Cumartesi, Eylül 23, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelMekansal akustiğin estetik çözümü: Cleaneo® Akustik Alçıpan®

Mekansal akustiğin estetik çözümü: Cleaneo® Akustik Alçıpan®

Yenilikçi, fonksiyonel ve üstün performanslı çözümleriyle alçı bazlı yapı malzemelerindeki dünya liderliğini sürdüren Knauf, Cleaneo® Akustik Alçıpan® çözümüyle rahatsız edici tüm arka plan seslerini azaltarak yaşam alanlarındaki akustik konforunu artırıyor. Yüksek değerde ses yutum kat sayısına sahip Cleaneo®, içeriğindeki zeolit katkısı sayesinde ise ortamdaki kötü kokuları da hapsederek yok ediyor. Cleaneo®, dünyanın en geçerli yeşil bina sertifikalama sistemi olan LEED kriterlerine uygunluk deklarasyonu ile de doğaya verdiği değeri ispatlıyor.

Pozitif, konsantrasyonu ve verimliliği artıran mekanlar yaratmak için duymanın yanı sıra hissetmek de önem taşıyor. Yenilikçi, fonksiyonel ve estetik bakış açısı ile üstün performanslı çözümleri bir araya getiren Knauf, konforlu bir mekanın tasarlanabilmesi için akustik değerini Cleaneo® Akustik Alçıpan® ile sağlıyor. Knauf’un üstün teknolojisi ile ürettiği Cleaneo®, kolay ve pratik uygulanabilme özelliği sayesinde hem yeni hem de renovasyon projelerinde tavan ve duvar sistemlerinde yaşam alanlarının akustik konforunu üst düzeye taşıyor.

Mineral yün kullanımıyla 0,80 αw kadar ses yutum değeri

Uygulamanın yapılacağı yerin mimari akustik taleplerini yerine getirmek amacı ile yüksek teknolojiyle tasarlanan Cleaneo® sayesinde tüm plaka tipleri ile uygun tavan derinliği ve mineral yün kullanılarak 0,80 αw kadar ses yutum değeri elde edilebiliyor. Akustik ortamlar yaratırken farklı perforasyon çeşitleri ile estetik yüzeyler elde etmeyi de mümkün kılan Cleaneo®, özgün tasarımlara imza atmaya katkıda bulunuyor. Ürünün ortamdaki gürültüyü ve yankıyı kontrol altına alması, dinleyicinin konsantrasyonunu da olumlu yönde etkiliyor.

Zeolit katkısıyla ortamdaki kötü kokulara elveda

İçeriğindeki zeolit katkısı sayesinde çevreye zarar veren bileşenleri ortadan kaldıran Cleaneo®, böylelikle rahatsız eden kötü kokuları da önleyerek ferah ortamlar yaratıyor.  Milimetrenin milyonda birinden daha az gözenek çapına sahip zeolitin doğal bir süzgeç görevi gören katmanlardan oluşması, kötü kokuları engelleyip yaşam alanlarını daha sağlıklı hale getiriyor.

İddialı mimari tasarımlar için üstün çözüm: Cleaneo® Akustik Alçıpan® Konfeti

Mimari açıdan iddialı bir tasarıma sahip olan Cleaneo® Akustik Alçıpan® Konfeti, dağınık delikli tasarımıyla mekanlara görsel bir zenginlik katıyor. UFF kenar yapısı sayesinde, plaka kenarları yan yana gelerek kendiliğinden derz sağlıyor ve uygulama esnasındaki hizalama problemini ortadan kaldırıyor. Bu sayede plakalarda hizalamaya gerek kalmadığı için çok daha hızlı uygulama sağlıyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER