Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelBina uygulamaları için yeni in-line pompalar

Bina uygulamaları için yeni in-line pompalar

 

KSB SE & Co. Frankfurt’ta (Main) ISH fuarında (13- 17 Mart 2023) bu yıl öne çıkanlardandır. KGaA, tam entegre yeni seri in-line su pompalarını sergilemektedir. Akıllı ve oldukça verimli EtaLine Pro pompaları geliştirirken, geliştirenler sadece düşük enerji tüketimine değil, aynı zamanda malzemelerin ekonomik kullanımına da odaklanmışlardır.

Geliştiriciler, yüksek hızlar için tasarlanmış bir hidrolik sistem kullanarak çok kompakt bir tasarım elde etmişlerdir. Boyut başına bu kadar önemli ölçüde artan çıktı sayesinde, yeni pompalar geleneksel üretim ünitelere kıyasla %44’e kadar daha az alüminyum, %49 daha az gri dökme demir ve %68 daha az manyetik çelik sac ve ayrıca %73 daha az bakır gerektirmektedir.

Motorlarda kullanılan mıknatıslar klasik ferrit mıknatıslardır, dolayısıyla çıkarılmaları sırasında çevreye büyük zarar veren nadir toprak elementleri içermezler. Motor gücü 0,8 ile 2,6 kW arasında değişmektedir. 50 veya 60 Hz’ de 380 ila 480 voltluk geniş voltaj aralığı sayesinde dünya çapında kullanılabilir. CE, UKCA ve UR/UL gibi uluslararası ürün sertifikaları da buna katkı sağlamaktadır.

Yeni üretim üniteleri, dinamik kontrol, sensörsüz kontrol ve çoklu pompa işletiminin yanı sıra ısı miktarı ölçümü gibi çeşitli pompa işlevlerine sahip oldukları için yüksek derecede planlama güvenilirliği sunar. Bu yeni nesil işlevler, pompalar kurulduktan sonra bile çalıştırma veya çalıştırma noktalarında ayarlamalar yapılmasına imkan tanır. Pompalar; çalışma noktasını, programlanmış bir kontrol eğrisi boyunca hareket ettirerek akış hızlarını ve basma yüksekliğini bir algoritmaya göre ayarlar. Çeşitli dijital arayüzler sayesinde modern bina yönetim sistemlerine sorunsuz entegrasyon mümkündür.

Yalnızca beş hidrolik sistem ölçüsüyle çok sessiz çalışan kapalı kaplinli pompalar, geniş bir seçim aralığını kapsar. Maksimum akış hızları saatte 63,6 metreküp olup, mümkün olan maksimum basma yüksekliği 42,9 metredir. Yeni tip seriyi tasarlarken, geliştiriciler özellikle büyük hizmet kolaylığına dikkat etmişlerdir. Kapsamlı bir küresel servis ağı ile standartlaştırılmış mekanik salmastralar ve azaltılmış bileşen çeşitliliği, ihtiyaç durumunda yedek parçaların hızlı bir şekilde temin edilmesini sağlar.

Pompalar ve mekanik salmastraların çalışma basınçları, 16 bar ‘a kadar tasarlanmıştır. Standart olarak pompalar, uygulamaya ve taşınan sıvıya bağlı olarak maksimum 120 °C çalışma sıcaklığı için seçilen mekanik salmastralarla donatılmıştır. Döküm gövdelerin kataforez kaplanması gerekli korozyon korumasını sağlamaktadır. A12 numaralı KSB standı Salon 9.0’da yer almaktadır.

Fotoğraf: Yeni EtaLine Pro serisi pompalar, tam entegre in-line su pompalarında en son teknolojik gelişme seviyesini temsil etmektedir. (KSB SE & Co. KGaA)

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER