Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelLayher Türkiye Genel Müdürü Tevfik Ceran: “2022’de alternatif alanlarda etkinliğimizi artırmak için...

Layher Türkiye Genel Müdürü Tevfik Ceran: “2022’de alternatif alanlarda etkinliğimizi artırmak için çalışacağız”

“2022 yılı, özellikle endüstriyel tarafta, büyük işletmelerin büyük bakım işlerinin takvimde olduğu bir yıl olacak. Kendimizi bu pazardaki yoğunluğa hazırlamaktayız. Ayrıca, sektörümüzde yükselen ihracat trendi, birçok yerli üretici firmamızı dış pazarlara yöneltmekte. Bu da bize, iç pazarda yeni fırsatlar doğuruyor. Bu fırsatları değerlendirmeye çalışıyor olacağız.”

2021 yılı için sektör ve firmanız özelinde kısa bir değerlendirmede bulunabilir misiniz?

2021 yılı, Layher Türkiye’nin hedefleri ve planları açısından olumlu bir yıl olarak geçti. Pandemi etkilerinin bir nebze olsun azalması ile, bu tedbirlerle doğrudan ilişkili bizim iş yaptığımız sahne etkinlikleri gibi belirli sektörlerde iş hacminde büyük artış oldu. Endüstriyel işletmelerde üretimin verdiği güç ile yine bakım kontratları tarafında, iş hacminde artışlar görüldü. Yeni açtığımız Ankara depomuzun etkilerini kısa sürede görmek bizi mutlu etti. 2021 yılını yeni projeler ve müşteriler ile dolu ve verimli geçirdik. Özellikle partnerlerimiz aracılığı ile irili ufaklı bir sürü yeni projeyi hayata geçirdik ve bizim için en önemlisi, bu tesisleri Layher kalitesi ile tanıştırma imkanı yakaladık.

Sektördeki son gelişmeler ışığında yeni yıl için beklenti ve öngörüleriniz nasıl şekilleniyor? Biraz bahseder misiniz?

Yeni yılda ülkemizin, pandeminin etkilerinden biraz daha arınacağı beklentisi üzerine planlar yapıyoruz. İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullar, bizi ithal ürün satan bir firma olarak endişelendiriyor olsa da, önümüzdeki projelerin firma performansına olumlu yansıyacağı inancındayım. 2022 yılı, özellikle endüstriyel tarafta, büyük işletmelerin büyük bakım işlerinin takvimde olduğu bir yıl olacak. Kendimizi bu pazardaki yoğunluğa hazırlamaktayız. Ayrıca, sektörümüzde yükselen ihracat trendi, birçok yerli üretici firmamızı dış pazarlara yöneltmekte. Bu da bize, iç pazarda yeni fırsatlar doğuruyor. Bu fırsatları değerlendirmeye çalışıyor olacağız.

2022 yılı hedefleriniz ve bu yılda özellikle ön plana çıkaracağınız çalışmalardan bahseder misiniz?

2022 yılında spesifik olarak alternatif alanlarda etkinliğimizi artırmak için çalışacağız. Tradisyonel olarak güçlü olduğumuz endüstriyel işlerin yanı sıra, inşaat ve özellikle alt yapı bizim için öncelikli olacak. Renovasyon işleri ile ilgili büyüyen trendimizi, daha da yaygınlaştırmaya ve geliştirmeye çalışacağız. Yine gösteri sanatları ve etkinlikler, yeni ve nitelikli işler için hedefimiz olacak. Partner ağımızı geliştirmek, mevcutları güçlendirmek her sene olduğu gibi, bu yıl da hedeflerimizden biri olacak.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Yeni yılın tüm çalışanlarımıza ve endüstriye; önce sağlık, sonra başarı ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER