Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelPandemide faaliyetimize kesintisiz devam ettik, 2021’den umutluyuz

Pandemide faaliyetimize kesintisiz devam ettik, 2021’den umutluyuz

Termo Teknik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Çetinkurşun, Termo Teknik’in 2020 yılında dünya çapında etkili olan pandemi koşullarında üretim, satış ve satış destek faaliyetine devam ettiğini, 2021 yılında koronavirüs aşısının devreye girmesiyle  çok daha olumlu koşulların oluşacağını söyledi.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen ısı sistemleri tedarikçisi Termo Teknik’in, Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Çetinkurşun, 2020 yılını değerlendirdi ve 2021 yılına ilişkin öngörülerini açıkladı. Üretiminin önemli bir bölümünü ihraç eden Termo Teknik’in, 2020 yılında dünya çapında etkili olan koronavirüs salgını ortamında faaliyetine devam ettiğini ve zorlu koşullarda bir kez daha başarılı bir performans sergilediğini belirten Çetinkurşun, “2020 yılında üretim, yatırım ve bayi faaliyetimize kesintisiz devam ettik, 2021 yılında koronavirüs aşılarının devreye girmesiyle, özellikle yılın ikinci yarısında ekonomik koşullarda iyileşme bekliyoruz” dedi.

 Salim Çetinkurşun 2020 yılını şöyle değerlendirdi:

“Çorlu’da, 6 üretim bandı ve yaklaşık 50 bin m2 kapalı alanda kurulu  bulunan dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasına sahibiz. Panel radyatörün yanı sıra yüksek verimli kombi ve kazan serisini de Türk tüketicisine sunuyoruz.

2020 yılı başında Uzakdoğu Asya’da başlayıp,  kısa zamanda dünyayı etkisi altına alan salgın bütün ülkelerin ekonomilerini  küçülttü ve doğal olarak sektörümüzü de olumsuz yönde etkiledi.  Ancak Termo Teknik planlarını yeni duruma uygun olarak revize ederek yoluna devam etti. Bu dönemde de, çalışanlarımızın sağlığını korumaya yönelik  her türlü önlemi en üst seviyede  alarak, ülkemiz ekonomisi için çok değerli olan üretim ve yatırıma, bayilerimiz ile iletişime ve onlara desteğe devam ettik, ihracatımızı ve verimliliğimizi arttırmanın yollarını aradık. Çalışanlarımız ve bayilerimizin çabası ile 2020 yılında zorlukları aşmayı başardık. Bu dönemde Tekirdağ Valiliği, Çorlu Kaymakamlığı, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve bölgedeki sanayicilerle eşgüdüm içerisinde başarılı bir çalışma yürüttük.

Termo Teknik olarak zor koşullara uyum sağlama, üretim ve diğer faaliyetlerimizi kesintisiz devam ettirme konusunda deneyim sahibiyiz. Şirketimizin sağlam finansal yapısı, gelişmiş teknolojisi, köklü geçmişi, yerli ve uluslararası pazarlardaki etkinliği zor dönemlerde yolumuza devam etmemizi sağlıyor. “

ÖNLEMLERİMİZ

Avrupa Birliği standartlarının üzerine iş güvenliği belgeleri ve sertifikalarına sahip olan, Çorlu’da bulunan Termo Teknik fabrikasında Kovid-19 salgını döneminde  ek sağlık önlemleri alarak, üretimi yavaşlatarak, merkez ofisini evden çalıştırarak ve  bayilere gerekli bilgilendirmeleri yaparak faaliyetin kesintisiz sürdürüldüğünü belirten Çetinkurşun, bu süreçte geçici olarak bazı vardiyaların kaldırıldığını, bazı üretim hatlarının kapatıldığını ve bu sayede uzun zamandır yapmaya fırsat bulunamayan bakım ve yenileme çalışmalarının devreye alındığını söyledi.

BAYİLER BİLGİLENDİRİLDİ

Çetinkurşun bayilere yönelik alınan önlemleri ise şu şekilde özetledi:

“Panel radyatörün yanı sıra İngiltere’de 110 yıllık tecrübe ve 6 Sigma ile üretilen LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi ile İngiltere iş dünyasının en prestijli ödülü “The Queen’s Award” sahibi duvar tipi yoğuşmalı kazan EVOMAX’ı  ve yer tipi yoğuşmalı kazanIMAX Türk tüketicisine sunuyor, 200’ün üzerinde bayi ve 500’ün üzerinde satış noktası ile Türkiye’nin tamamında tüketiciye ulaşıyoruz.

Kovid-19 salgını döneminde de aileden görülen iş ortaklarımız ile yoğun iletişimi sürdürdük, bayilerimiz ve diğer iş ortaklarımızı koronavirüs ve etkilerine ilişkin olarak sürekli bilgilendirdik, bayilerimiz ve müşterilerimizin  sağlık açısından güvenilğini en üst düzeyde almak için çaba harcadık.

Sürdürülebilir gelişim stratejisine sahibiz. Bu nedenle  iş ortaklıklarımızı korumayı uzun vadeli bir gelişimin ayrılmaz parçası olarak görüyoruz. Zor günlerde, bayilerimiz ile olan iletişimimizi daha sıkı ve daha dayanışmacı bir formatta sürdürdük. Bu tutum aynı zamanda, istihdamın korunması, sektörün varlığını sürdürmesi ve ekonominin çarklarının dönmeye devam etmesi açısından da önemlidir.2021 yılında da, aileden gördüğümüz bayilerimiz ile yakın işbirliğimizi devam ettireceğiz. ”

 2021 HEDEFLERİ

Termo Teknik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Çetinkurşun, dünyada daha önce görülmedik düzeyde etki yaratan pandemi nedeniyle zor koşullarda geçen 2020’nin ardından 2021 yılına aşı müjdesi ile girildiğini ve 2021’in özellikle ikinci yarısından itibaren daha olumlu koşulların beklendiğini söyledi.

Termo Teknik’in 2021 hedeflerinin bu olumlu beklenti çerçevesinde oluşturulduğuna dikkat çeken Çetinkurşun şöyle devam etti:

“2020 yılında dekoratif radyatör serimiz Silüet’in özelliklerinin tanınması amacıyla özel bir çaba sarf ettik. Yoğun tanıtım  faaliyetimiz  neticesinde farklı boyut, renk ve görünüme sahip, sağlamlık, estetik, verimlilik, uygun fiyat özelliklerini birleştiren Silüet Serimiz’in tanıtılmasında başarı sağladık.Silüet serimiz sadece Türkiye’de değil, İngiltere’den Amerika Birleşik Devletleri’ne kadar çok geniş bir coğrafyada beğenilerek kullanılıyor.

2021 yılı Ocak ayında devreye almayı planladığımız 7’inci panel radyatör hattımız ile birlikte üretim kapasitemizi arttırarak, lider konumumuzu daha da  pekiştirerek sektörde örnek olmaya devam edeceğiz.  2020 yılı gibi zor bir yılda 7’inci Hat yatırımını yaparak ve  2021 yılınını başında faaliyete geçirerek bu zorlu süreçten büyüyerek çıkmak, Termo Teknik ailesi olarak bizi ayrıca mutlu ediyor.

KOMBİ KAZAN SERİMİZ

Panel radyatörün yanı sıraLOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi ile İngiltere iş dünyasının en prestijli ödülü “The Queen’s Award” sahibi duvar tipi yoğuşmalı kazan EVOMAX’ı  ve yer tipi yoğuşmalı kazanIMAX’ı Türk tüketicisine sunduğumuzu belirtmiştik.

Enerji Yönetmeliği (ErP) ülkemizde 2018 yılında yürürlüğe girdi. İngilitere’de, 2015 yılından bu yana ileri teknoloji ile ErP’ye uyumlu olarak üretilen ve sadece Türkiye’de değil, başta İngiltere olmak üzere Avrupa Birliği ülkelerinde sevilerek kullanılan LOGIC Premix Yoğuşmalı kombi serimizin, ‘Sınıfının en yüksek  verimliliğine ve en kompakt boyutlarına sahip kombisi olmak’ gibi ayırt edici  özelliği bulunuyor.

2021 yılında  LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombimizin kalitesine güvenimizin ifadesi olarak geçtiğimiz yıllarda uyguladığımız “Ek garanti süresi hediyeleri” devam edecek. Ayrıca, bayilerimiz ve müşterilerimizi memnun edecek LOGIC’e ilişkin bir takım yeniliklerin müjdesini de 2021 yılında vermeyi planlamaktayız. Kaliteli ve uzun ömürlü düşük yakıt sarfiyatlı ürünlerimizleTürk tüketicisine daha verimli  ısınmanın yolunu açmaya devam edeceğiz.

YENİ EVOMAX KAZANLAR

 Türkiye’de çok sayıda  özel ve kamu projesinde tercih edilen, mükemmel tasarımı ile duvara monte edilebilen, az yer kaplayan ve şık bir görünüme sahip olan EVOMAX Duvar Tipi Yoğuşmalı  Kazanlar dar alanlarda rahatlıkla kullanılıyor. Tek kazan ile 42, 65, 90, 105, 125 ve 160 kW kapasite değerlerine sahip olan EVOMAX, ısı talebine bağlı olarak kaskad kontrol paneli ile 15 adete kadar (Toplam 2400 kW/h = 2.000.000 kcal/h) kontrol edilebiliyor. İhtiyaca uygun olarak farklı kapasitelerde çalışan EVOMAX kazanlar olağanüstü teknolojileri ve esnek çalışma prensipleri ile maksimum verimlilik sağlıyor. 

2021 yılında Evomax kazanlarımızın yeni versiyonlarını tüketicilerimizin beğenisine sunacağız. Evomax’ın yeni yüzü ve yeni üstün özellikleri ile 2021 yılında adından çok bahsettireceğini ve tercih sebebi olacağını düşünüyoruz.”

YATIRIMA DEVAM

Termo Teknik’in 1966 yılında kurulduğunu ve bugüne kadar 100 milyon doları aşan bir yatırımın hayata geçirlidiğini vurgulayan Termo Teknik Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Çetinkurşun, “Türkiye ekonomisine güveniyor ve 2021 yılına umutla giriyoruz, 2021 yılında da yatırıma devam edeceğiz” dedi.

Termo Teknik’in, ileri teknolojiyi daha etkin kullanan, daha çevreci, iş güvenliği daha gelişmiş bir üretim tesisi yaratmak amacıyla sürekli yatırım  yaptığını belirten Çetinkurşun, yenileme çalışmalarında Termo Teknik’in iştiraki olduğu Stelrad Radiators Group (SRG)’nin standartları sürekli yukarıya taşımasının etkisinin çok önemli olduğunu söyledi.

Çetinkurşun, Termo Teknik’in, dünyanın tek çatı altında en büyük kapasiteli panel radyatör üreticisi olarak hizmet sunduğu pazarlara ve müşterilere yüksek kaliteli ürünler sunmaya, hizmet ve üretim çıtasını daha yukarıya taşımaya  devam edeceğini belirtti.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER