Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelReynaers Aluminium, Reynaers Academy Yaza Merhaba Buluşması’nda öğrencilerle bir araya geldi

Reynaers Aluminium, Reynaers Academy Yaza Merhaba Buluşması’nda öğrencilerle bir araya geldi

Yenilikçi ve sürdürülebilir alüminyum sistemleri ile Avrupa’nın lider kuruluşları arasında yer alan Reynaers Aluminium; Reynaers Academy Yaza Merhaba Buluşması kapsamında mimarlık ve mühendislik öğrencileriyle bir araya geldi. Cephe tasarımına ilgi duyan ve bu alanda uzmanlaşmak isteyenlerin buluşma noktası Reynaers Academy’nin ilk fiziksel etkinliğinde, örnek vaka çalışmaları üzerinden öğrencilere pratik eğitimler verildi, sektör dinamikleri anlatıldı.   

Yenilikçi ve sürdürülebilir ürünleriyle yapılara konfor ve güvenlik kazandıran Belçika merkezli Reynaers Aluminium, 17 Haziran 2022 Cuma günü, Mimar Bahadır Kul iş birliğinde Bi Nevi Atölye’de öğrencilerle buluştu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), Kadir Has Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencilerinin yanı sıra birçok üniversiteden öğrencilerle de bir araya gelinen Reynaers Academy Yaza Merhaba Buluşması’nda öğrencilere; Reynaers Aluminium, Reynaers sistemleri, Reynaers Academy’nin çalışmaları, gelecek hedefleri anlatıldı. Örnek vaka çalışmalarının da yapıldığı etkinlikte öğrenciler Reynaers Aluminium ürünlerini deneyimleme fırsatı yakaladı.

“Etkinliklerimizle öğrencileri yapı sektörünün merkezine alıyoruz”

Reynaers Aluminium Türkiye Pazarlama Müdürü Ebru Yalçın, “Reynaers Academy Yaza Merhaba Buluşması, Reynaers Academy olarak gerçekleştirdiğimiz ilk fiziksel etkinliğimiz. Bu durum bizi son derece heyecanlandırırken öğrencilere olacak katkılarımız dolayısıyla mutluluğumuz da katlanıyor. Öğrenciler maalesef okul yıllarında yapı sektöründen uzak kalıyor. Ürünleri ve sektördeki gelişmeleri ancak aktif olarak iş hayatına atıldıktan sonra takip edebiliyor. Reynaers Aluminium olarak bu durumu değiştirmek adına öğrencileri sektörün içine sokan birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz ve etkinliklerimizle öğrencileri yapı sektörünün merkezine alıyoruz. Yaza merhaba buluşmamızda da birçok üniversiteden mimarlık ve mühendislik öğrencileri bir araya gelerek, sektörün dinamiklerini, geliştirdiğimiz ürünleri ve sektörde yaşanan gelişmeleri anlattık. Örnek vaka çalışmalarımızla ürünlerin; projeye ve tasarıma nasıl yön verebildiğini, sürdürülebilirliğe, enerji, yalıtım, yapım süresi ve maliyeti gibi performanslara nasıl etki ettiğini gösterme fırsatı yakaladık. Reynaers Aluminium’u, Reynaers Academy’i anlatarak öğrencilerin gelecekleri için hedeflerimizi ve yapmak istediklerimizi anlattık. ” şeklinde konuştu.  

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER