Perşembe, Aralık 7, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYıl Sonu DeğerlendirmeleriTürk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar: “İşlerimizi uzaktan yöneterek verimliliğimizi de...

Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar: “İşlerimizi uzaktan yöneterek verimliliğimizi de artırdık”

“2020 yılı Türk Ytong olarak iki açıdan önemliydi bizler için. Bu dönemde süreçlerimizi aksatmadan, müşterilerimize, iş ortaklarımıza birlikte çalıştığımız kişi ve kurumlara yönelik sorumluluklarımızı yerine getirdik. Teknolojinin iyi kullanımına örnek olacak şekilde işlerimizi uzaktan yöneterek verimliliğimizi de artırdık.”

2020 yılı firmanız için nasıl bir yıl oldu? Kısa bir değerlendirme alabilir miyiz?

Türk Ytong Türkiye’de çağdaş ve güvenilir ürünler üreten; inşaat sektörünün farklı paydaşlarının takdirini kazanmış bir kurum. İnşaat sektörüne geniş bir yelpazede üstün kaliteli malzemeler ve çözümler sunuyoruz. Güvenilir bir çözüm ortağıyız. Aynı zamanda çok deneyimli, işini iyi bilen sektörel, sosyal ve ekonomik gelişmeleri yakından takip eden bir yönetim kadrosuna sahibiz.

Geride bıraktığımız yıllar içerisinde hem ülkemizin hem de sektörümüzün zorlu zamanları oldu. Bu dönemleri yakından yaşayan, takip eden bir kurum olarak neler yapılması gerektiğini iyi biliyoruz. Kaliteli ürün ve sunduğumuz hizmetler, iyi yönetim kadroları ile de birleşince sektörümüzde beğenilen, takdir edilen lider kurum olma özelliğimizi perçinliyor.

Hem 2019 hem de 2020 ülke ekonomisi ve özellikle inşaat sektörü açısından belirsizliklerle dolu, zor yıllar olarak anılacak. Ytong olarak tedbirlerimizi erkenden alarak, öngörülerimiz doğrultusunda bu yılı kapatıyoruz. Koronavirüs salgını ve beraberinde getirdiği zorluklar bizi, hızlı ve önemli önemli kararlar almaya yöneltti. Uzaktan çalışmaya geçtik ve üretim süreçlerini pandemi şartlarına uygun önlemlerle kesintisiz sürdürmeyi başardık. Devam eden projelere teslimatlarımız aralıksız devam etti. Aynı zamanda önümüzdeki yeni döneme yönelik hazırlıklarımıza devam ettik. 2020 yılı bizim için hem yeni projeler ile geleceğe hem de dijitalleşen iş dünyasının ihtiyaçlarına yatırım yaptığımız önemli bir yıl oldu.

2021 yılı beklentilerinizi genel hatlarıyla paylaşmak ister misiniz?

Türkiye büyük bir ekonomiye sahip önemli bir ülke. Yaşadığımız dönemin koşulları 2021 yılının da kolay bir yıl olmayacağını bizlere gösteriyor. Buna karşın Türkiye kendi dinamikleri ile diğer ülkelerden ayrışıyor. Sektörümüz özelinde deprem konusunda atılacak adımlar, kentsel dönüşüm çalışmalarının getireceği devinim, yeni, çağdaş ve güvenilir konutlara olan ihtiyaç önemli bir etki yaratacaktır.

Şirket olarak önümüzdeki yıl için planlarınız neler? Yeni yatırımlar, yeni ürün ya da hizmet modelleri noktasında ne tür projeleriniz olacak?

2020 yılı Türk Ytong olarak iki açıdan önemliydi bizler için. Bu dönemde süreçlerimizi aksatmadan, müşterilerimize, iş ortaklarımıza birlikte çalıştığımız kişi ve kurumlara yönelik sorumluluklarımızı yerine getirdik. Teknolojinin iyi kullanımına örnek olacak şekilde işlerimizi uzaktan yöneterek verimliliğimizi de artırdık.

Ayrıca pandemi sürecinin ortaya çıkardığı ihtiyaçları ve yarattığı değişimi sadece iç süreçler açısından değil, müşterilerimiz, hizmetlerimiz açısından da iyi analiz ettik. Salgın gibi önemli olaylar, afetler, krizler aslında önemli fırsatları ve değişim potansiyelini de barındırır. Son 6 ayda olanı biteni yakından izleyerek, süreçlerimizi iyi analiz ederek, yenilikler üzerinde çalıştık. Yakın dönemde bu çalışmaları sektörümüz ve kamuoyuyla da paylaşacağız.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER