Pazar, Aralık 10, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelGNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin: “En önemli yatırımımız teknoloji ve dijital...

GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin: “En önemli yatırımımız teknoloji ve dijital dönüşüm alanında olacak”

“Üreticiye değer katacak şekilde optimizasyon sağlamak ve müşterilerin en önemli iş ortağı olmak hedefimiz. Türkiye çapında bölgesel etkinliklerle hizmet çeşitliliğini artırmak ve dijital dönüşüme hız kazandırmak da bu yıl öne çıkan aksiyonlarımız.”

2010 yılında sektörüne fayda, çözüm ortaklarına katma değer oluşturmak amacı ile İstanbul’da kurulan GNC CNC Makina Teknolojileri; kurulduğu günden itibaren sektörün ihtiyaçlarını doğru bir şekilde tespit ederek bu ihtiyaçlara yine aynı şekilde cevap veriyor.

GNC Makina Genel Müdürü Emre Seçkin ile gerçekleştirdikleri çalışmaları ve 2021 hedeflerini konuştuk. Şirket misyonlarını “Hayatın her alanında yaşamın en değerli parçasına hizmet etmek için yola çıktık” sözleriyle özetleyen Seçkin, yeni yılda yeni yatırımların olacağının da müjdesini verdi.

Öncelikle markanız hakkında biraz bilgi verir misiniz?

Talaşlı imalat sanayiinin temel üretim araçlarından olan takım tezgâhları alanında önemli bir güce sahip GNC Makina, İstanbul (Anadolu-Avrupa yakası), Ankara, İzmir, Bursa, Konya ve Adana’da bulunan şubeleri ile sektörüne fayda, çözüm ortaklarına katma değer oluşturmak amacıyla yola çıkmıştır. VICTOR Taichung, NAKAMURA-TOME, AVEREX, ROMI, VISION WIDE, VONGHLER ve LICO gibi yüksek hız ve niteliğe sahip CNC makine markalarının Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür. Kurulduğu ilk günden itibaren tüm kaynaklarını sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, yaygın servis ağı ve saha avantajı ile doğru tespit ederek en hızlı, en güvenilir şekilde cevaplamak için çalışan GNC Makina, savunma sanayiinden otomotive, havacılıktan kalıp ve kalıp endüstrilerine, enerji teknolojilerinden medikal endüstrisine kadar geniş bir alanda hizmet vermektedir.

2021 yılı için hedeflerinizi nasıl temellendiriyorsunuz? Üretim ve satış stratejinizi nasıl kurguluyorsunuz?

Özellikle üreticilerin verimliliklerinin artırılmasına yönelik danışmanlık hizmetlerini ve iş üstü eğitim faaliyetlerimizi çeşitlendireceğiz. 2021 yılının stratejik odağında çalışanların gelişimi ve yetkinliklerinin artırılmasına yönelik planlarımızı hayata geçireceğiz.

Üreticiye değer katacak şekilde optimizasyon sağlamak ve müşterilerin en önemli iş ortağı olmak hedefimiz. Türkiye çapında bölgesel etkinliklerle hizmet çeşitliliğini artırmak ve dijital dönüşüme hız kazandırmak da bu yıl öne çıkan aksiyonlarımız.

Ayrıca showroom ve eğitim alanları ile satış sonrası hizmetlerimizi artırmak ve yeni tesisimizi açmak da 2021 yılı yatırım planlarımız arasında. Yeni tesisimize 2021’in ilk çeyreğinde taşınmayı planlıyoruz.

Bu yıl pazara sunacağınız yeni ürünleriniz ya da hizmetleriniz olacak mı?

Sektörde önemli bir açığı kapatacağını düşündüğümüz Alman menşeli, 5 eksen işleme merkezi konusunda dünya devi büyük bir üretici ile distribütörlük görüşmelerimizi sonuçlandırmak üzereyiz, 2021 başında bununla ilgili de duyurularımızı yapacağız. Böylelikle üretimin her alanında üreticiye hizmet vereceğiz.

İhracat noktasında çalışmalarınız nasıl ilerliyor?

Doğrudan ihracatımız yok ancak ihracata yönelik üretim yapan firmalara hizmet veriyoruz. 

Genel makine imalat, otomotiv ve savunma sanayii sektörü ile doğrudan ilişkili olması nedeniyle takım tezgâhları alanında faaliyet gösteren tüm firmaların, ülkemizin üretim ve ihracat hacmini artırmaya yönelik destek verdiğini söyleyebilirim.

Ar&Ge ve İnovasyon çalışmaları hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Bu konuda en önemli yatırımımız teknoloji ve dijital dönüşüm alanında olacak. Üreticilerin makine parkurundaki tüm makinaların durumlarını, üretim kapasitelerini, performans analizlerini gerçek zamanlı olarak görüntüleyebileceği ve bu sayede üretimde yaşan tüm süreçlerden anında haberdar olabileceği dijital sistemler ile ilgili iş ortaklığımız ile farklı çözümler öneriyoruz.  Günlük, haftalık, aylık raporlamaların alınabildiği ve verimlilik analizlerinin yapılabildiği, arıza/ duruşların analiz edilebildiği ve kendi üretim raporlarını oluşturabildikleri özel bir işletim sistemine sahibiz ve bu alandaki AR&GE çalışmalarını destekliyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER