Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelKale Kilit Yurt içi Satış ve Pazarlama Direktörü Semih Teker: “Değişen kullanıcı...

Kale Kilit Yurt içi Satış ve Pazarlama Direktörü Semih Teker: “Değişen kullanıcı beklentilerine en iyi şekilde cevap vermeyi hedefliyoruz”

“Dijitalleşen dünyada iş ortaklarının iletişimini ve etkileşimini artırmayı da hedefleyen bu platformumuz, gelişmiş dijital alt yapısı sayesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki anahtarcı ve çilingirlerin birbiriyle iletişim halinde olabilmesine olanak tanıyor.”

Kale Kilit’in kuruluş hikayesinden kısaca bahseder misiniz?

Kale Endüstri Holding olarak “Tam Kapsam Güvenlik” anlayışıyla; kilitten çelik kapı ve kasaya, elektronik kilitten geçiş kontrol ve alarm izleme sistemlerine, pencere sistemlerinden yangın kapılarına kadar bütünsel güvenlik ürünleri sunuyoruz. Holdingimizin lokomotif şirketi olan Kale Kilit, Türkiye kilit sektöründe yüzde 98 bilinirlik oranı ile ilk akla gelen isim, hatta jenerik marka olmayı başarmış durumda. Böyle bir bilinirliğe sahip olmamız bize kilit ve silindir sektöründe güçlü pazar liderliği sağlıyor.

Kuruluş hikayemiz, 1953 yılında İstanbul Tahtakale’deki bir atölyede başladı. Kale Kilit Onursal Başkanı rahmetli Sadık Özgür’ün üretim atölyesi, Türkiye ekonomisinin o dönemdeki zorlu şartları altında ilk yerli kilit imalatını gerçekleştirdi. Üretilen ürünlerin kalitesi kısa zamanda sektörde büyük kabul gördü ve Kale Kilit yeni yatırımlarla büyümeye devam etti. 1979 yılında artan taleple doğru orantılı olarak Türkiye’nin ilk entegre teknolojik kilit fabrikası Kale Kilit tarafından kuruldu. Sadık Özgür’ün başarılı girişimi sayesinde Türkiye’nin ilk kasa kilidini üreten ve Türkiye’den ilk kilit ihraç eden şirket Kale Kilit oldu.

Kale Kilit olarak inovatif ürünlerinizle dijital dönüşüme ayak uyduran markalardan birisiniz. Dijitalleşen ürün ve hizmetlerinizden kısaca bahseder misiniz?

Kale Endüstri Holding olarak, 70 yıldır her dönemin farklılık gösteren trendlerine uygun olarak güvenlik konusunda geliştirdiğimiz yeniliklerle, kullanıcılarımızın kendilerini güvende ve ayrıcalıklı hissetmelerini sağlayan birçok ilke imza attık. Günümüzde ise değişen tüketici ihtiyaçlarına çözüm sunmak için son teknolojiyi yarım asrı aşan tecrübemizle harmanlayarak, birbiriyle entegre olabilen ürünlerimizle, dijitalleşen dünyanın inovatif ürünler üreten markaları arasında yer alıyoruz.

Türkiye’nin ilk kilit üreticisi olarak hem ev hem de iş yerleri için hayata geçirdiğimiz çözümlerle güvenliği maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Pandemi sonrası sektörde temassız ve dijital çözüm arayışı ön plana çıktı. Kale Kilit olarak AR-GE merkezimizde geliştirdiğimiz yeni ürünlerimiz arasında Türkiye’deki birçok seçkin otelde de kullanılan Kale Modern Seri Kartlı Serimiz ve anahtar taşımaya gerek olmadan giriş-çıkışları kontrol etme ve yönetme şansı sunan Kale Lüks Seri Kartlı Kilitlerimiz bulunuyor. Buna ek olarak otellerin güvenlikleri için tercih ettiği İ Serisi’nin içinde yer alan Göstergeli Model, otel misafirlerine tek tuşla ‘Rahatsız Etmeyin’ ve ‘Odayı Temizleyin’ seçeneklerini aktif hale getirebilme olanağı sağlamasıyla öne çıkıyor. Parmak İzli Elektronik Kilit’in ise hassas biyometrik okuyucu özelliği ve isteyen kullanıcılara parmak izi yerine Mifare kart ile açılma imkanı sunması ile sıklıkla tercih ediliyor. Anahtar taşımaya gerek olmadan çalışma alanlarında giriş-çıkışları kontrol edebilen Lüks Seri Şifreli Kilit ve işlevsel kullanımıyla dikkat çeken Sessiz Seri kilit modellerimiz de öne çıkan ürünlerimiz arasında yer alıyor.  Ayrıca 2021 yılı içerisinde yenilikçi ve inovatif yaklaşımlarımıza bağlı olarak bluetooth özellikli ve online çalışan kartlı kilit sistemlerimizi müşterilerimizin beğenisine sunduk ve bu alanda çalışmalarımız devam ediyor.

Ülke ekonomimiz için büyük öneme sahip turizm sektöründe Kale Kilit olarak en çok tercih edilen markalardan biriyiz. Otellere özel akıllı kilit uygulamalarımız, 7/24 kesintisiz hizmetimiz, şık tasarımlarımız ve teknolojik donanımımızla sektörde fark yaratıyoruz. Otellere ve ofislere sunduğumuz üst düzey kontrol ve konfor sağlayan geniş ürün gamımızla, kullanıcılarımıza yönetilebilirlik ve raporlama özelliği sağlıyoruz. Türkiye’de en lüks segmentdeki otellerin birçoğunda, Kale Elektronik Kartlı Kilitler kullanılıyor.

Kale Kilit’in gelişen teknoloji ile şekillendirdiği inovatif ürünlerine bu yıl bir yenisini daha ekliyoruz. Kale mobil uygulaması ile kontrol edilebilen, yüksek güvenlik ve konfor sağlayan akıllı kilit sistemi ile tüketicilerimizi yeni bir kilit teknolojisiyle buluşturuyoruz. Çelik ile güçlendirilmiş yapısı, kötü niyetli girişimlere karşı hazırlanmış tuzaklı sistemi ile yüksek dayanım sağlayan bu ürün aynı zamanda tüketicilere kilitlerine uzaktan erişim ve giriş-çıkış kayıt imkanı sağlıyor. Opsiyonel olarak uzaktan kumanda ve parmak izi ünitesi ile birlikte de kullanılabilen yeni nesil kilit sistemi kullanıcılarına anahtarsız giriş imkanı da sağlıyor.

Yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiğimiz ürünlerimiz ve tüm ileri teknoloji yatırımlarımızla, önümüzdeki dönemde de Türkiye’de hızla gelişen güvenlik sektörü pazarına inovatif ürünler sunmaya, kullanıcılarımıza ve ülkemize katma değer sağlamaya devam edeceğiz.

Kale Kilit olarak “Anahtarcılar Kulübü” girişiminizle sektörde fark yaratıyorsunuz. Bu kulübün ortaya çıkış nedeni ve faaliyetlerinden kısaca bahseder misiniz?

Kale Anahtarcılar Kulübü, anahtarcıların ve çilingirlerin mesleki gelişimini desteklemek ve aralarındaki iş birliğini güçlendirmek için kuruldu. Yedinci yılında 700’ü aşkın üyesiyle her geçen gün daha da büyüyen bir aile olarak yola devam ediyor. Kale Kilit Onursal Kurucu Başkanımız rahmetli Sadık Özgür’ün ‘Anahtarcılar bizim her şeyimizdir’ misyonundan hareketle somut bir adıma dönüştürdüğümüz Kale Anahtarcılar Kulübü ile sektör paydaşlarının birbirleriyle güç birliğinde bulunmasını sağlıyoruz. Uzun yıllardır bir arada bulunan üyeleriyle dayanışmanın hâkim olduğu bir yol arkadaşlığına evrilen kulübümüz, ‘Birlikte daha büyüğüz’ mottosuyla sektöre yüksek katma değer sağlamaya ve sektörün kurumsal bir yapıya ulaşması için çalışmaya devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olan bu girişimle son kullanıcıyla sürekli temas içinde olan anahtarcı ve çilingirlerle ortak bir paydada buluşuyor, böylece değişen kullanıcı beklentilerine de en iyi şekilde cevap vermeyi hedefliyoruz.

Dijitalleşen dünyada iş ortaklarının iletişimini ve etkileşimini artırmayı da hedefleyen bu platformumuz, gelişmiş dijital alt yapısı sayesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki anahtarcı ve çilingirlerin birbiriyle iletişim halinde olabilmesine olanak tanıyor. Üyelerin, mesleki ya da kişisel gelişimleri için eğitim içeriklerinin de yayınlandığı sistemde, üyeler birbirlerini arkadaş olarak ekleyebiliyor ya da forum bölümü sayesinde merak edilen konular hakkında diğer üyelerin fikirlerini alabiliyor. Kale Kilit olarak ayrıca yine bu portal üzerinden düzenli olarak yeni ürün eğitimi vererek anahtarcıların sattıkları ürünlerle ilgili tüm detayları birincil ağızdan öğrenebilmelerini sağlıyoruz. Üyelerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlayan Kale Anahtarcılar Kulübü, kazan-kazan kurgusuyla üyelerine temelde birçok ayrıcalık ve avantajı da bir arada sunuyor.

Üretim ve yönetim sistemleriniz ve bu alandaki yatırımlarınızdan kısaca bahseder misiniz?

2016 yılından bu yana, Çerkezköy fabrikamız ve Vadistanbul’daki ofis yatırımlarımız dahil olmak üzere modern üretim ve yönetim anlayışıyla yatırımlarımızı gerçekleştirdik. Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim merkezi olarak kurulan fabrikamızda hem sektöre hem de ülke ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağlayacak önemli bir sürece imza attık. Modern altyapısı ile dikkat çeken Çerkezköy fabrikamızda ürünlerimizi son teknoloji otomasyon sistemiyle üretiyoruz. Bu sayede kilit silindir, çelik kapı, çelik kasa, yangın kapısı ve pencere sistemleri alanındaki üretim kapasitemizi iki katına çıkarttık. Günde 150 bin adet kilit ve 80 bin adet silindir üretim kapasitesine sahibiz.

Eklemek istedikleriniz…

Türkiye’nin ilk kilit üreticisi Kale Kilit olarak, farklı pazar dinamikleri ve coğrafyalara özgü güvenlik beklentisine yönelik yenilikçi ürünler üreterek 100’den fazla ülkeye satış gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımız doğrultusunda geçtiğimiz yıl İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından düzenlenen İhracatın Metalik Yıldızları Ödülleri kapsamında Metal Hırdavat Kategorisinde 13. kez ihracat şampiyonu olduk.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER