Pazar, Ekim 1, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelPoelsan, yıllık 33 bin ton plastik işleme kapasitesiyle ürünlerini dünyaya ihraç ediyor.

Poelsan, yıllık 33 bin ton plastik işleme kapasitesiyle ürünlerini dünyaya ihraç ediyor.

Yıllık 10bin 522 ton plastik işleme kapasitesiyle üretim yapan Poelsan, yurt içinde yaklaşık 400 bayi ile çalışmakta ve 75 ülkeye ihracat gerçekleştirmekte. Poelsan ürünleri, başta peyzaj sektörü olmak üzere, içme suyu şebekelerinde, tarım alanları ve seralarda tercih edilmekte.

Polietilen kangal boru bağlantı adaptörlerini kendi tesislerinde üretip piyasaya sunan ilk firma olan Poelsan, 1994 yılından bugüne Türkiye’de üretimi yapılmadığı için ithal edilen ürünleri kendi tesislerinde üretip ihracata dönüştürerek Türkiye’nin gücüne güç katıyor. Plastik sektörünün dünya genelinde aranan boru bağlantı adaptörleri markaları arasına giren Poelsan, Samsun’un iş gücü piyasasındaki öncü ve belirleyici firmalarındandır. 68 bin metrekare alanda, yıllık 33 bin ton plastik işleme kapasitesi ve yaklaşık 550 bayi ağı ile Rusya’dan Peru’ya kadar 75’in üzerinde ülkeye ürün ihraç etmektedir.

Gencel teknolojiler ile güçlü altyapı, kaliteli üretim

Yenilikçi bakış açısıyla tüketicilerin ihtiyaç ve isteklerine en uygun çözümler üreten Poelsan, kalite standartları çerçevesinde paydaşlarına güncel teknolojilerle geliştirdiği ürünlerini sunmaktadır. Özellikle tarım alanlarındaki verimliliğin arttırılması amacıyla, kendi laboratuvarlarında hassas analizler sonucunda elde ettiği dayanıklılık, sızdırmazlık, urun ömrü, mukavemet, gövde testleri gibi birçok parametre doğrultusunda ileri teknoloji kullanarak yüksek kapasite ile üretim yapmaktadır.

Poelsan Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yeliz Dağdelen Gür

Poelsan’ın artısı, sızdırmazlığı…

Tarımsal üretimde en önemli girdilerin başında su gelmektedir.

Su ihtiyacının genel bir sorun haline geldiği günümüzde, su toprakla farklı yöntem ve sistemlerle buluşturulmaktadır. Tarımda suyu tasarruflu kullanmaya yönelik urun seçiminin önemini vurgulayan Poelsan Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yeliz Dağdelen Gür; su verimliliğinin arttırılmasına yönelik olarak üretilen kaliteli sulama sistemlerinin her geçen gün daha da önemli hale geldiğini belirtmektedir.

Su tasarrufunu gözeterek urun geliştiren Poelsan; tarımsal sulama, seralar, şehir şebekesi içme suyu, peyzaj sektörü alanlarında kullanılan TSE belgeli Mavi Seri, Yeşil Seri, Priz Kolye serileriyle birlikte, bahçe sulama, spor tesisleri gibi alanlarda kullanılan Can Suyu Vana ürünleri başta olmak üzere 2.000 adedin üzerindeki yüksek sızdırmazlık özellikli ürün çeşitliliğini sürekli arttırarak dünyanın suyunu korumaktadır.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER