Pazar, Ekim 1, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelVitrA ve Tom Dixon işbirliğine Wallpaper*’dan sonra Red Dot ödülü

VitrA ve Tom Dixon işbirliğine Wallpaper*’dan sonra Red Dot ödülü

Londra Tasarım Madalyası sahibi Tom Dixon’ın VitrA işbirliğiyle geliştirdiği yeni Liquid koleksiyonunda yer alan karolar, dünyanın en eski ve prestijli tasarım ödüllerinden Red Dot’a layık görüldü.

Tasarım ikonu Tom Dixon’ın VitrA işbirliğiyle geliştirdiği Liquid koleksiyona ilk ödül, yılın başında ünlü Wallpaper* dergisinden gelmişti. VitrA’nın en yeni koleksiyonu şimdi de dünyanın en eski ve prestijli ödüllerinden birinin sahibi oldu. Liquid’in karoları, üstün tasarım kalitesiyle Red Dot: Product Design 2022 kapsamında ödüle layık görüldü.

Tüm dünyadan kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine uygun banyo deneyimi geliştirmek üzere 2000’lerden başlayarak ünlü tasarımcılarla işbirliği yapan VitrA, Elle Decor dergisi tarafından İngiltere’de “Yılın Tasarımcısı” seçilen Tom Dixon ile Liquid koleksiyonuna imza attı. İngiltere Kraliçesi tarafından Britanya İmparatorluk Nişanı (OBE) ile ödüllendirilen Dixon’ın tasarladığı koleksiyondaki duvar karoları; beyaz, siyah, gri, adaçayı yeşili ve ekru renk seçenekleriyle ve beş farklı tasarımla sunuluyor. Avrupa lansmanı Londra’da yapılan ve kısa bir süre sonra Türkiye’de de tanıtılacak Liquid’in karoları, nokta ve çizgi detaylarını barındıran rölyef desenleriyle dikkat çekiyor.

VitrA, banyo tasarımında estetiğin yanı sıra insan sağlığı, hijyen, ergonomi, güvenlik, yüksek performans ve kaliteyi bütüncül bir yaklaşımla ele alıyor. Benzersiz bir banyo deneyimi yaratmak için dünyaca ünlü tasarımcılar ve tasarım ofisleriyle işbirliği yapan VitrA bugüne kadar tasarım, inovasyon ve üretim yetkinliklerini Arik Levy, Claudio Bellini, Terri Pecora, Sebastian Conran, Christophe Pillet, Matteo Thun ve Ross Lovegrove gibi tasarımcılar ile Indeed, NOA, Pentagon Design, Pilots Design gibi tasarım ofislerinin uzmanlıklarıyla buluşturdu.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER