Pazartesi, Aralık 4, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelWarmhaus Genel Müdürü M. Kağan Turan: “Çalışmaya ve üretmeye hız kesmeden devam...

Warmhaus Genel Müdürü M. Kağan Turan: “Çalışmaya ve üretmeye hız kesmeden devam edeceğiz”

“Sürdürülebilir bir gelecek için, çevreye saygılı ürünler geliştirmek, enerji ve su gibi kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak tüm üretim sürecimizde ön planda olacak unsurlar olacak. Bu kapsamda yeni yılda da Ar-Ge ekibimizin üzerinde çalıştığı yenilikçi ürünleri piyasaya sunmayı hedefliyoruz.”

2021 yılı için sektör ve firmanız özelinde kısa bir değerlendirmede bulunabilir misiniz?

2021 yılı sektörümüzde pandeminin etkilerini daha fazla hissettiğimiz bir yıl  oldu. Yurtiçinde kombi ve panel radyatör pazarında daralma yaşandı. Sektörümüzdeki ve piyasalardaki zorlu koşullara rağmen Warmhaus olarak 2020’deki başarımızın sürdürülebilirliğini sağlamak için önemli adımlar attık. Bu kapsamda 2020 yılında artırdığımız pazar payımızı markamıza yatırımımızla desteklemeye başladık. Sektörümüzde yenilikçi ürünleri ile hızla büyüyen bir marka olarak ön plana çıkmıştık. Bu algıyı nihai tüketicilerimize de taşımak amacıyla uzun vadeli marka yatırım planımızı hayata geçirdik.

İş ortaklarımız bizim için çok değerli. İş ortaklarımız ile ilişkilerimizde bakış açımız her zaman uzun vadeli ilişkiler kurmak üzerine oldu. Bu doğrultuda şirket içi mevcut organizasyonumuzda da dönüşüme giderek sahadaki iş ortaklarımızı daha fazla destekleyecek şekilde genişlettik. Özellikle pandeminin de getirdiği belirsizliğin etkilerini dengeleyebilmek için 2021 yılının iş ortaklarımızı daha da fazla desteklemeye odaklandığımız bir yıl olduğunu belirtebilirim.

Yurtiçinde mevcut konumumuzu güçlendirme hedefimize Warmhaus’un profesyonel kadrosunun çalışmaları ve iş ortaklarımızın desteği ile ulaştık. Yurtiçinde panel radyatörde pazar payımızı arttırırken kombide ise pazar payımızı koruduk. Yurtdışında ise pandemi ile birlikte yön değiştiren dünya ticaretinin avantajlarını kullanarak yeni pazarlara giriş yaparken, mevcut bulunduğumuz pazarlarda ise pozisyonumuzu devam ett. Bu dönemi başarılı geçirebilmemizde Warmhaus’un yüzde yüz yerli sermaye ile üretim yapan bir şirket olması önemli bir faktör oldu.

Sektördeki son gelişmeler ışığında yeni yıl için beklenti ve öngörüleriniz nasıl şekilleniyor? Biraz bahseder misiniz?

Pandemi nedeniyle yurtdışından sektörümüze olan talep yükseldi. Ülkemizin iklimlendirme ürünlerindeki üretim gücü birçok gelişmiş ülkenin ihtiyacına yanıt verebilecek kapasitede. Bu talebin artarak devam edeceğini ve dünya ticaretinden daha fazla pay alacağımızı düşünüyorum.

Yurtiçinde ise ilk yarıda pandeminin getirmiş olduğu tedirginliğin etkilerini hissetmeye devam edebiliriz. İkinci yarıdan sonra talepte artış olacağını düşünüyorum. 

2022 yılı hedefleriniz ve bu yılda özellikle ön plana çıkaracağınız çalışmalardan bahseder misiniz?

Hızlı büyümeyi sürdüren bir Türk markası olarak bu sene de insan kaynağımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu yıl şirketimizde yaptığımız projelerde ekiplerimizin motivasyonu ve verimli çalışabilmelerini destekleyecek yeni programlar önceliğimiz olacak.  

Ürün ve hizmetlerimiz tarafında; bu yıl da “yenilikçi marka” olma stratejik hedefimiz doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye hız kesmeden devam edeceğiz.  Sektör trendleri, müşterilerin ihtiyaçları ve iş ortaklarımızdan gelen talepleri göz önünde bulundurarak fark yaratan inovatif ürünler ve dijital çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. Sürdürülebilir bir gelecek için, çevreye saygılı ürünler geliştirmek, enerji ve su gibi kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak tüm üretim sürecimizde ön planda olacak unsurlar olacak.  Bu kapsamda yeni yılda da Ar-Ge ekibimizin üzerinde çalıştığı yenilikçi ürünleri piyasaya sunmayı hedefliyoruz.

Tüm iş süreçlerimizi uçtan uca dijitalleştirmek için sürdürmekte olduğumuz  SAP dijital dönüşüm projesinin tüm fazları 2022 yılında tamamlanacak. Bu proje ile üretimden ürünün müşteriye teslimatına teslimattan satış sonrası hizmetlere kadar bütün süreçleri entegre ederek, ürün ve hizmet kalitemizi daha da artıracağız.

Yurtdışında panel radyatör ve kombi ihracatı yaptığımız ülke sayısını artırmayı hedeflyoruz. Stratejik pazarımız olan Avrupa ülkelerinde, İskandinav pazarında, Birleşik Krallık’ta ve özellikle Rusya ısıtma pazarında büyümeyi planlıyoruz. Azerbaycan’da münhasır Warmhaus Showroom’u açma planımız var.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER