Perşembe, Aralık 7, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYıl Sonu DeğerlendirmeleriSeramiksan Türkiye Satış Müdürü M. Süreyya Çağlar: “Showroomlarımızı yenilemeye ve yeni Showroomlar...

Seramiksan Türkiye Satış Müdürü M. Süreyya Çağlar: “Showroomlarımızı yenilemeye ve yeni Showroomlar açmaya devam etmeyi planlıyoruz”

“Önümüzdeki yıllardan itibaren Seramiksan Consept mağazalarına gelen müşterilerimiz mutfaklarda ve banyolarda aramış oldukları bir çok ürünü Seramiksan kalitesi ile hemen hemen tüm ürün gruplarında rahatlıkla bulabileceklerdir.”

2020 yılı firmanız için nasıl bir yıl oldu? Kısa bir değerlendirme alabilir miyiz?

2020 yılı başı ile beraber dünya maalesef bugüne kadar çok fazla tanık olmadığı çok büyük bir Global Pandemi problemi ile karşı karşıya kaldı. Ocak ve şubat ayında Uzakdoğu’da ortaya çıkan hastalık Mart ayı ile beraber kendisini ülkemizde de göstermeye başladı. Alınan hızlı tedbirlerle beraber Nisan ve mayıs aylarında kontrol altına alınan hastalık yaz aylarının gelmesi ve uzun bayram tatillerinde de etkisiyle ne yazık ki ekim ve kasım aylarında tekrar ülkemiz için sıkıntılı bir hal almış durumda. Başta hizmet sektörü olmak üzere bir çok sektörü olumsuz etkileyen salgın hastalık 2020 Haziran ve Temmuz aylarında verilen düşük faizli krediler ile başta otomotiv olmak üzere inşaat sektörünü de son derece olumlu etkiledi.

Yaklaşık üç yıldır birikmiş olan konut stoğu geçtiğimiz yıl hızla eridi. Bunun yanı sıra özellikle sokağa çıkma yasaklarının etkisiyle evlerde geçirilen uzun dönemler insanların tekrar banyolarını ve mutfaklarını yenilemek evlerini ve yaşam alanlarının konforunu arttırmak ve güzelleştirmek için fırsat doğurdu. Tüm bunların yanı sıra yarım kalan inşaatların da hızla tamamlanması özellikle seramik vitrifiye ve banyo mobilyalarına olan talebi beklenenin ötesinde hızla arttırdı. Diğer yandan kurlardaki hızlı yükseliş zaten dünya piyasalarının altında seyreden Türk seramik ve vitrifiye ürünlerinin fiyatlarını yurtdışı piyasalar için çok daha cazip bir hale getirdi.

Seramiksan olarak geniş ürün portföyümüz yaygın bayi ağımız ve yüksek kapasitemiz ile çok hazırlıklı olarak girdiğimiz bu dönemi son derece verimli geçirdi. Seramiksan ile iş yapan başta yetkili satıcılarımız olmak üzere tali bayilerimiz, mimarlarımız müteahhitlerimiz ve dekorasyon firmalarımız ürün tedariği ile ilgili herhangi bir problem yaşamadılar.

2021 yılı beklentilerinizi genel hatlarıyla paylaşmak ister misiniz?

2021 yılında da başlayan yeni projelerin hızla ilerlemesi devam eden konut projelerinin tamamlanması tadilat ve dekorasyon işlerinin de aynı tempoda devam edeceği kanısındayız. Yurtdışı pazarlarda da Türk seramik sektörünün eskiye göre çok daha etkili ve başarılı olacağını düşünüyoruz.

Şirket olarak önümüzdeki yıl için planlarınız neler? Yeni yatırımlar, yeni ürün ya da hizmet modelleri noktasında ne tür projeleriniz olacak?

Seramiksan olarak üretmiş olduğumuz yer, duvar ve porselen karoların yanı sıra Vitrifiye grubu ürünlerinin yanına bu yıl banyo mobilyalarını da ekledik. Önümüzdeki yıllardan itibaren Seramiksan Consept mağazalarına gelen müşterilerimiz mutfaklarda ve banyolarda aramış oldukları bir çok ürünü Seramiksan kalitesi ile hemen hemen tüm ürün gruplarında rahatlıkla bulabileceklerdir. Bu amaçla Türkiye genelinde 250’nin üzerinde Seramiksan consept mağazası oluşturulmuş ve oluşturulmaya devam edilmektedir. Bu amaçla Seramiksan mimari departmanı çok geniş bir kadro ile Türkiye’nin bir çok şehrinde bayilerinin taleplerini karşılayacak perakende satış noktalarının dünyadaki en son trendlere uygun birer sunum noktası olması için gerekli çalışmaları yapacaklardır. 2021 yılında başta İstanbul Ankara Antalya Bursa ve Adana olmak üzere Türkiye’nin en önemli merkezlerinde mevcut Showroomlarımızı yenilemeye ve yeni Showroomlar açmaya devam etmeyi planlıyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER