Cumartesi, Eylül 23, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelKonfor Mobilya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Çetmen: “%100 müşteri memnuniyeti anlayışımız...

Konfor Mobilya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Çetmen: “%100 müşteri memnuniyeti anlayışımız var.”

“Markalarımızla farklı yaşam alanlarının özgün ihtiyaçlarını karşılayacak modern ürünleri hayata geçiriyoruz.” 

Konfor’un başlangıç serüveni ve kendiniz hakkınızda bilgi verir misiniz?

Konfor Mobilya ve Konfor Yatak olarak faaliyetlerimize 1978 yılında İzmir’de başladık.

Bu süreden günümüze hızla büyüyen, yenilikçi ve trend tasarımlarını dünyanın birçok noktasına ihraç eden bir marka konumuna ulaştık. Yılların getirdiği deneyim ve ustalıkla teknoloji ve kaliteyi modern çizgilerle buluşturduğumuz kullanıcılarımızın beklentilerine uygun ürün ve koleksiyonlar geliştiriyoruz. İzmir’de yaklaşık 60 bin metrekarelik üretim tesisimizde Konfor Mobilya, Konfor Yatak ve Çetmen alt markalarımızla farklı yaşam alanlarının özgün ihtiyaçlarını karşılayacak modern ürünleri hayata geçiriyoruz. Bu yıl aynı zamanda Konfor’un sektördeki 45’inci yılını geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Turquality’ye dahil bir firmayız, buradaki çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Düzenli ve sürdürülebilir şekilde büyüyen mağazalarımızda, çevreye ve geleceğe duyarlı politikalarımızla da ürünlerimizi kullanıcılarımızla buluşturmaya devam ediyoruz.

Markanızın yurtiçi ve yurtdışı genel yapılanması hakkında bilgi alabilir miyiz?

Ortalama 1.500 metrekare büyüklüğe sahip Konfor mağazalarımızda; yatak odaları, yemek odaları, koltuk takımları, genç odaları ve shop in shop Konfor Yatak ürün portföyünü kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Ankara, Diyarbakır, Çanakkale, Tokat ve Muğla gibi ülkemizin pek çok ilinde yaklaşık 33 Konfor mağazası ile faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’nin yanı sıra Londra ve Bakü’de de Konfor mağazamız bulunuyor.

Konfor Yatak mağazalarımız ise ortalama 150 metrekare büyüklüğe sahip. Mağazalarımızın içerisinde yatak, baza ve Konfor Mood ev tekstili ürün portföyümüzü kullanıcılarımızla buluşturuyoruz. İstanbul, İzmir, Tokat, Sivas, Girne, Amasya, Uşak, Çanakkale, Çorum, Ankara, Muğla, Sakarya, Manisa gibi Türkiye’nin birçok noktasında yaklaşık 40 Konfor Yatak mağazamız yer alıyor. KKTC’nin Girne kentinde de Konfor Yatak mağazamız bulunuyor. Önümüzdeki dönemde de farklı noktalarda da mağaza sayılarımızı artırmayı planlıyoruz.

Ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz? Ayrıca sunduğunuz hizmetleriniz nelerdir, daha detaylı anlatabilir misiniz?

 Konfor Mobilya markamızla yaşam alanları için mobilya tasarımı ve üretimi gerçekleştiriyoruz. Konfor Yatak markası bünyesinde ise yatak, baza, başlık, uyku grubu ve ev tekstili üretimi yapıyoruz. Ürün gruplarımız hakkında daha detay vermek gerekirse; Konfor Mobilya olarak, yatak odaları, yemek odaları, koltuk takımları, köşe takımları, genç odaları ve TV ünitelerinin üretimini gerçekleştiriyoruz. Konfor Yatak bünyesinde yatak, baza, başlık, yastık, yorgan, alez ve battaniyeden oluşan uyku grubu, ev tekstili ve yataklı koltuk üretimi yapıyoruz. Ayrıca yay üretimi ve satışı da gerçekleştiriyoruz.

%100 müşteri memnuniyeti anlayışımız var. Onların ihtiyaç ve beklentilerini önemsiyoruz. Bu doğrultuda yaptığımız araştırmalarla ürünler ve koleksiyonlar geliştiriyoruz. Kurduğumuz bu güçlü bağın bir yansıması olarak geçtiğimiz yıl Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçen Şikayetvar tarafından düzenlenen A.C.E Awards (Achievement in Customer Excellence) ile ödüllendirildik. Mobilya Mağaza Zinciri kategorisinde Konfor Mobilya markamızla Gold, Çetmen markamızla Silver ödül sahibi olduk.

Konfor olarak yaptığınız Ar-Ge çalışmaları nelerdir?

Tasarım ve kalite çıtasını yükseltmek adına Ar-Ge faaliyetleri öncelik ve önem verdiğimiz konular arasında yer alıyor. Bu çalışmaların neticesi olarak hayata geçirdiğimiz Konfor Mobilya Tasarım Merkezi 2019 yılında tescillendi. Tasarım Merkezimizde geliştirilen en yeni ürünümüz ise; Natura Lateks & Vegan yatak oldu.

2023 yılı için planlarınız nelerdir? Belli konu başlıklarınız var mı?

Bu yıl Konfor’un 45’inci yılını geride bırakıyoruz. Sektördeki tecrübe ve deneyimlerimizle müşterilerimizin beklentilerini karşılayan, onların konforlarını daha da artıracak çalışmalara odaklandık. Ar-Ge faaliyetlerimiz de hız kesmeden devam edecek, yeni trendlerle birlikte koleksiyonlarımızı bu yönde geliştirmeye devam edeceğiz. Türkiye’nin farklı noktalarında mağaza açmak üzerine planlarımız var. Aynı zamanda yeni yatırımlarımızla birlikte üretimimizi artırmayı hedefliyoruz.

İhracat önemli konu başlıklarımızdan biri. Avrupa ve Orta Asya pazarları bizim için öncelikli. Bu pazarlarda varlığımızı güçlendirecek çalışmalara ağırlık vereceğiz. Hedef pazarlarımız Irak, Azerbaycan, İngiltere ve Libya için Turquality kapsamında çalışmalarımız tüm hızıyla sürecek.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

 Uzun bir aradan sonra yeniden İstanbul Mobilya Fuarı’nda Konfor Mobilya ve Konfor Yatak markalarımızın en yeni ürünleriyle yer aldık. Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olarak nitelendirilen ve sektörün bir araya geldiği önemli bir buluşmaydı. Fuarda kullanıcılarımızın tamamen kendi koltuğunu ve konforunu oluşturabileceği Konfor Mood ile çevre ve doğa dostu Natura Lateks & Vegan başta olmak üzere en yeni ürünlerimizi gerek yurt içinden gerek yurt dışından çok sayıda ziyaretçimizle buluşturduk. Önemli iş birlikleri elde ettiğimiz verimli bir fuar oldu. Sektörümüz açısında da fuara gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu düşünüyorum.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER