Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelBaumit ‘Geleceğimizi Mantoluyoruz’ projesine İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri’nden ödül

Baumit ‘Geleceğimizi Mantoluyoruz’ projesine İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri’nden ödül

Sürdürülebilirlik İyi Uygulama çalışmalarının değerlendirildiği Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri, 15 Haziran Salı günü çevrimiçi düzenlenen bir etkinlikle sahiplerini buldu.  Toplam 10 projenin Ekonomi, Çevre ve Sosyal olarak tanımlanan üç alanda ödüllendirildiği etkinlikte, Bauimit ‘Geleceğimizi Mantoluyoruz’ projesiyle Sosyal alanda üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Avrupa’nın mantolama devi unvanıyla inovatif ürünler ve çözümler geliştiren Baumit, 2019 yılında hayata geçirdiği ve büyüterek devam ettirdiği ‘Geleceğimizi Mantoluyoruz’ projesiyle ödül kazandı. Sürdürülebilirlik İyi Uygulama çalışmalarının değerlendirildiği Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri’nde Sosyal alanda üçüncülük ödülüne layık görülen Baumit, 15 Haziran Salı günü gerçekleştirilen çevrimiçi törende ödülünü aldı.

Sürdürülebilir bir dünya için geleceğimizi ‘mantoluyor’

 ‘Geleceğimizi Mantoluyoruz’ projesi ile bayi ağıyla birlikte köy okullarında okuyan, ihtiyaç sahibi 15 binden fazla çocuğa mont bağışı yaptıklarını söyleyen Baumit Türkiye Satış Müdürü Erdil Dinçer, “Sağlıklı yaşam alanları yaratma vizyonumuzla inovatif ürünler geliştirirken, bu vizyonumuzu bir sosyal sorumluluk projesi ile çocuklarımızı enerji tasarrufu ve ısı yalıtımı konusunda bilinçlendirme seferberliğine dönüştürdük. Geleceğimizi Mantoluyoruz projesi 2 yıldır sürdürülebilir bir şekilde büyüyor ve yaygınlaşıyor. Dünyamız pandeminin olduğu kadar iklim krizinin de tehdidi altında. Sürdürülebilir bir dünya için enerji tasarrufu bugün her zamankinden çok daha önemli. Enerji tasarrufu denince bugün hala ısı yalıtımı konusu, en son akıllara gelen konulardan biri. Ama bir konutta enerjinin yüzde 40’ını duvarlardan kaybediyoruz. Çocuklarımızı iklim değişikliği, enerji tasarrufu, ısı yalıtımı gibi kritik öneme sahip konularda bilinçlendirmek için Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetler yürütüyoruz. Bu kıymetli ödül de çalışmalarımızda en büyük motivasyonlarımızdan biri olacak.” dedi.

Ahbap Derneği işbirliği ile daha çok çocuğa ulaşacak Çocuklara daha iyi bir dünya için enerji verimliliği ve ısı yalıtımı bilincini aşılamak amacıyla 2019 yılında “Geleceğimizi Mantoluyoruz” projesini başlatan Baumit, zor kış şartlarında yaşayan, ihtiyaç sahibi çocuklara mont bağışında da bulunuyor. Bu kapsamda bayileriyle birlikte 2019 yılında yaklaşık 5 bin, 2020 yılında ise 12 bin montu çocuklarla buluşturan Baumit, daha fazla çocuğa ulaşmak için bu yıl Ahbap Derneği ile güçlerini birleştirdi. 

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER