Pazar, Haziran 11, 2023
E-Dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelHager Group Türkiye, 2021 yılında yüzde 30'luk büyüme hedefliyor

Hager Group Türkiye, 2021 yılında yüzde 30’luk büyüme hedefliyor

Hager Group, 2020 yılını 2.2 milyar Euro ciro ile kapattı

Enerji dağıtım, bina otomasyonu, kablo yönetimi ve enerji verimliliği faaliyet gösteren Hager Group, yıllık cirosunu bir önceki yıla göre 100 milyon Euro artırarak 2020 yılını 2.2 milyar Euro ciro ile kapattı. 2021 yılında enerji ölçüm cihazları ve akıllı bina otomasyonuna odaklanacak, globalde yüzde 10 büyümeyi hedefliyor.

Pandemi dönemi ile değişen ihtiyaçlar, enerji dağıtım sektörünü de etkiledi. Pandemi  duraksattığı projelere rağmen bu durumu avantaja çevirerek enerji depolama ve enerji verimliliği faaliyetlerine odaklanan Hager Group, 2019’a 2.1 milyar Euro olan cirosunu 2020 yılında 100 milyon Euro artırdı. Türkiye ayağında yüzde 30’luk bir büyüme hedeflediklerini belirten  Hager Group Türkiye Genel Müdürü İlker İşgör , Hager Group’un globaldeki büyüme hedefinin ise yüzde 10 oranında olduğunu açıkladı.

Hager Group Türkiye Genel Müdürü İlker İşgör

Dünya genelindeki 25 fabrikası ile 136 ticari faaliyet gösteren gösteren Hager Group, Akıllı Bina Otomasyonu, Güvenlik Sistemleri ve Bina Kablo Aksesuarları ile enerji yönetim ve dağıtım sistemlerine öncülük ediyor.

Ciromuzun yüzde 7’sini Ar-Ge çalışmalarına ayırıyoruz

Hager’in genel iş kolları arasında Enerji Dağıtım, Bina Otomasyonu, Kablo Yönetimi ve Enerji Verimliliği olmak üzere 4 farklı faaliyet alanı bağlantı kaydeden  Hager Group Türkiye Genel Müdürü İlker İşgör, “Ar-Ge çalışmalarına önemli ölçüde Yatırım yapan Hager, Ar-Ge ve inovasyon Grup sektöre yön veren firmalarından biri olarak faaliyetini sürdüyor. Bünyesinde 760’ın üzerinde Ar-Ge çalışanı olan Hager, her yıl cirosunun yüzde 7’nin araştırma ve geliştirme çalışmaları için ayırmaktadır. Hager, inovasyon öncülüğü bugün kendine ait tam 1700 adet patente sahiptir ”dedi.

2020’de büyümeye devam ettik

Pandemi tüm sektörler gibi başlarda enerji dağıtım sektörünü de etkilediğini ifade eden İşgör, “Ancak pandeminin başladığı  dönemde salgın Avrupa’ya gelmeden önce bütün hammadde tedariğini sağlayarak üretim ağımızda herhangi bir aksama yaşanmasına izin vermedik. Pandemi süreci boyunca duraksayan projeler rağmen, durumu avantaja çevirerek enerji depolama ve enerji verimliliği üzerine odaklandık ve 2020 yılında 2019’a kıyasla daha fazla büyüme gerçekleştirdik ”diye konuştu.

Pandemide bireysel ihtiyaçlara yönelik araştırmaya başladık

Pandeminin yerine trendleri de değiştirdiğini kaydeden  İşgör, “Salgın dönemi günlük yaş yaşamı büyük oranda etkileyerek tüm dünyada rutin alışkanlıkların yeniden belirlenmesine neden oldu ve diğer tüm grup olduğu gibi ülkemizdeki trendlerin de değiştiği bir dönemi başlattı. Bunun dışında tüketicinin satışı çok net bir şekilde yapılabilir. Gezegende toplu konutlar ve residence’lara ağırlıklı olarak hizmet verirken 2020 yılında bireysel ihtiyaçlara yönelik başladık ”dedi. 

Villa yenilenme talebinde artış yaşandığını kaydeden  İlker İşgör , “İnsanların enerjiyi konfora geçirmesi için harcanan daha fazla zaman harcaması gerekiyor. Evlerinde değişiklik yapmak isteyenler Hager’in otomasyon sistemlerine ilgi gösterdi. Bu kapsamda, tek dokunuşla enerji sağlama otomasyon sistemi kurulumumuzla birlikte elektrik altyapısını da yeniledik ”diye konuştu. 

Yüzde 30’luk büyüme hedefliyoruzHager Group Türkiye olarak; Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan ve KKTC’ye ihracat yaptıklarını belirten  İlker İşgör, 2021 hakkında şu bilgileri verdi: “Hager Group Türkiye olarak satışlarımızın yüzde 20’sini ihracat faaliyetlerimiz oluşturuyor. 2021 yılında ürün satışından çok mühendislik katkısı olan çözümlere odaklanacağız. Onun elektrik enerjisinin günümüz dünyasında en yüksek işletme gideri olarak karşımıza çıkıyor. Bu gideri en aza indirmek ve verimden ödün vermemek için iş bir takım inşaatlar yapılması gerekiyor. Hager olarak bu gereklilik yola çıkarak enerji ölçüm cihazları üretimine imza attık. Bu ürünümüzün lansmanını da ters çevirmeyi planlıyoruz. Yenilikçi ürünlerimizle konfor sunarken tasarruf ve estetiği de kullanıcılarla hedefliyoruz. Hager Group Türkiye olarak global arenadaki enerji tasarrufuna uygun çözümlerimiz ile 2021 yılında Euro bazında yüzde 30’luk büyüme hedefliyoruz. ”

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER