Cumartesi, Haziran 10, 2023
E-Dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelRavago Bina Çözümleri Türkiye Ticari Direktörü Alper Doğruer: “Özellikle üst segment ürünlerde...

Ravago Bina Çözümleri Türkiye Ticari Direktörü Alper Doğruer: “Özellikle üst segment ürünlerde büyümeyi hedefliyoruz”

“Özellikle taş yününde Şubat ayı ile birlikte yatırımın tam sonuçlanması ile çok daha inovatif ürünlere kavuşmayı planlıyoruz. Böylelikle hem pazarı domine etmeye devam edeceğiz, hem de sektörün öncüsü kimliğimizle sektöre farklı ürünler kazandıracagız.”

2021 yılı için sektör ve firmanız özelinde kısa bir değerlendirmede bulunabilir misiniz?

Başlangıçta çok zor olacağını düşündüğümüz bir yıl görece olarak kolay geçti. Bütün ürün gruplarında fiziksel ve cirosal büyümeler gerçekleştirdik. Yılın en başında bu sonuçların gerçekleşeceğini öngörebilseydik,  bir çok üst düzey yönetici zaten peşinen kabul ederdi. Buradan çıkaracağımız sonuç Türkiye gibi dinamik bir ülkede, hiç bir zaman umutsuzluğa kapılmamak ve elimizden geldiğinde çalışmak, üretmek ve mümkünse ihraç edebilmek şeklinde özetlenebilir.

Sektördeki son gelişmeler ışığında yeni yıl için beklenti ve öngörüleriniz nasıl şekilleniyor? Biraz bahseder misiniz?

Yeni yılda her zaman olduğu gibi ihracaat pazarlarında daha fazla büyümeye çalışacağız. İç pazarda yıllardır belirli bir denge var. Ülkenin ekonomik durumuna göre hacim ve cirolar şekilleniyor. Ama yurt dışında acaba ulaşmadığımız coğrafya var mı? Gitmediğimiz bir ülke kaldı mı diye araştırmalarımız devam ediyor.

2022 yılı hedefleriniz ve bu yılda özellike ön plana çıkaracağınız çalışmalardan bahseder misiniz?

Hatlarımızla ilgili yeni yatırımların sonuçlarını alacağız. Özellikle taş yününde Şubat ayı ile birlikte yatırımın tam sonuçlanması ile çok daha inovatif  ürünlere kavuşmayı planlıyoruz. Böylelikle hem pazarı domine etmeye devam edeceğiz, hem de sektörün öncüsü kimliğimizle sektöre farklı ürünler kazandıracagız. Taşyününde zaten kapasite olarak en büyük oyuncu biziz. Diğer ürünlerimizde ise, Teknik kapasitemizi zaten bir süredir arttırıyoruz. Bu çabalara devam ederek özellikle üst segment ürünlerde büyümeyi hedefliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Gelecek ile ilgili umut doluyuz. Çalışıyoruz, üretiyoruz. Amacımız daha ileriye gitmek. Herkese öncelikle sağlık, sonrasında başarı ve mutluluk dolu bir yıl diliyorum.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER