Pazar, Haziran 11, 2023
E-Dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelBaumit Avrupa'nın en iyi cephelerini seçti

Baumit Avrupa’nın en iyi cephelerini seçti

Avrupa’nın mantolama devi Baumit’in düzenlediği uluslararası “Baumit Life Challenge” yarışması, bu yıl yeni bir rekora imza atarak Avrupa’nın en geniş kapsamlı dış cephe yarışması oldu. 26 ülkeden 385 mimar, tasarımcı ve sektör profesyonelinin katılım gösterdiği yarışmada Avrupa’nın en iyi cepheleri seçildi. Yarışmada büyük ödülü Vilnius, Litvanya’da yer alan MO Müzesi kazandı.

2012 yılında Avrupa’nın en geniş dış cephe renk kartelası olan Baumit Life’ı sektöre kazandıran Baumit, kullanılan dış cephe sıvaları ile farklı doku, form ve renk kombinasyonları oluşturarak hayal gücü, tasarım ve ustalığı buluşturma hedefiyle 9 yıldır Life Challenge yarışmasını düzenliyor. Aralarında Türkiye’nin de olduğu, Baumit’in faaliyet gösterdiği Avrupa ülkelerini kapsayan yarışma,  2020/2021 yılında da Baumit’in sektörün tüm emekçileri arasında güçlü işbirliği yaratma vizyonuyla, tüm sektör profesyonellerinin katılımına açık düzenleniyor. 

Avrupa’nın en geniş kapsamlı yarışması 

Bu yıl yeni bir rekor kırarak 26 ülkeden 385 projenin yarıştığı organizasyon, Avrupa’nın en geniş kapsamlı dış cephe yarışması unvanını aldı. Mimarlar jürisi, finalde 16 ülkeden yarışan 36 aday arasından “Studio Libeskind” ve “Do Architects” imzalı Vilnus MO Müzesi projesini Life Challenge 2021 ödülüne layık gördü. Projeye ödül olarak altın kupanın yanında 6.600 euro para ödülü de verildi. Yarışmada seçilen 6 farklı ülkeden projeler, her bir kategoride 3.300 euro para ödülü kazandı.

Pandemiye rağmen rekor katılım

İspanya Valensiya’da yapılması öngörülen Baumit Life Challenge ödül töreni, pandemi nedeniyle daha önce birkaç kez ertelenmişti. Bu yıl da pandemi koşulları devam ettiği için Avrupa’nın en güzel cephesi ödül töreni canlı yayınla çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Pandemiye rağmen Baumit Life Challenge 2020/21’in yeni bir rekora imza attığını belirten Schmid Industrie Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Robert Schmid, “26 ülkeden 385 kişi katılım gösterdi. Tüm katılımcılara, Baumit iş ortaklarına ve çalışanlarına, ayrıca mimarlardan oluşan uluslararası jüriye teşekkür ediyoruz. Hep birlikte en başından beri bu muhteşem projenin gerçekleşmesini mümkün hale getirdiniz” sözleriyle heyecanını belirtti.

Baumit Life ile sınırsız tasarım olanağı

Baumit Life, sınırsız tasarım olanakları yaratan 888 farklı dış cephe rengi sunuyor. Özellikle Baumit CreativTop ile akla hayale gelebilecek her türlü yapı ve tasarımı gerçekleştirmek mümkün. Beyaz ağırlıklı tasarım yapmayı seven mimarlar için geliştirilen ve 2021 yılında piyasaya sunulan “Beyazın 12 Tonu” ise kusursuz bir görünüm veren 12 ilave beyaz tondan oluşuyor. 

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER