Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelİhracat rekoru kıran Yorglass’a ödül

İhracat rekoru kıran Yorglass’a ödül

Endüstriyel cam devi Yorglass, rekor kıran ihracat başarısından dolayı ödüllendirildi. Yorglass, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin 2020 yılı ihracat şampiyonlarını açıklandığı listede düz cam sektöründe ikinci sırada yer aldı.

İhracat rekoru kıran Yorglass, güvenilir ve global bir tedarikçi olarak çalışmalarını başarıyla sürdürüyor. Üretiminin yüzde 50’sini ihraç eden Yorglass, Ticaret, Satina, Ticari Soğutucu ve Beyaz Eşya olmak üzere dört iş kolunda faaliyet gösterirken, ürünlerini beş kıtada, sayısı 60’a yakın ülkeye ulaştırıyor. ISO 500 ve TİM 1000’de yer alan Yorglass’ın bu başarısı, 2 binin üzerinde üyesi bulunan Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından ödüllendirildi. İhracat rakamıyla sektöründe ikinci sırada yer alan Yorglass, ödülün sahibi oldu. Düzenlenen törende ödülü Yorglass CFO’su Uğur Şeker aldı.

Pandemide daha da büyüdük

Ödülle ilgili açıklamalarda bulunan Yorglass CEO’su Semavi Yorgancılar, Bolu, Çerkezköy, Eskişehir, İzmir ve iki de Manisa’da olmak üzere altı üretim tesisiyle başarılarını katladıklarını söyledi. ISO 500 ve TİM’in ilk 500’ünde yer aldıklarının bilgisini de paylaşan Yorgancılar, “Güvenilir ve global bir tedarikçi olarak yurt dışındaki faaliyetlerimizi artırdık. Artan ürün talebi için iş ortaklarımızın beklentileri doğrultusunda yeni yatırımlarımızı devreye aldık. Beyaz eşya camı alanındaki adımlarımızı pandemi döneminde faaliyete geçirdiğimiz Çerkezköy yatırımımızla hızlandırdık. Tüm bunlar da bize güçlü ilişkilerimize katkılar sağlamasının yanı sıra önemli ödüller de kazandırdı. Başarıdan besleniyoruz. Bu da hepimizi daha iyisini yapmak için motive ediyor” dedi.

İhracat ve ciro artıyor

Daha önce iş ortakları tarafından yılın Global Tedarikçi Ödülü’ne değer görüldüklerini belirten Yorgancılar, sözlerine şöyle devam etti: “Sürekli gelişen ve teknolojiye etkin yatırımlarda bulunan Yorglass olarak şimdi de Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin düz cam sektöründe 2020 yılı ihracat şampiyonları arasında ikinci olmaya hak kazandık. 47 yıllık geçmişimizle her zaman daha iyisini yapacağımızın sözünü veriyor, 2021 sonunda toplam ihracatımızı önceki yıla oranla yüzde 60, toplam ciromuzu ise yaklaşık yüzde 50 artırmayı hedefliyoruz. Yüksek standartlardaki katma değerli ürünlerimizle tüm iş ortaklarımızın taleplerini karşılamak ve ülkemizin ekonomisine destek olmak için faaliyetlerimizi artırarak ilerliyoruz.”

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER