Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelRoca, ihracat başarısıyla ödüllendirildi

Roca, ihracat başarısıyla ödüllendirildi

Eskişehir’de en fazla ihracat yapan 10 firma arasında yer aldı

Roca, geçtiğimiz yıl Eskişehir’de en fazla ihracat yapan 10 firma arasında yer aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Eskişehir’de düzenlenen “KOBİ İhracat Seferberliği Eğitim Programları”nda açıklanan ihracat başarı listesinde 8.sırada yer alarak ödüllendirildi.

100 yıllık banyo üreticisi olan Roca, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2020 yılında Eskişehir’de en fazla ihracat yapan ilk 10 şirketten biri oldu. Geçtiğimiz yıl 927 milyon doları aşan Eskişehir ihracatı içerisindeki payı ile listede 8.sırada yer aldı. 2020’de cirosunun yüzde 67’sini ihracattan karşılayan Roca’nın ihracat yaptığı başlıca ülkeler şöyle; İspanya, İsviçre, Bulgaristan, Portekiz ve Fransa.

Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva


Türkiye’nin en büyük 3 armatür fabrikalarından biri olarak Eskişehir’de en çok ihracat gerçekleştiren firmalar arasında olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, şunları söyledi: “Eskişehir’deki armatür fabrikamızla pazara dünya kalitesinde ve hızlı tedarik edilebilen ürünler geliştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de ürettiğimiz ürünlerin yüzde 67’sini 60 ülkeye ihraç ettik. En fazla ihracat yaptığımız 5 ülke; İspanya, İsviçre, Bulgaristan, Portekiz ve Fransa oldu. Bu başarımızı da listede yer alarak tescilledik. Hedef pazarlarımız arasında Ortadoğu ülkelerine yönelik adımlarımız olacak. Yenilikçi ve teknolojiyi merkeze alan hijyenik ürünlerimizle banyolarda yer almayı sürdüreceğiz.”

Üretim kapasitesini yükseltmeye devam edecek

Fabrikalarında yılda 1,5 milyon adet armatür ve 2,5 milyon ara parça üretim kapasitesine sahip olduklarını belirten Oliva, geçtiğimiz yılda sağladığı yüzde 95 üretim kapasitesini de yükseltmeye devam edeceklerini ifade etti.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER