Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYıl Sonu DeğerlendirmeleriVefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit: “Pandemi sürecinin bizim adımıza pozitif...

Vefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit: “Pandemi sürecinin bizim adımıza pozitif etkileri ile bu yıl % 25 büyüme hedefliyoruz”

“Pandemi sonrası normalleşmenin başlamasıyla birlikte dünyada iş yapış şekillerinin değişme ihtimali var, değişim süreçlerinin takipçisi olarak yapılması gerekenleri kurumumuzda uygulamayı hedefliyoruz. Vefa olarak; pandemiye rağmen büyümemizi sürdürerek bu yıl olduğu gibi 2021 yılında da %25-30 arası bir ciro artışı bekliyoruz.”

2020 yılı firmanız için nasıl bir yıl oldu? Kısa bir değerlendirme alabilir miyiz?

Yılın ilk yarısını stratejilerimize uygun ve hedefleri yakalayarak tamamladığımızı söyleyebiliriz. Pandemi sürecinin bizim adımıza pozitif etkileri ile bu yıl % 25 büyüme hedefliyoruz. Hedeflerimize ulaşmak adına gayretlerimizi arttırarak devam ediyoruz. Prefabrike yapı sektörü, Elazığ depreminde ihtiyaca yönelik modüler yapılar üretti. Ayrıca pandemi dolayısıyla İstanbulda’ki Acil Durum Hastaneleri’nin hızlı bir şekilde yapımını üstlendi. 2020 yılının ilk yarısının beklenilen düzeyin üzerinde geçtiğini söyleyebiliriz. Yıl sonuna kadar da buna paralel bir seyir devam etmektedir.

Pandemi süreci her sektörü ve şirketi etkilediği gibi bizleri de etkiledi. Yurt dışı ve yurt içinde takip ettiğimiz birçok proje maalesef beklemeye alındı yeni yıl itibari ile ilgili projelerin tekrar gündeme gelmesini bekliyoruz. Ancak bu süreçte en az etkilenen sektörün yine de bizim de içerisinde bulunduğumuz prefabrike yapı sektörü olduğunu söyleyebiliriz. Vekon olarak; Malatya ve Elazığ’daki depremzedelere yönelik çalışmalar içerisinde yer aldık. Akabinde pandemi dolayısıyla İstanbul’da her iki yakadaki Acil Durum Hastanelerinin inşasında yer aldık. Buna ek olarak Kıbrıs Acil Durum Hastanesi’nin yapımında ana yüklenici firmanın çözüm ortağı olarak yer aldık.

2021 yılı beklentilerinizi genel hatlarıyla paylaşmak ister misiniz?

Önümüzdeki yılın birinci yarısında pandemi sürecinin devam edeceğini düşünüyoruz bu nedenle yurtdışı pazarlama faaliyetlerimizi ve B2B görüşmelerimizi online olarak gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Normalleşmenin 2021 yılı ikinci yarısında yavaş yavaş başlayacağını düşünüyoruz. Pandemi sonrası normalleşmenin başlamasıyla birlikte dünyada iş yapış şekillerinin değişme ihtimali var, değişim süreçlerinin takipçisi olarak yapılması gerekenleri kurumumuzda uygulamayı hedefliyoruz. Vefa olarak; pandemiye rağmen büyümemizi sürdürerek bu yıl olduğu gibi 2021 yılında da %25-30 arası bir ciro artışı bekliyoruz.

Şirket olarak önümüzdeki yıl için planlarınız neler? Yeni yatırımlar, yeni ürün ya da hizmet modelleri noktasında ne tür projeleriniz olacak?

Batı Afrika’da, Gana’da, lokal bir yatırımcı firma ile ortak üretim tesisi kurmak planlarımız arasında yer almaktadır. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci bu girişimimizi yavaşlatmış olsa da, gelişmeleri titizlikle izliyor ve doğru zamanı bekleyerek düşündüğümüz yatırımı hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER