Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelYAPI SEKTÖRÜNÜN TÜRKİYE’DEKİ EN DEĞERLİ MARKASI KALESERAMİK OLDU

YAPI SEKTÖRÜNÜN TÜRKİYE’DEKİ EN DEĞERLİ MARKASI KALESERAMİK OLDU

Kaleseramik, bir kez daha Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer aldı

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, “Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100” raporunu açıkladı. Türkiye seramik sektörü lideri Kaleseramik, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yer aldı. Bu yıl 15’incisi yayınlanan raporda Kaleseramik, yapı sektörü alanında listeye girmeyi başarabilen tek marka oldu.

Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer almaktan gurur duyduklarını belirten Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Türkiye’de seramik sektörüne adını veren bir marka olarak; bugün ülkemizin çok önemli bir değeri olmamızın yanında, aynı zamanda uluslararası alanda da sektörümüzün çok önemli bir oyuncusu konumunda bulunuyoruz. Ortaya koyduğumuz başarının bugün alanında uzman, bağımsız uluslararası kuruluşlarca da tescillenmesi ise, küresel bir marka olma yolunda bizlere ekstra motivasyon kaynağı sağlıyor” dedi.

Dünyanın bağımsız marka değerlendirme ve strateji danışmanlık şirketi Brand Finance, “Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100” raporunun bu yılki sonuçlarını açıkladı. Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Edilcuoghi ve Edilgres markalarıyla insan sağlığına duyarlı, sürdürülebilir, çevreci ve doğa dostu inovatif ürünleri ile sektörde ilkleri gerçekleştiren Kaleseramik, bir kez daha Türkiye’nin en değerli markaları arasındaki yerini korudu.

 Zorlu pandemi koşullarına rağmen sıralamada bir sıra yukarı çıkarak, 87’nci sırada yer alan Kaleseramik, insanların evlerine kapandığı bu dönemde de yaşam alanları güzelleştirmeye devam etti. ‘Evin senin Dünyan, Dünyan senin Evin’ mottosundan hareketle #İyiBakDünyana diyen Kaleseramik, bu yılda da sürdürülebilir, çevreci ürünleri ile hem iç pazarda hem de yurt dışında istikrarlı büyümesini sürdürerek, Türkiye’nin en değerli markalarından biri oldu. 

“Kaleseramik, en değerli markalar listesindeki yerini geleneksel hale getirdi” Kaleseramik’in Türkiye’nin en değerli markaları listesindeki varlığını artık geleneksel hale getirdiğini vurgulayan Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, şunları söyledi:
 “Kaleseramik olarak, kurulduğumuz günden bu yana kendimizi sürekli geliştirerek, istikrarlı bir şekilde büyümemizi sürdürüyoruz. İnsanı odağına alan yenilikçi ve çevre dostu sürdürülebilir ürün ve projelerle bir yandan sektörün gelişimine öncülük ederken, diğer yandan da dünyaya ve geleceğimize sahip çıkıyoruz. Türkiye’de seramiğe adını veren bir marka olarak, ürettiğimiz ürünleri de iç pazarın yanı sıra dünyanın en büyük seramik üreticisi Çin dahil 80 ülkeye ihraç ediyoruz. Bugün de 64 yıllık bilgi, birikim ve tecrübemizin yanı sıra sahip olduğumuz Ar-Ge gücümüz ile küresel marka olma yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın da bu başarımızı bir kez daha tescil etmesi, bizlere bu yolda ekstra motivasyon sağlıyor. Bunda emeği olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kaleseramik olarak, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da daha iyi bir dünya için üretmeye; ülkemize ve insanımıza değer katmaya devam edeceğiz.”

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER