Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelAsya’nın En Prestijli Tasarım Ödüllerinden Ayda’nın 2022 Başvuruları Başladı

Asya’nın En Prestijli Tasarım Ödüllerinden Ayda’nın 2022 Başvuruları Başladı

140 yılı aşan tecrübesiyle Asya’nın lider boya markası Nippon Paint’in 14 yıldır düzenlediği Asia Young Designer Awards’un (AYDA) 2022 Türkiye başvuruları başladı. Geleceğin tasarımcılarını yetiştirme vizyonuyla hayata geçirilen ve 17 ülkede eş zamanlı düzenlenen AYDA’nın 2022 teması “Yakınsama: Sıfırlama Düğmesine Basmak” olarak belirlendi. AYDA’ya katılım için son başvuru tarihi 25 Temmuz 2022.

Renkten daha ötesini arayanların 140 yılı aşkın süredir çözüm ortağı olan Nippon Paint’in 14 senedir düzenlediği Asya’nın en prestijli tasarım ödüllerinden AYDA’nın 2022 Türkiye başvuruları başladı. Geleceğin tasarımcılarını yetiştirme vizyonuyla hayata geçirilen AYDA, profesyonel mimarlar, iç mimarlar, ortak kuruluşlar, tasarım okulları, mezunlar ve tasarım öğrencilerini tek bir çatı altında buluşturan, deneyim odaklı bir öğrenimin yanı sıra hayatta bir kez karşılaşılacak fırsatlar sunuyor.

2008 yılından bu yana düzenlenen AYDA’ya bugüne kadar aralarında Çin, Hindistan, Singapur ve Japonya gibi ülkelerin de bulunduğu 17 ülkedeki 1.200’den fazla üniversitede okuyan 40.000’in üzerinde öğrenci katıldı. Her yıl tasarımcılara yeni bir dünyanın kapılarını açan AYDA’ya katılım için 25 Temmuz’a kadar başvuru yapılabilecek.

Bu yılki teması “Yakınsama: Sıfırlama Düğmesine Basmak” olan, “Mimarlık” ve “İç Mimarlık” olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen AYDA’da her bir kategorinin ulusal kazananı global yarışmaya girmeye hak kazanacak. Global yarışmanın kazananı, “Asia Young Designer of the Year” unvanı ile Harvard University Graduate School of Design’da 3 haftalık Design Discovery Program’a katılma fırsatı yakalayacak. Yılın teması kapsamında katılımcılardan İyi Tasarım’ın unsurlarını ve kullanıcılara nasıl fayda sağlayabileceğini göstermeleri gerekiyor. “Yakınsama: Sıfırlama Düğmesine Basmak” hayatın farklı yönlerini bir araya getirmeyi ve yapılan tasarım aracılığıyla yaşamasına izin vermeyi ifade ediyor.

Nippon Paint’in vizyonu ile Türkiye’nin yetenekli tasarımcılarını hayallerine kavuşturacak AYDA’nın mimarlık ve iç mimarlık sektörünün öncü isimlerinden oluşan 2022 seçici kurulu ise şu isimlerden oluşuyor:

Mimarlık Kategorisi Seçici Kurul Üyeleri

●         Buşra Al (Mimar), PLUGOFİS

●         Burak Asiliskender (Prof.Dr.), Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

●         Durmuş Dilekci (Mimar), DILEKCI Architects (DDA)

●         Oral Göktaş (Mimar), SO İstanbul

●         Ahmet Tercan (Mimar), Norm Architects/ Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

İç Mimarlık Kategorisi Seçici Kurul Üyeleri

●         Gönül Ardal (İç Mimar), Gönye Tasarım

●         İrem Başer (İç Mimar), Escape From Sofa

●         Ervin Garip (Doç.Dr.), İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

●         Yunus Emre Kara (İç Mimar), Zoom/TPU

●         Emre Kuzlu (Mimar), I-Am İstanbul

Ayrıntılı bilgi ve yarışmaya katılım koşullarını incelemek isteyenler Nippon Paint Türkiye web sitesi nipponboya.com/tr/ayda üzerinden detaylara ulaşabiliyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER