Pazartesi, Aralık 4, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelİstanbul Teknik yeni fabrikasıyla yurt içi ve global pazarlarda payını artırıyor

İstanbul Teknik yeni fabrikasıyla yurt içi ve global pazarlarda payını artırıyor

Tekstil, plastik ve kimyasal alanında tamamen inşaat sektörüne yönelik alt ve üst yapı alanlarında 6 binden fazla ürünüyle hizmet vermekte olan İstanbul Teknik üretim kapasitesini artırma kararı aldı. Bolu Organize Sanayi Bölgesi’nde 12 bin metrekare alanı kapalı olmak üzere toplam 30 bin metrekare bir alanda yeni fabrikasını kurdu. Yeni teknolojiden istifade edilerek donatılan üretim bantlarından yurt içi ve yurt dışına ulaştırılacak katma değerli yenilikçi ürünlerle kısa süre içerisinde Türkiye’nin en büyük bin üreticisi arasında yer alınması hedefleniyor.

İstanbul Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Macit Tanyol

Geride bıraktığımız salgın sürecini yeni yatırımlarla değerlendiren İstanbul Teknik; Bolu OSB’de yeni bir fabrika kurdu. Kısa süre öncesinde kurulumunu tamamlayarak üretim faaliyetlerine başlayan firma, tüm üretim hatlarını tek bir noktaya taşıyarak üretimde kapasite artırımı sağlarken, fabrikanın transit yolları yakın konumuyla da lojistik noktasında önemli bir avantaj yakalamış oldu.

18 Ağustos’da yeni fabrikalarında düzenlenen basın toplantısında yapmış oldukları yatırım hakkında bilgiler veren İstanbul Teknik Yönetim Kurulu Başkanı Macit Tanyol; şimdiye kadar ürettikleri ürünlerin yurt içi ve yurt dışı pazarlarda büyük ilgi gördüğü, 80’den fazla ülkeye hali hazırda ihracat gerçekleştirdiklerini, önümüzdeki dönemde daha yenilikçi bir anlayışla yollarına devam edecekleri ve bu fabrika yatırımının bu niyetlerinin en belirgin göstergesi olduğun söyledi. 50 milyon TL’lik öz sermayeyle gerçekleştirdikleri fabrika yatırımı içerisinde modern makine ve ekipmanlarla donatılmış üretim alanlarının yanı sıra Sanayi Bakanlığı’ndan onaylı gelişmiş bir Ar&Ge merkezinin de bulunduğun ifade eden Tanyol; “Burada gerçekleştirilen araştırma çalışmaları ve modern üretim neticesiyle ortaya çıkartacağımız katma değeri yüksek yenilikçi ürünlerle pazar payımızı genişletecek ve çok kısa bir süre içinde Türkiye’nin en büyük bin üreticisi arasında bizler de yerimizi alacağız” dedi.

“Azerbaycan’dan Şili’ye ihracatta sınır tanımıyoruz”

Uzun yıllardır dünyanın pek çok farklı bölgesine ihracat gerçekleştiren İstanbul Teknik, yeni fabrikanın faaliyete geçmesi ve Ar&Ge merkezinde gerçekleştirdikleri ‘Yeni Ürün’ vb. çalışmaların neticeler vermeye başlamasıyla global pazarda vites büyüttü. Hali hazırda ihracatta gerçekleştirilen ciroların 9 milyon Euro civarında olduğunu söyleyen Tanyol; Avrupa, Türki Cumhuriyetler ve özellikle Azerbaycan bölgesinde yoğun çalıştıklarını ve 2025 yılı için ihracat hedeflerini 25 milyon Euro olarak belirlediklerini söyledi. Tanyol; “80’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Yeni Ar&Ge merkezim ve üretimdeki kapasite artışıyla ortaya çıkan koşullar yurt içinde ve yurt dışında yeni stratejiler belirlememizi gerekli kılıyor. Yurt dışında bağımlı olduğumuz herhangi bir bölge ya da pazar yok. Şili’den Azerbaycan’a her bölge bizim hedef bölgemiz. İhracatta şu anki yaklaşımımız; yoğun çalıştığımız bölgelerde şubeler kurmak ve kendi ekibimizden oluşturacağımız temsilcilerle mevcut pazarlarda derinleşmek. Yurt içinde ise çok farklı satış enstrümanları deniyoruz. Özellikle korona sürecinde önemini ve potansiyelini daha yakından gördüğümüz dijital platformlara odaklanacağız. Şimdiye kadar dijital satış alanında kendi ürünlerimizin olduğu istanbulteknik.blue sitemizle zaten yer alıyorduk ve almaya devam ediyoruz.

Yeni platformumuzun adı: binbirteknik.com

Kendi ürünlerimiz satışını gerçekleştirmenin yanı sıra piyasadaki tüm jenerik markaların ürünlerinin olduğu çok yeni ve iddialı bir ticaret sitesi kurduk. Yeni sitemizin adı binbirteknik.com. Binbir çeşit (6 bine yakın) ürünün yer aldığı bu platformun benzerlerinden ana farkı, cari hesap ile çalışılabilir olması. Tamamen toptancılara yönelik hazırlanan sitemizde bir projede ihtiyaç duyulan (kaba malzemelerin dışında) bütün malzemeler hemen hemen bulunmakta. Vadeli ödeme imkanıyla yıllardır çalıştığınız tanıdık bir bayiden farkı olmayan, ürün ve siparişe göre birçok indirim ve avantajlı kampanyaların olduğu, proje üreticisini destekleyen ve henüz hiçbir örneği bulunmayan çok iddialı bir platform.

Üretim ve pazarlamada ortaya koyduğumuz bu yenilik ve atılımların kısa süre içinde meyvelerini toplayacak ve şirket, sektör ve ülkemiz adına önemli kazanımlara imza atacağımıza inancım tam.” dedi.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER