Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelGROHE sponsorluğunda düzenlenen Dünya Mimari Festivali 2020’de “Pandemi ile Yaşamak”yı tartışıldı

GROHE sponsorluğunda düzenlenen Dünya Mimari Festivali 2020’de “Pandemi ile Yaşamak”yı tartışıldı

GROHE sponsorluğunda düzenlenen Dünya Mimari Festivali, 30 Kasım- 4 Aralık tarihleri arasında dijital ortamda gerçekleşti. Tüm dünyadan mimarlar ve tasarım profesyonellerinin katıldığı etkinlikte GROHE uzmanları prefabrik evler, temassız ürün çözümleri ve 3D teknolojisi ile ilgili oturumlarda yer aldılar.

Dünyanın önde gelen eksiksiz banyo çözümleri ve mutfak bataryaları markası ve Dünya Mimari Festivali’nin (WAF) kurucusu ve sponsoru GROHE, WAF sponsorluğunu ardı ardına 12. yılına taşıyor. Covid-19’un neden olduğu eşi görülmemiş durum nedeniyle bu yılki etkinlik, “Pandemi ile Yaşamak” ana başlığına odaklanan tamamen yeni ve heyecan verici formatlarda sanal bir etkinlik olarak yapıldı. 30 Kasım ile 4 Aralık tarihleri arasında, canlı içerikler, sohbetler, açık oturumlar ve tanışma fırsatları ile dünyanın dört bir yanından katılan mimarlar ve tasarımcılar arasında mesleki fikir alışverişi gerçekleştirildi.Studio Gang’den Jeanne Gand, Adjaye Associates’ten Sir David Adjaye, UNStudio’dan Ben Van Berkel ve Sir Peter Cook gibi açılış konuşmacıları da topluluk ile buluştu.

GROHE, sadece suyun binalar veya inşa edilmiş çevre açısından yol açtığı olası mimari sonuçlarını araştıran girişimleri ödüllendiren Su Araştırma Ödülü’nü 2 Aralık’ta bu yılki sahibine vermekle kalmadı, aynı zamanda WAFVirtual’deki canlı oturumlara da katkı sağladı:

Pazartesi, 30 Kasım 10:35-11:15 (GMT) | Ismarlama Fabrika Üretimi

Tasarımcı ve imalatçılar, sağlık ve refaha odaklanan binalar yaratmak için, dijital tasarım ve inşaatın sunduğu imkânlardan nasıl yararlanabilirler?

James Pickard, Kurucu Direktör, Cartwright Pickard

Karl Lennon, EMENA M&T Müşterileri Direktörü, Grohe AG / LIXIL EMENA

Grohe AG Global Projelerden sorumlu Başkan Yardımcısı Stefan Schmied, “Dünya Mimari Festivali’nin kurucu üyesi ve son on iki yıldır destekçisi olarak, WAF’ın gelişerek global mimari camiası için mutlaka katılınması gereken bir etkinlik haline geldiğini görmekten mutluluk duyuyoruz,” dedi.

Schmied, “Festivalin sanal dönüşümünde yer almaktan ve konaklamada güvenli mesafenin sağlanması konusunda otel tasarımcılarının karşılaştığı zorlukları ve mühendislerin ve üreticilerin sağlık ve refaha odaklanan binalar yaratmak üzere dijital tasarım ve inşaatın sunduğu imkânları nasıl hayata geçirebileceklerini ele almaktan heyecan duyduk,” diye ekledi.

LIXIL Global Tasarım Lideri Paul Flowers ise, şöyle konuştu: “Fikir paylaşımı ve işbirliği tasarımcılar ve mimarlar açısından hiç olmadığı kadar önemli. GROHE olarak, WAF’a sağladığımız desteği 12. yılına taşımaktan ve bu tartışmalarda yer almak ve mesleki alışverişi teşvik etmeye yönelik ilk sanal festivalinden muazzam bir gurur duyuyoruz. Yarattığımız bütüncül deneyimlerde gerekli etkili değişimi ancak hep birlikte yapabiliriz.”

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER