Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelKimya 10. Ar-Ge Proje Pazarı 15 Ekim’e Kadar Başvuruları Bekliyor

Kimya 10. Ar-Ge Proje Pazarı 15 Ekim’e Kadar Başvuruları Bekliyor

T.C. Ticaret Bakanlığı onayında, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinasyonunda ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) organizasyonu ile düzenlenen “Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı”nın 10’uncusu bu yıl 27 Kasım 2021 tarihinde dijital olarak gerçekleştirilecek. Etkinliğe 15 Ekim 2021 tarihine kadar başvuru yapılabiliyor.

İKMİB tarafından 2011 yılından beri her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı, kimya sektöründe inovatif ve Ar-Ge yönü güçlü, uygulanabilir fikirleri ticarileştirmeyi hedefliyor. Kimya 10. Ar-Ge Proje Pazarı için başvurular 15 Ekim 2021 tarihine kadar devam ediyor. Etkinliğin ödül töreni ise 27 Kasım 2021 tarihinde dijital olarak gerçekleştirilecek. 

Toplamda 700 Bin TL Para Ödülü

“İlaç”, “medikal”, “boyalar ve yapıştırıcılar”, “plastik ve kauçuk”, “kozmetik-sabun ve temizlik ürünleri” ve “temel kimyasallar” olmak üzere 6 ayrı kategoride başvuruların değerlendirileceği etkinlikte derece alan proje sahiplerine 600 bin TL ve ek olarak ticarileşen projelere verilecek 100 bin TL özel ödül ile toplam 700 bin TL para ödülü verilecek. 

Bugüne kadar 9 yılda toplamda 1100 proje başvurusu alınan etkinlikte proje sahiplerine 1 milyon 756 bin TL nakdi ödül dağıtıldı. Bu yıl da her kategoride birinciye 50 bin TL, ikinciye 30 bin TL ve üçüncüye 20 bin TL ödül verilecek. Bununla birlikte, dereceye girenler arasında takip eden bir yıl içinde ticarileşmiş olan projeler toplamda 100 bin TL ilave ödül almaya hak kazanacak. 

Yatırımcılarla Buluşma Şansı

Bu yıl ayrıca, fonbulucu ile yapılan iş birliği kapsamında, AR-GE Proje Pazarı çerçevesinde finale kalan 36 proje arasından seçilenler yatırımcılarla buluşma şansı elde edecek. Uygun bulunmaları halinde platformda Paya Dayalı Kitle Fonlaması ile yatırım turuna çıkmak için gerekli destekleri alacak. 

Proje Başvuruları içinhttps://www.kimyaargeprojepazari.com/

Son Başvuru Tarihi: 15 Ekim 2021
Ödül Töreni: 27 Kasım 2021

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER