Salı, Şubat 27, 2024
E-dergi OkuE-dergi Oku
E-dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelTürk Prysmian Kablo, Eurasia Rail 2021’e katıldı

Türk Prysmian Kablo, Eurasia Rail 2021’e katıldı

Türk Prysmian Kablo, bu yıl 25-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Eurasia 2021 Fuarı’nda yer aldı. Fuarda, demiryolu ve demiryolu araç kabloları alanındaki ürün ve teknolojilerini tanıtan Türk Prysmian Kablo, raylı sistemlerde doğru kablolamanın önemine vurgu yaptı.

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail Fuarı’nda yeni ürün ve teknolojilerini sergiledi. 25-27 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar & Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyon; demiryolu, lojistik ve raylı sistemler sektörünün temsilcilerini buluşturdu. Türkiye’nin tek, dünyanın en büyük üçüncü demiryolu ve hafif raylı sistemler fuarı olan Eurasia Rail 2021, 200’ü aşkın katılımcıya ve yaklaşık 12 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan

Türk Prysmian Kablo yenilikçi teknolojilere odaklandı

Sektöre öncülük eden bir marka olarak bu tarz organizasyonlarda yer almayı önemsediklerini belirten Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, Sektörün öncü şirketi olarak, üretim yaptığımız her alanda odağımızda sürdürülebilirlik bakış açımız yer alıyor. Her zaman altını çizdiğimiz yenilikçilik, teknoloji, Ar-Ge ve verimlilik başlıklarını, bu platformda da vurguladık. Türk Prysmian Kablo olarak dijitalleşme ve yenilikçi teknolojilere odaklanmaya ve ‘Türkiye’yi Sürdürülebilir Yarınlara Bağlıyoruz’ vizyonumuzla sektöre yol gösteren faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Türk Prysmian Kablo, fuar kapsamında metro ve raylı sistem araçları için özel olarak ürettiği kablolarla birlikte demiryolları uygulamalarında ihtiyaç duyulan enerji, sinyalizasyon ve fiber optik kablolarını sektör temsilcileriyle paylaştı.

Türk Prysmian Kablo Endüstriyel Satışlar Direktörü Mert Erden

“Ar-Ge yatırımlarında da lideriz”

Türk Prysmian Kablo’nun Türk kablo sektöründe “Türkiye’nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan” şirketi olduğunu vurgulayan Türk Prysmian Kablo Endüstriyel Satışlar Direktörü Mert Erden, şunları söyledi: “Türk Prysmian Kablo olarak, demiryolu sektöründe de öncü ve tercih edilen kablo tedarikçisi kimliğine sahibiz. Bu noktaya gelmemizdeki en büyük etkenin; müşterilerimize sadece bir malzeme veya ürün tedarikçisi gibi yaklaşmamamız; demiryolu sektöründe uzun yıllara dayanan bilgi birikimimizi, çözümlerimizi ve ürünlerimizi bir partnerlik çerçevesinde kendilerine sunarak, onlara değer katma ve bu sorumlulukla sektörün sağlıklı büyümesi yönündeki çalışmalarımız olduğu kanaatindeyim. Ayrıca sektörün en fazla Ar-Ge yatırımı yapan şirketi olarak öncü konumdayız. Prysmian Group bünyesindeki 25 Ar-Ge Merkezinden biri olan, Mudanya’da kurulu Ar-Ge Merkezimizde teknolojiye ve inovasyona yatırım yapıyoruz. Son yıllarda sektörün gelişmesi ile birlikte demiryolu alanında yaptığımız yeni yatırımlarla Mudanya fabrikamızın üretim kapasitesini ve ürün gamını artırarak bir demiryolu sisteminde olabilecek tüm kablo tiplerini Türkiye’de üretebilir hale getirdik.” dedi.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER