Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaProjeTemeltaş İnşaat Proje Geliştirme Genel Müdürü Ahmet Temeltaş: “Yeni yıla farkedilir derecede...

Temeltaş İnşaat Proje Geliştirme Genel Müdürü Ahmet Temeltaş: “Yeni yıla farkedilir derecede bir büyüme oranı ile gireceğimizi düşünüyorum”

“Projelerimizin hepsi lokasyon avantajı ve kişiye özel tasarlanan ödeme planları ile ön plana çıkıyor. Getiri oranın yüksek olduğu projelerimizin çoğu hemen teslim olması açısından tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Projelerimizde satış sonrası müşteri memnuniyetini ise düzenli olarak yaptığımız anketler ile ölçüyoruz. Bu noktada müşterilerimizden yüksek memnuniyet aldığımızı söyleyebilirim.”

Kurulduğu günden bu yana tamamladığı işlerle gerek yurt içinde gerek yurt dışında yerli ve yabancı denetleme firmalarının takdir ve memnuniyetini kazanan Temeltaş İnşaat, güvenli ve kaliteli uygulamalarını artan bir performans ile sürdürmeye devam ediyor. Temeltaş inşaat Proje Geliştirme Genel Müdürü Ahmet Temeltaş ile gerçekleştirdikleri projeler, sektörde değişen dinamikler ve önümüzdeki döneme dair planlarını ele almaya çalıştık.

Öncelikle firmanızdan ve kısaca kendinizden biraz bahseder misiniz?

Almanya doğumluyum. Akademi FürDaten Verarbeitung’den (ADV – Bilgi İşlem Akademisi) 1996 yılında mezun oldum. Mezuniyetten sonra, Hollanda’da bulunan Dünya Bitki Borsası’nda (AalsmeerBloemenveiling) broker olarak çalıştım. 2007 yılında Nova Gayrimenkul’ü kurarak inşaat sektörüne girdim.

Şirketimiz büyük ölçekli konut projelerine gayrimenkul hizmetleri sunmak amacıyla  2007 yılında kurulmuştur. A sınıfı ofis projelerine özel hizmetler sağlamak amacıyla da Ticari gayrimenkul pazarına giriş yapan şirketimiz ; gayrimenkul projelerin satış ve pazarlama aktivitelerini tecrübeli profesyonel kadrosu ile gerçekleştirmektedir.Şu ana kadar 65 proje ile 16.000 üzeri konut satışı gerçekleştiren Temeltaş faaliyetlerine 15 gayrimenkul projesinin satışında tek yetkili olarak devam etmektedir. Körfez dahil Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı kişi ve kurumların tek adresi olan şirketimiz yine 2007 yılında; satış sonrası 2.el yönetimi ve teslim danışmanlığı için de NOVA PROPERTY adında kardeş bir şirket kurmuştur.

Şu an inşaat sektörünün içinde bulunduğu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye son 10 yılda ekonomi alanında önemli atılımlar ve büyüme oranları kaydetti. Ekonominin lokomotif sektörü olan inşaat sektörü ise 2019’un son çeyreğinde kurgulanan satış odaklı yaklaşımlar sayesinde 2020 yılına güçlü bir giriş yaptı. 2020 yılının ilk çeyreğinde yapılan konut satışlarının da geçtiğimiz yıla oranla ciddi artış kaydetti. 2020 yılı yükseliş trendinde ilerlerken birden dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ortaya çıktı. İnşaat sektörünü koronavirüsün etkisinden kurtarma adına Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde kamu bankaları konut kredi faizlerini 12 ay ödemesiz, 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,64 oranına indirdi. Konut alıcılarını sevindiren bu karar sektörümüze canlılık, satışlara da yukarı yönlü bir hareketlilik sağladı.2020 yılının son günlerinde ise bu olumlu gidişatın süreceğini ve yeni yıla farkedilir derecede bir büyüme oranı ile gireceğimizi düşünüyorum.

Satışından sorumlu olduğunuz eden projeleriniz hakkında kısa bilgi verir misiniz?

Temeltaş olarak şu anda 15 gayrimenkul projesinin satışında tek yetkili olarak faaliyetlerimize etmekteyiz. Başlıca satışında sorumlu olduğumuz projeler; Referans Bahçeşehir ve Kartal (Kiler GYO) , ( Hasanoğlu İnşaat) Banu Evleri, (Toya Gayrimenkul)Toya Next,  Mesa Yeşil Yaka, (Dağ Mühendislik) Tual Bahçekent,( Artaş Grubu)  Avrupa Konutları Ataköy, Avenue İstanbul , Ahteran ( Gül İnşaat )

Projelerimizin hepsi lokasyon avantajı ve kişiye özel tasarlanan ödeme planları ile ön plana çıkıyor. Getiri oranın yüksek olduğu projelerimizin çoğu hemen teslim olması açısından tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Projelerimizde satış sonrası müşteri memnuniyetini ise düzenli olarak yaptığımız anketler ile ölçüyoruz. Bu noktada müşterilerimizden yüksek memnuniyet aldığımızı söyleyebilirim.

Satışını yaptığınız projelerde konut sahipleri için ne tür avantaj ve kolaylıklar bulunuyor?

 Öncelikli olarak Temeltaş olarak satışını yaptığımız her projemizde, A+ kalitede inşaat malzemesi ve çoğunda iç mekanda yine markalı beyaz eşyaların ve ekipmanların kullanıldığını söylemek isterim. Depreme dayanıklı olan konutlarımızın kat planları da kullanım kolaylığı açısından müşteriler tarafından tercih ediliyor. Her ince detayın üzerinde uzun zaman düşünüldüğü projelerde kişiye özel ödeme planlarının da yapıldığını belirtmek isterim. Aidat avantajı olan projelerimizde site yönetimine çok önem veriyoruz. Bu noktada yüklenici ile konut sahibi arasında bir köprü görevi görüyoruz.

Konut sahipleri konutlarını tabiiki en iyi şekilde değerlendirmek isterler. Elbette yaptıkları yatırımın karşılığını almalılar. Yani evlerinin zamanla değer görmesini ister, eğer kiraya verecekse de doğru fiyata kiralamak isterler. Bu noktada da Temeltaş olarak müşterilerimizle birebir ilgilenir onları ihtiyaçlarına uygun olan projelere yönlendiriyoruz.

Önümüzdeki döneme dair, Türkiye ya da yurtdışında yeni yatırımlarınız/projeleriniz olacak mı?

Önümüzdeki dönemde hedefimiz, satışından sorumlu olduğumuz gayrimenkul projelerinde işbirliğimize istikrarlı bir şekilde devam ederken alanında uzman ekibimiz ile portföyümüze yenilerini eklemek. Gelişen dünya trendlerine hızla adapte olan şirketimiz digital alanda da sektörde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı gayrimenkul pazarına imzamızı atacağımız bu digital projenin büyük ses getireceğine ve rol model olacağına eminim.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER