Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bürokratları ve Türkiye Cumhuriyeti Enerji Kentleri Birliği...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bürokratları ve Türkiye Cumhuriyeti Enerji Kentleri Birliği heyeti, Danfoss Genel Merkezi’ni ve Fabrikasını ziyaret etti

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bürokratları ve Türkiye Cumhuriyeti Enerji Kentleri Birliği üyelerinden oluşan heyet, Danfoss’u Danimarka’da bulunan genel merkezinde bölgesel ısıtma uygulamalarını yerinde görmek üzere ziyaret etti.  

Heyet; Türkiye-Danimarka Stratejik Sektör İş Birliği ile yürütülen “Verimli ve Düşük Karbonlu Isıtma ve Soğutma Projesi” çerçevesinde Danfoss’un enerji verimliliği sağlayan ürün ve teknolojileri hakkında bilgiler alırken, örnek pilot uygulamaların çıktılarını görme fırsatı yakaladı.     

İklimlendirme, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında hizmet veren Danfoss; Türkiye-Danimarka Stratejik Sektör İş Birliği kapsamında Danimarka’ya giden Türk heyetini genel merkezinde ve fabrikasında ağırladı. 

Heyet, Türkiye ve Danimarka arasındaki sektörel iş birliği çerçevesinde yürütülen “Verimli ve Düşük Karbonlu Isıtma ve Soğutma Projesi” kapsamında, enerji ve atık ısı uygulamalarına yönelik teknik çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca, gerçekleşen saha gezisinde veri merkezlerinden; süpermarket ve ısı pompası uygulamalarına kadar gerçek zamanlı atık ısı sektörel uygulama örneklerini gözlemlendi. 

“Türkiye’nin yeşil enerji dönüşümünün bir parçası olmaya devam edeceğiz”

Ziyaretle ilgili görüşlerini paylaşan Danfoss Türkiye Kıdemli Satış Danışmanı Serhan Günel; “Türkiye, ilk atık ısı haritasını ilk defa 2020’de yayınladı. Bahsedilen atık ısının Türkiye’deki potansiyeli Bölgesel Isıtma Sistemleri ile birlikte kullanıldığında 2.4 milyon hanenin ısıtma ihtiyacına denk geliyor. Bu sayede, yerel kaynaklar daha etkili ve daha verimli kullanılmış oluyor. Biz de Türkiye’nin bu yeşil dönüşümüne destek olmaktan; Türkiye’den gelen seçkin konuklarımızı Danfoss Genel Merkezi’nde ve fabrikasında ağırlamaktan dolayı gururluyuz. Bilgi birikimimiz ve deneyimimizle bölgesel projeler hayata geçirirken, Türkiye’nin yeşil enerji dönüşümünün bir parçası olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER