Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelOtomatik Kapılarda Temassız Teknolojilere Talep Artıyor

Otomatik Kapılarda Temassız Teknolojilere Talep Artıyor

Pandemiyle birlikte çalışanların güvenliğini garanti eden temassız teknolojiler otomatik kapı sektörünün de radarına girdi. Monador Otomatik Kapı Sistemleri Yönetici Ortağı İpek Bingöl “Yeni teknolojiler sadece enfeksiyonları azaltmak için değil aynı zamanda şirketlere güvenlik noktasında daha öznel bir erişim modeli sunmak için de etkili bir yöntem” dedi.

Kuruluşlar için günümüzde iş yerine ya da herhangi bir ortak alana giriş çıkışlarda tüm çalışanların ve ziyaretçilerin sağlığını korumak ve güvenliğini sağlamak en büyük endişe kaynaklarından biri haline geldi. Pandemi geçip her şey normale dönse de ortak temas noktalarını asgari düzeye indirmek ve daha hijyenik bir ortam yaratmak bütün kurumlar için öncelik olacak. Tam da bu noktada temassız teknolojilere talep artarken, en sık dokunulan yüzeyler arasında yer alan kapı kollarını saf dışı bırakan teknolojilere de ilgi oldukça yoğun. İnovatif çözümlerin sadece sağlık ve hijyen açısından değil aynı zamanda güvenlik anlamında daha öznel bir erişim modeli olması nedeniyle de şirketler tarafından tercih edildiğinin altını çizen Monador Otomatik Kapı Sistemleri Yönetici Ortağı İpek Bingöl “Bu cihazlar sadece bir kullanıcı giriş ya da çıkış yaptığında devreye girdiğinden, kapıyı kapalı tutarak binanın iklimlendirilmesinin korunmasını ve dolayısıyla enerji tasarrufu sağlanmasına da destek oluyor” dedi.

“AR-GE ÇALIŞMALARIMIZA AĞIRLIK VERİYORUZ”

Temassız erişim kontrolünün her ticari alan ve kamu binası için hızla sahip olunması gereken bir ihtiyaç haline geldiğini vurgulayan İpek Bingöl, sözlerine şöyle devam etti: “Temassız giriş-çıkış deneyimi koronavirüs salgınıyla baş etmeye çalıştığımız bu dönemde sadece herkes için gönül rahatlığı sağlamakla kalmıyor, bunun yanında hem kullanım rahatlığı hem de idari ekiplerin yönetimini kolaylaştırdığı için de tercih ediliyor. Geleceğin akıllı binalarına yön vermesi beklenen temassız giriş-çıkış teknolojileri ve otomatik kapı sistemleri; güvenli, emniyetli ve uyarlanabilir bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Bu noktada geliştirilen teknolojilere baktığımızda; günümüzde bireyler sadece kapının yan tarafında bulunan cihazın önünde ellerini sallayarak kapıları açabildiği gibi doğrudan telefonundaki bir uygulama vasıtasıyla ya da bulut teknolojisiyle de yine bir binaya ya da bina içindeki herhangi özel bir alana giriş-çıkış yapabiliyor. İlerleyen dönemde bu teknolojilere yenilerinin de eklenmesi bekleniyor. Monador olarak bizler de Ar-Ge’ye büyük önem veriyor ve temassız teknolojiler geliştirme noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER