm bu özelliklerimizle de lokalde Almanya, daha genelde ise, Avrupa pazarında daha etkin bir oyuncu olmayı amaçlıyoruz. Burada İtalya ve İspanya gibi çok zorlu rakiplerimiz var. Kalitenin, yenilikçi ürünlerin, hızlı ve bütünsel çözümlerin öne çıktığı bu güçlü rekabet ortamında başarılı olacağımıza inanıyoruz. Özellikle bugün tüm dünyada seramiğin geleceği olarak kabul edilen inovatif ürünümüz Kalesinterflex, en güçlü kasımızı oluşturuyor. Yeni hattımızda; en büyük ebat olan 160×320 cm boyutlarında ve 6, 12 ve 20 mm kalınlıkta üretim yapıyoruz. Hattımızda üretilmeye başlayan yeni kalınlık ve ebatlar, Kalesinterflex’i hem kullanım alanı hem de uygulama çözümleri açısından çok daha mükemmel kılıyor. Yeni hattımızın üretime geçmesiyle birlikte Kalesinterflex ürün gamımız, 3, 5, 6, 12, 20 mm gibi farklı kalınlık alternatiflerinde, 100×300 cm, 120×360 ve 160×320 cm’lik porselen plaka büyüklüğüne ve alt ebatlarına kadar genişledi.”.

“Kalesinterflex uluslararası projelerde tercih edilen bir ürün”

Ayrıca üretim teknolojisi ile sürdürülebilir bir ürün olarak da dünyaya ve insana değer katıyor. Seramik kaplama ürünlerini alışılagelmiş kullanım alanları olan iç/dış cephe duvar ve yer kaplamalarının çok dışına çıkartan Kalesinterflex, bugün mutfak tezgahlarından, mobilya kaplamalarına kolaylıkla kullanılıyor ve büyük ilgi görüyor. Üstün özellikleriyle seramik ve dekorasyon dünyasında gelişen tüm moda trendleri fazlasıyla karşılamasının yanında, aynı zamanda muadillerinden enerji, su, hammadde tüketimi, karbon emisyonu gibi alanlarda büyük avantajlarla ayrışıyor. Şimdiye kadar Barcelona Metrosu, Bratislava Havalimanı, Bakü Olimpiyat Stadı, Leeds Stadyumu, Senegal Birleşmiş Milletler Binası ve Sochi Olimpiyat Köyü gibi önemli uluslararası projelerin de tercihi olması da Kalesinterflex’in üstün özelliklerini açıkça ortaya koyuyor. Biz de Kaleseramik olarak, Kalesinterflex’in yarattığı bu fırsat penceresini en iyi şekilde değerlendirmek ve bu alanda öncülüğümüzü sürdürmek istiyoruz.

“Hızlı ve bütünsel çözümlerle müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlayacağız”

Bununla birlikte yine sürdürülebilirlik ve çevreci nitelikleri ile öne çıkan seramik sağlık gereçleri banyolarda akıllı çözümler sunan banyo mobilyalarımızı satışa sunacağız. Avrupa’da önemli markalarla rekabet ederken, aynı zamanda satış sonrası hizmet kalitesini de çok önemsiyoruz. Bu noktada iş ortağımızın bize sağladığı önemli avantajlardan biri de ‘zaman’ olacak. Çünkü yeni yatırımımız sayesinde Köln’deki merkez depomuzdan yapacağımız ürün sevkiyatı ile uzun bekleme sürelerini ortadan kaldıracağız. Hızlı ve bütünsel çözümlerle Avrupalı müşterilerimizin memnuniyetini de en üst seviyede sağlayarak, farkımızı ortaya koyacağız.”

Okumaya Devam Et
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GENEL

Yalıtımsız ya da Yalıtımı Yetersiz Binalarda Nem ve Küfün Önüne Geçmek İmkansız

Yayınlandı

-

Sağlık profesyonelleri, evlerimizde, iş yerlerimizde ve okullarımızda nemden kaynaklanan küf oluşumlarının alerjik reaksiyonlardan solunum rahatsızlıklarına ve mikotoksin zehirlenmelerine birçok alanda insan sağlığına tehdit oluşturabildiğine dikkat çekiyor. Öte yandan nem ve rutubet kaynaklı küf oluşumu, duvarlara, kaplamalara ve mobilyalara hasar vermenin de ötesinde, kolon ve kiriş gibi taşıyıcı elemanları ve duvarları zayıflatıp, binaların dayanımına zarar verebiliyor. Doğru yapılmış su ve ısı yalıtımı uygulamaları, insan ve bina sağlığına tehdit oluşturan nem ve rutubete bağlı küf ve mantar oluşumlarına karşı en etkili önemler arasında yer alıyor.

Evlerimizde, iş yerlerimizde ve okullarımızda, özellikle zemin ve bodrum katlarında, banyo ve mutfak gibi nemli yerlerde, salonlarımız ve yatak odalarımız gibi yalıtımsız dış cephe ile temas eden iç duvarlarda, pervazlarda köşelerde ıslaklık, sıva kabarması ve dökülmesi, rengi yeşilden siyaha dönüşebilen küf oluşumları, sıklıkla karşılaşabildiğimiz durumlar. Yapılan farklı araştırmalar, halk arasında rutubet olarak bilinen bu sorunun oldukça karşılaşılan bir durum olduğuna işaret ediyor. TUİK’in 2018 tarihli bir çalışması, ülkemizde rutubetli, nemli ve küflü konutların oranını yüzde 36 olarak veriyor. 

Nem, Rutubet ve Küf, Bina ve İnsan Sağlını Tehdit Ediyor, Ciddi Maddi Kayıplara Neden Olabiliyor

Evlerimizde ve iş yerlerimizde nem ve rutubetten kaynaklı küf oluşumu insan sağlığına tehdit oluşturabiliyor. Küf oluşumları, sağlığa çeşitli zararlar verebilecek mikroorganizmaları içeriyor. Küf sporlarının yayılması ve insanlar tarafından solunması ve bunlara temas edilmesi, özellikle akciğer sorunları olan bebekler, çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar için ciddi riskler oluşturabiliyor. 

Sağlık profesyonelleri, küfe maruz kalmanın alerjik reaksiyonların yanı sıra akciğer enfeksiyonlarına ve nefes darlığına neden olabildiğine, astım, KOAH gibi kronik rahatsızlıklara kötü etki yapabildiğine dikkat çekiyorlar. Küfe maruz kalmak bronşit, deri sorunları gibi rahatsızlıklara ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olabiliyor; bazı mikotoksinler zehirlenmelere dahi yol açabiliyor.

Ayrıca nem ve rutubet kaynaklı küf oluşumu, duvarlara, kaplamalara ve mobilyalara hasar vermenin de ötesinde, kolon ve kiriş gibi taşıyıcı elemanları ve duvarları zayıflatıp, binaların dayanımına zarar verebiliyor. Öte yandan nem, rutubet ve küf oluşumu, duvarlarda ve mobilyalarda tamirat masraflarından artan ısınma giderlerine ciddi maddi kayıplara da neden olabiliyor.

Yalıtımsız ya da Yalıtımı Yetersiz Binalarda Nem ve Küfün Önüne Geçilemez

Doğru yapılmış su ve ısı yalıtımı uygulamaları, insan ve bina sağlığına tehdit oluşturan nem ve rutubete bağlı küf ve mantar oluşumlarına karşı en etkili önemler arasında yer alıyor. Yalıtım sektörünün yüzde 100 yerli sermayeli tek Türk markası Bonus Yalıtım’ı bünyesinde barındıran Eryap Grup’un Satış ve Pazarlama Müdürü Tolga Ceylan, küf ve mantar oluşumlarının en önemli nedeninin su ve ısı yalıtımı eksikliği olduğunu ifade ederek, bu konuda yapılabilecekler hakkında bilgi aktardı.

Eryap Grup Satış ve Pazarlama Müdürü Tolga Ceylan: “Bonus Membran ürün ailemiz yaşam alanlarına konfor sağlanması ve yapıların suyun neden olduğu olumsuz etkilere karşı korunması için kullanılan su yalıtım malzemeleridir. Yalıtım yokluğu ya da yetersizliği nedeniyle yeraltı sularına maruz kalan temeller ve ıslak zeminle temas eden duvarlar, insan sağlığını ve bina güvenliğini tehdit eden rutubet oluşumuna neden olur. Toprak ile temas eden duvarlar, temeller ve zemine oturan döşemeler, suyun yapı dışında birikebileceği veya suyun basabileceği seviyenin altındaki dış duvarlar, balkonlar, teras ve eğimli çatılar ile banyo, lavabo, tuvalet gibi ıslak hacimler, bitümlü su yalıtım membranlarının genel kullanım alanlarıdır. Bonus Taş Yünü ve Bonus Membran yalıtım ürünlerimiz, insan sağlığına ve bina dayanımına risk oluşturan, estetik hasarlara ve maddi kayıp oluşturan nem ve küfe dur demeye yardımcı olur” dedi.

Sonradan da yapılabilecek doğru yalıtım uygulamalarından olan ısı yalıtımının nem, rutubet ve küf kaynaklı sağlık ve bina dayanımı risklerinin önlenmesinde önemli rol oynadığını belirten Tolga Ceylan, “İç mekanlarda küf ve mantar oluşumlarının diğer nedenlerinden biri de, sıcak ve nemli havanın soğuk yüzeylere temasıyla oluşan halk arasındaki ismiyle terlemedir. Yoğuşmanın su ve ısı yalıtımı olmadan önlenmesi oldukça zordur. Örnek olarak, sektörümüzün en modern tesisi olan Hendek Sakarya tesislerimizde üretimini gerçekleştirdiğimiz ve çatı, cephe, döşeme, ara bölme duvar gibi alanlarda kullanılabilen Bonus Taş Yünü ürünümüz, lifli yapısı sayesinde nemin birikmesini engeller. Isı yalıtımı sağlarken, iç ve dış sıcaklık farkını minimize ederek yoğuşmayı azaltır. Doğru uygulandığında, taş yünü küf ve rutubet oluşumunu önlemede oldukça etkilidir. Bonus Taş Yünü ürünü uygulaması, iç ortamın mevcut 22°C oda sıcaklığının, -10°C’deki dış ortam sıcaklığı karşısında 20.5°C hissedilmesini sağlayarak yaşam alanında konfor şartlarının devam etmesine yardımcı olur, küf oluşumuna neden olabilecek nem ve rutubetin önüne geçer, yapıya dayanıklılık kazandırır. Volkanik kayaçlardan elde edilen mineral, inorganik taşların elyaf haline getirilmesiyle üretilen, ekolojik sisteme uyumlu ve çevre dostu Bonus Taş Yünü ürünümüz, aynı zamanda yangına dayanıklı ve alev geciktirici özelliğe sahiptir ve bunun yanı sıra ses izolasyonu sayesinde de daha konforlu bir alan sağlar” dedi. 

Okumaya Devam Et

GENEL

BTICINO, YENİLİKÇİ ÜRÜNÜ UXOne İLE KULLANICI DENEYİMİNİ KUSURSUZLAŞTIRIYOR

Yayınlandı

-

Otelcilik sektörü, hızla gelişen dijital teknolojilerin etkisiyle önemli bir dönüşüm geçiriyor. Misafirler artık sadece konforlu bir konaklama aramıyor, aynı zamanda kişiselleştirilmiş ve akıllı deneyimler de talep ediyor. Bina elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman Legrand Türkiye Grubu bünyesindeki Bticino, otel çözümlerinde kullanıcı deneyimini zenginleştiren yenilikçi ürünlerini sunmaya devam ediyor. Otel odalarında mükemmel bir deneyim sunmak için tasarlanan UXOne termostat, pano modülüne gerek duymadan akıllı aydınlatma ve perde kontrol ürünleriyle entegrasyon sağlıyor. Minimal ve zarif tasarımıyla odanın havasını değiştiren UXOne termostat, varlık sensörleri ve kablosuz iletişim özellikleri sayesinde daha akıllı bir deneyim sunuyor.

Dijital teknolojilerin etkisiyle dönüşüm içerisinde olan sektörlerden biri de otelcilik sektörü. Otel yönetim çözümlerinde teknoloji odaklı yenilikçi ürünler revaçta. Konut ve otel gibi yaşam alanlarında yenilikçi çözümleriyle elektrik altyapı ve tesisatında dünya lideri olan Bticino markası, geliştirdiği UXOne termostat ürünüyle, otel odalarında mükemmel bir deneyim sunuyor. Pano modülüne gerek duymadan akıllı aydınlatma ve perde kontrol ürünleriyle entegrasyon sağlayan UXOne termostat ürününün, dahili varlık sensörü sayesinde kart okuyucu olmadan senaryo başlatabilme özelliği bulunuyor. Minimal ve zarif bir tasarımıyla tüm iç mekan stillerine uyumlu olabilecek şekilde tasarlanan UXOne termostat, zengin bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

UXOne Termostat: Otel Odaları için Entegre Çözüm

Gelişmiş teknoloji ve şık tasarımları bir araya getiren Bticino, geliştirdiği UXOne termostat ürünüyle panoda kontrol ünitesinde gerek olmaksızın akıllı anahtar, perde kontrol modülleriyle birlikte otel odasındaki tüm fonksiyonlar ile entegre bir şekilde çalışabilme imkanı sunuyor. Bacnet protokolü sayesinde 3. parti (BMS, PMS, HVAC) uygulamaları destekleyen UXOne termostat, Fancoil ve VRV kontrolü yapabiliyor. UXOne, oda doluluğuna göre perde, aydınlatma ve senaryo yönetimini gerçekleştirebiliyor.

Mevcut Altyapıya Uyum Sağlıyor

Özellikle kablolamanın zor olduğu eski projelerin yenilenmesinde kullanıma elverişli olan UXOne, otel logosu, ikon ve yazı gibi değişiklikler için özelleştirilebilen bir yapıya sahip. Kablosuz bağlantı sayesinde yenileme projelerine yapılacak yatırımları azaltarak, mevcut altyapıya uyum sağlıyor. Anahtar karta ihtiyaç duymadan temassız bir deneyim sunan UXOne, fonksiyonlarının kullanımında kolaylık sağlıyor.  Siyah ve beyaz renk seçenekleriye tüm iç mekan stillerine uyumlu olan UXOne, sıva üstü ve sıva altı montaj seçeneği sunuyor. UXOne, oda kullanım durumu ve senaryo yönetimi sayesinde enerji tasarrufu sağlıyor.

Okumaya Devam Et

GENEL

ŞİŞECAM’DAN TAHVİL İHRACINDA REKOR ÜSTÜNE REKOR

Yayınlandı

-

Dört kıtaya yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla küresel büyümesini sürdüren Şişecam, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Eurobond ihraçlarına gelen rekor taleple Cumhuriyet tarihinin en büyük şirket tahvil ihracına imza atmıştı. Şişecam artan talep üzerine ilgili ihraçlarını 1,5 milyar dolara yükseltti. Gerçekleştirilen bu ek ihraç ile alınan talep 5 milyar dolara yaklaştı ve Şişecam rekorunu yeniledi.

Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği 1,1 milyar dolarlık Eurobond ihracına gelen toplamda 3,5 milyar doların üzerindeki taleple Cumhuriyet tarihinin en büyük şirket tahvil ihracına imza atan Şişecam, rekor üzerine rekor kırıyor. Türkiye dışı kurumsal yatırımcıdan gelen yüksek talep sonrası tahvil ihracını 1,5 milyar dolara çıkaran Şişecam’ın Eurobond’una uluslararası kuruluşlardan 5 milyar dolara yakın talep geldi.  2 Mayıs 2024 tarihinde ihraç edilen ve piyasada işlem gören mevcut Eurobond getirilerinin altında bir oranla borçlanılmasına rağmen gösterilen olağanüstü ilgi global finansal piyasaların Şişecam’a duyduğu güveni bir kez daha teyit etti.

Tahvil ihracını İngiltere’deki iştiraki Sisecam UK PLC üzerinden gerçekleştiren Şişecam, toplamda 5 yıl vadeli 675 milyon dolarlık, 8 yıl vadeli 825 milyon dolarlık tahvil ihracı gerçekleştirmiş oldu. Şişecam’ın Citigroup Global Markets Limited, HSBC Bank plc, J.P. Morgan Securities plc ve Merrill Lynch International’ın yetkilendirdiği iki ihraçta kupon faizleri aynı seviyede olup, tahvil getirilerinin ağırlıklı ortalamaları sırasıyla yüzde 8,056 ve yüzde 8,455 seviyesinde gerçekleşmiş oldu. Dünyanın tüm ülkelerinden yoğun talep gören tahvillerin yüzde 37’si İngiltere, yüzde 36’sı ABD, yüzde 15’i Avrupa, yüzde 12’si ise Hong Kong başta olmak üzere Asya ve Orta Doğu menşeli fon ve finans kuruluşları tarafından satın alındı.

Okumaya Devam Et

Son Yazılar

Trendler

Egepen


Kapanma Süresi 20Saniye