Pazartesi, Aralık 4, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelRbs Ravago Yeni Ürünlerle Sektörü Domine Etmeye Ve Büyümeye Devam...

Rbs Ravago Yeni Ürünlerle Sektörü Domine Etmeye Ve Büyümeye Devam Ediyor

“Yüzde 100 yerli üretim olan ve Ravago global güvencesi altındaki ürünlerimiz; performans, uygulama ve maliyet noktalarında ciddi avantajlar sağlıyor. 2021’de de gerek ciro gerek kârlılık anlamında başarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Kapasite artışları ve makine yenileme yatırımlarımıza büyümeye devam edeceğiz.

“Ravago Bina Çözümleri” 30 yıldır Türkiye yalıtım pazarında faaliyette bulunan, yaygın bayi ağı ve uzman satış kanalı ile öne çıkan Mardav Yalıtım A.Ş., Kayseri’de taş yünü, seramik yünü ve cam yünü üretimi yapan Ravaber Yapı Ürünleri A.Ş., Kocaeli’nde bitümlü membran üretimi yapan Stoper Yapı ve Yalıtım A.Ş. ve Gebze’de Dow Chemical bünyesinde Styrofam markalı XPS üretimi yapan iş kolunun birleşmesinden oluşuyor. Her biri alanında güçlü ve lider yapıdaki bu şirketlerin bir araya gelmesiyle oluşan “Ravago Bina Çözümleri” yalıtım alanında Türkiye’nin hızlı büyüyen şirketlerinden birisi olmuştur. Birleşme sonrası ısı yalıtımında üretimini yaptığımız XPS ve taş yünü ürünlerimiz “Ravatherm” markası ile su yalıtım ürünlerimiz ise “Ravaproof” markası ile yoluna devam edecektir. 300’e yakın bayimiz ve çözüm ortağımız ile yıllardır olduğu gibi en büyük ve en önemli projelerin kesintisiz tercihi olmaya devam edeceğiz. Yeni yapılanmadaki amacımız, geçmişte oluşan büyük tecrübe ve deneyimi yeni nesil hızla birleştirerek mottomuzda olduğu gibi “Hızlı, Verimli, Güvenli” bir şirket oluşturmaktı. Bu amaçla ilk başta kullandığımız muhasebe programını uluslararası standartlara uygun olarak SAP programı ile değiştirdik. Birçok iç faaliyeti ya birleştirdik ya da yeniden dizayn ettik. 2020 yılını bütün bu çabalar eşliğinde 2019 yılına göre büyümeyle tamamladık. 2021’de ise bu büyümemiz artarak devam ediyor ve 2020 yılının aynı dönemine göre gerek ciro gerek kârlılık anlamında iyiye gidişimizi sürdürüyoruz. 2021 yılında rakamsal büyümelerin yanında, çalışanlarımızın memnuniyeti ve mutluluğu gibi konularda da çeşitli projeler başlatarak en önemli kaynağımız olan insan kaynağımıza yatırımlarımız devam ediyor.

Her biri alanında; üretim kapasitesi, ar-ge ve teknolojisi ile öncü olan tesislerimizde, ekonomisi ve performansı optimize edilmiş ; kalite ve standartlar noktasında hem iç  hem de dış pazarların ihtiyaçlarına tam cevap veren ürünlerimiz ile yalnızca Türkiye’de değil yurtdışında da yaygınlığımızı, bilinirliğimizi ve etkinliğimizi her sene üzerine koyarak arttırmaktayız.   

Soldan Sağa: İş Birimi Direktörü Özge Sipahiğlu, Ticari Direktör Alper Doğruer, İş Birimi Direktörü Nükhet Tercan Yıldırım

Ravatherm markasıyla pazara sunduğumuz taşyünü ve XPS ürünlerimizle yapılarda enerji verimliliğini arttırmak amacı güderken; su yalıtım membranlarımız ile de daha güvenli ve sağlıklı yapıların sektörümüze kazandırılmasını amaç edindik.

RBS Ravago bitümlü membran ürünlerimiz 15 seneye yakın süredir pazara Bitumex ve Stoper markaları ile sunulmaktadır. Ürünlerimiz, havalimanları, şehir hastaneleri, köprü ve viyadükler, konut, rezidans ve yaşam alanları başta olmak üzere birçok mega özel ve kamu projesinin güvenli yalıtım ihtiyacı için en çok tercih edilen markaladır . Bu süre içerisinde, dünya üzerinde 4 kıtada 45 ülkede düzenli distribütörlükler ile global pazarda da Türkiye’nin en fazla tercih edilen üreticisi olma üstünlüğümüz devam etmektedir.

2020 senesi itibarı ile RBS bitümlü membran tesisimizde %100 kapasite artışı yatırımı gerçekleştirerek; sektörün yeniliğe ve iyileştirmeye ihtiyaç duyduğunu tespit ettiğimiz iki farklı kulvar için ürün ve pazarlama çalışmalarımızı başlattık.

Bunlardan ilki, dünyada yaygın kullanılan ve standartları oluşturulmuş Tek Kat Yeni Nesil Bitümlü Membran Sistemlerinin geliştirilmesi ve pazara sunumu oldu. Belçika merkezli global markamız “Ravaproof Profesyonel Seri” adı altında; temel, perde, teras ve dilatasyon detaylarında on yıllarca üretici garantisi altında, zorlu koşullarda tam performans sağlayacak  ürün gamımızı tamamladık; uluslararası akredite kurumlardan performans belgelerimizi aldık ve saha referanslarımızı oluşturduk.

Türkiye’deki uygulama standartları iki kat membran uygulanması önerir çünkü ilk katta birleşme noktalarında bir zafiyet oluşursa ikinci kat uygulamadaki şaşırtma ile sistem korunmuş olur. Ravaproof Profesyonel Seri ürünlerde membranlarda polimer çeşitliliği ve zenginliği arttırılmış; bitüm-polimer konfigürasyonu optimize edilerek ürünlerin yapışma performansı, çalışma mukavemeti ve hizmet ömrü arttırılmıştır. Bu sayede membranlar, ek yeri birleşmelerinde de her hangi bir zafiyete yer vermeyecek şekilde tam kilitlenme prensibine evrilmiştir. Bununla birlikte nakliye , propan sarfiyatı ve  işçilik maliyetlerinde ciddi avantajlar sağlanmakta ve yeni nesil bitümlü membran uygulamaları ile binaların ömrü daha da uzatılmaktadır.

Ravaproof Profesyonel Seri lansmanında Türkiye’nin konusunda en deneyimli ve muadil su yalıtım ürünlerinde de uzmanlığı olan uygulamacı firmaları ile workshop ve saha çalışmaları yaparak ürünlerimizin tanıtımlarını gerçekleştirdik ve tam geçer not alarak sahada yaygınlaşmalarını sağladık.  Ravago RBS ekibi ile proje ziyaretleri ve süpervizörlük hizmetleri de vererek ürünlerin uygun kullanımı noktasında bilinçlendirmeler yaptık.  An itibarı ile Ravaproof Profesyonel Seri ürünlerimiz her geçen gün daha fazla detayda projelerin tercihi olmakta; su yalıtımında Türkiye’de üretilen bitümlü membranları yeni bir seviyeye taşıyarak temel, perde ve teras yalıtımlarında güvenirliliğini ve hak ettiği payı bitümlü örtülere geri kazandırarak Avrupa’da onlarca sene sorunsuz performans gösteren tek kat sistemlerin ülkemizde de kullanılmasının yolunu açmaktadır.

Ravaproof Profesyonel Seri’yi  kısaca tanıtmak isteriz;

Ravaproof StoperProof – Temel ve perde su yalıtımında koruma betonu gerektirmeyen; üzerine dökülen betona her noktada tam yapışma sağlayarak yanal su migrasyonunu engelleyen; 6.9Bar’a kadar yüksek su basıncına dayanan tek kat bitümlü örtülerdir. Ravaproof serisi proof ürünler bu “proof” performans beyanlarının tamamını yurtdışı akredite kurumlarda belgeleyen ilk ve tek yerli üretici durumundadır. Uygulama noktasında tek kat çalışılacağı için işçilik, propan sarfiyatı ve zamandan tasarruf da sağlamaktadır.

Ravaproof BondStoper – TPU üreticisi Ravago Tekpol firmamız ile ortak ARGE çalışması sonucu olarak yüksek oranda SBS ve özel TPU polimer katkılı; ergime katsayısı arttırılarak her noktada tam erime ve yüzeye tutunma ile 100% laminasyon sağlayan ve ek yeri mukavemetinde Avrupa standartlarının SBS li tek kat sistemler için gerektirdiği mukavemetin 2 katının üzerinde dayanım sağlayan temel, perde ve teras ürünümüzdür. Özel formülasyonu ile sıcak-soğuk geçişlerine uyum sağlayacak esnek formül ve yüksek gramaj donatı ile desteklenerek bina ömrünce hizmet vermek üzere tasarlanmıştır. Uygulama noktasında tek kat çalışılacağı için işçilik, propan sarfiyatı ve zamandan tasarruf da sağlamaktadır.

Ravaproof MaxStoper- Dolgu maddesi içermeyen, çok yüksek SBS katkısı ile modifiye edilmiş bitüm formülizasyonu ile ultra esnek çok uzun ömürlü yalıtım örtüsüdür. Yüksek yük dayanımlı örtü ile stabiliasyonu sağlanmıştır. -25C soğukta bükülgenlik performansı ve polimer zenginliği ile soğuk-sıcak geçişlerinin çok yüksek olduğu iklim koşullarında son kat olarak dahi yirmi sene üzerinde performans sağlar. Uygulama noktasında tek kat çalışılacağı için işçilik, propan sarfiyatı ve zamandan tasarruf da sağlamaktadır.

Ravaproof StickyStoper XL- Yüksek SBS katkısına ilave şalumasız kendinden yapışkanlı uygulama olanağı sağlayan kimyasallarla modifiye edilmiş bitüm formülizasyonlu; membranı darbelere karşı koruyucu çarpraz bağlı  XL filmle lamine edilmiş uzun ömürlü soy-yapıştır pratik kullanımlı perde yalıtım ürünüdür. Uygulama noktasında şalumasız uygulanacağı ve tek kat çalışılacağı için işçilik, propan sarfiyatı ve zamandan tasarruf da sağlamaktadır.

Ravaproof JointStoper- Tüm bitümlü örtüler ve bitümlü sürme yalıtım malzemeleri ile uyumlu çalışan ve %40 uzama performanslı bitümlü dilatasyon bantlarıdır.

Bu seneye kadar ana büyümesini büyük ve mega projeler ve yurtdışı satışları ile sağlayan firmamızın 2020 senesi içerisinde yoğunlaştığı ikinci kulvar ise,  perakende noktalardan tedarik ettikleri ürünleri sahada kendi garantileri ile uygulamakta olan ustalara yönelik;  uygulama performansı arttırılmış ve hizmet ömrü uzatılmış; fiyat&kalite optimizasyonu sağlanmış Ravaproof ürünleri ile buluşturmak olacak.

Bu bağlamda, Avrupa pazarlarına da tedarikini gerçekleştirmekte olduğumuz Ravaproof Diamond (-20C), Ravaproof Emerald (-10C) ve Ravaproof Ruby (-5C) ürünlerimizin performans belgelendirmeleri tamamlandı; uzman uygulamacı bayi ve Türkiye’nin her bölgesinde önde gelen bitümlü örtü uygulamalarında uzman usta uygulamacılarla saha değerlendirmeleri yapıldı; tam geçer not ile pazarın kullanımına hazır hale getirildi.

RBS Ravago Profesyoneller Kulübü adı altında oluşturduğumuz yeni programı, Ekim ayında Ankara’dan başlamak üzere Türkiye’nin 7 bölgesinde usta buluşmaları ile tanıtmaya ve anlatmaya başlayacağız. Bu sayede ustalarımızla ürünlerimiz arasındaki bağı geliştirmeyi ve güvenle kullanacakları ürünler ile uzun soluklu bir işbirliği hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER