Pazartesi, Ekim 2, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaSektörelAkçansalı Mühendisler ‘Benim Mesleğim Senin Seçimin’ Projesi ile Gençlerin Yanında

Akçansalı Mühendisler ‘Benim Mesleğim Senin Seçimin’ Projesi ile Gençlerin Yanında

İyi bir komşu olmak hedefiyle sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdüren Akçansa, “Benim Mesleğim Senin Seçimin” projesinin ilk ayağına Ladik Akpınar Fen Lisesi ile başladı.

10. ve 11. sınıf öğrencilerini Ladik Fabrikası’nda Akçansalı mühendisler ile buluşturan şirket, öğrencilerin yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerine destek olmak için tecrübe paylaşımında bulundu, onlara mentorluk yaptı.

Meslek tercihi yapacak öğrencilere mühendislik becerileri konusundan yola çıkarak yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmeye destek olmak amacıyla ‘Benim Mesleğim Senin Seçimin’ projesini başlatan Akçansa’nın ilk durağı Samsun Ladik Akpınar Fen Lisesi oldu.

26 Mayıs tarihinde lisenin 10 ve 11. Sınıf öğrencilerini Ladik Fabrikası’nda Akçansalı mühendisler ile buluşturan şirket, öğrencilerin gelecek beklentilerini dinledi, deneyim paylaşımında bulundu ve gençlerin sorularını yanıtladı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği program kapsamında mühendislik mesleğine dair bilgi birikimleri ile öğrencilere gönüllü mentorluk yapan Akçansalı mühendisler şirketin 2030 Sürdürülebilirlik Hedefleri kapsamındaki çalışmalarını da gençlerle paylaştı.

“Gönüllü mühendislerimiz ile gençlerle buluşmaya devam edeceğiz”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akçansa Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık, geleceğe hazırlanan öğrencilere gerek meslek seçimlerinde gerekse üniversite yaşamlarında yardımcı olacak mentorluk desteğini Akçansalı mühendislerin sağlamasından mutluluk duyduklarını söyledi. Kanadıkırık şöyle devam etti; “Öğrencilerin kurdukları hayallere ulaşmaları için tecrübelerimizi aktarıyor, iş ve üniversite hayatlarına dair merak ettikleri konularda yanlarında yer alıyoruz. Samsun Ladik Fabrikamızda ağırladığımız öğrencilerimiz ile başlattığımız projemizde gençlerin meslek alanlarını yakından tanımalarına destek veriyoruz. Projemiz önümüzdeki dönemde genişleyerek farklı illerde devam edecek. Akçansa olarak, iyi komşu olma hedefiyle yenilikçi projeler üretmeye, toplumsal değer yaratan çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz”. 

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER