Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelGalataport İstanbul, Wavin çözümleri ile nefes alıyor

Galataport İstanbul, Wavin çözümleri ile nefes alıyor

Dünya plastik boru sektöründe; su tesisatından, ısıtma ve soğutmaya, yağmur suyu yönetiminden, altyapı ve kanalizasyona kadar birçok ürün ve çözüm sunan Wavin İstanbul’un dev projesine sürdürülebilir çözümleriyle dahil oldu. Yepyeni bir  liman inşa ederek 19. yüzyılın sonundan bu yana ilk defa 1.2 kilometrelik  sahil şeridini halkın erişimine açan Galataport İstanbul’da; sağlıklı ve sürdürülebilir ortamlar yaratan Wavin sistemleri kullanıldı.

İstanbul’un tarihi limanını yeniden canlandıran Galataport İstanbul; rıhtımı, meydanları ve sokaklarıyla gastronomiden kültür sanata, tarihten alışverişe kadar misafirlerine benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Dünya çapındaki benzer projeler için bir ilham kaynağı olan Galataport, dünyada ilk kez hayata geçirilen ve özel bir kapak sistemi ile yerin altında kurgulanan terminale ev sahipliği yapıyor. Tarihi liman ise İstanbul’un dünyaya denizden açılan kapısı olmaya devam ediyor.  Sektöre öncülük eden çalışmalarıyla ve ilklerde imzası bulunan Wavin, sadece gemilere değil tüm şehrin yaşam tarzına hitap eden; sağlıklı, sürdürülebilir ortamlar yaratan projeye ürün ve çözümleriyle katkı sağladı.

 “Nefes alan” bir deneyim için Wavin sistemleri kullanıldı

Galataport İstanbul erişilebilir ve düşük katlı yapıları, mahalle konseptinde tasarlanmış, bölgenin tarihi dokusuyla uyum içindeki mimarisi, alternatif ulaşım olanakları gibi birçok özelliği ile ziyaretçilerine, “nefes alan” sağlıklı ve güvenli bir  ortam sunuyor. Sosyal sorumluluk hedefleri doğrultusunda, enerji, su ve geri dönüşüm hammadde kullanım verimini maksimuma çıkarmayı, atık oluşumunu,  sera gazı salınımını en aza indirmeyi hedefleyen Wavin, Galataport İstanbul projesine QuickStream Sifonik Yağmur Suyu Drenajı, Pilsa PPR ve Cam elyaf takviyeli PPR boru ve ek parçalar, SiTech+ sessiz atık su sistemi ve Pilsa PVC boru ve ek parça çözümleriyle destek oldu.

Wavin Türkiye Genel Müdürü Fatih Asal

“Tarihi dokuyla uyum içinde tasarlanması oldukça kıymetli”

Galataport İstanbul’un Türkiye için çok değerli bir yatırım olduğunu kaydeden Wavin Türkiye Genel Müdürü Fatih Asal, “Galataport İstanbul, 7 milyonu yabancı olmak üzere yılda toplam 25 milyon ziyaretçiyi ağırlayacak. Proje kapsamında mürettebat dahil yaklaşık 1,5 milyon kruvaziyer yolcusunun da İstanbul’u ziyaret edeceği öngörülüyor. Bu projenin sürdürülebilir ve sağlıklı bir ortam sunması hem de  bölgenin tarihi dokusuyla uyum içinde tasarlanması oldukça kıymetli. Tarihi limanıyla İstanbul’un dünyaya denizden açılan kapısı olan projenin Türkiye ekonomisine de anlamlı bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Böyle dev bir projede sürdürülebilir Wavin çözümlerimizle yer almaktan dolayı oldukça mutluyuz” dedi.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER