Cumartesi, Eylül 23, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelDünyanın En Büyük İş Makineleri Fuarı Bauma Münih 2022, Ekim Ayında Kapılarını...

Dünyanın En Büyük İş Makineleri Fuarı Bauma Münih 2022, Ekim Ayında Kapılarını Açıyor

Covid 19 Pandemisi nedeniyle yapılamayan bir çok uluslararası fuar, salgının etkisini azaltmasıyla firmalara ve ziyaretçilere açılmaya hazırlanıyor. Bunlardan biri de dünyanın en büyük inşaat ve iş makineleri fuarı olan Bauma Münih. Fuar 24-30 Ekim tarihleri arasında Münih’de gerçekleştirilecek. Fuara çok sayıda Türk firması da katılıyor.   

Bu yılın son çeyreğinde 24-30 Ekim Tarihleri arasında yapılacak dünyanın en fazla katılımcı ve ziyaretçi çeken fuarlarından biri olan Bauma Münih 2022’de inşaat makineleri, inşaat malzemeleri makineleri, madencilik makineleri ve iş makineleri sergilenecek.

Bauma Münih Türkiye Pazarlama ve Satış Direktörü Burak Baydar, iş ve inşaat makinelerinin geliştirilmesi adına bugün bir çok bilimsel kurum ve enstitünün çalışmalarını olanca hızıyla sürdürdüğünü belirtti.

Bu çalışmaların sonuçlarının 24-30 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında Münih’te gerçekleştirilecek olan Bauma Fuarı’nda ortaya konacağını kaydeden Baydar, “Fuar’da bu konu çok yönlü olarak ele alınacak ve yapılacak etkinliklerde tartışılacak.

Kendi kendine çalışan makineler, inşaat sektörünün geleceği için büyük bir vizyon ortaya koyuyor. Bu konuda çalışan bir sivil toplum kuruluşu olan Hauptverband der Deutschen Bauindustrie e.V.’nin yaptığı çalışmlaara göre, yarı otomatik, otomatikleştirilmiş veya destekleyici işlevlere sahip “akıllı” inşaat makineleri geliştirmenin ve kullanmanın inşaat sektörü için çok daha gerçekçi ve ulaşılabilir hedef. Bu tür çözümler, verimlilik ve üretkenlikte gözle görülür artış potansiyeline sahip” diye konuştu.

Açıklamasında, Münih Teknik Üniversitesi Malzeme Taşıma, Malzeme Akışı ve  Lojistik Bölümü Başkanı Maximilian Schöberl’in sözlerine de değinen Burak Baydar, Schöberl’in şu ifadelerine yer verdi:” Maximillian Schöberl, bundan on yıl sonra şantiyelerde çeşitli cobot’ların daha etkin olacağını söylüyor.Schöberl’e göre  “Cobot” terimi, “işbirliği” ve “robot” kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. İnsanlarla doğrudan işbirliği için tasarlanmış robotları ifade ediyor.”.

Burak Baydar, Fuar’a çok sayıda Türk şirketinin de katılacağını sözlerine ekledi.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER