Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYıl Sonu DeğerlendirmeleriNil Tiritoğlu İnşaat ve Malzemeleri Yönetim Kurulu Başkanı Nil Tiritoğlu: “Doğru ürün,...

Nil Tiritoğlu İnşaat ve Malzemeleri Yönetim Kurulu Başkanı Nil Tiritoğlu: “Doğru ürün, doğru detay, doğru ticaret anlayışımız ile sürekli kendimizi ve firmamızı yenileyerek yol alacağız”

“Önceliğimiz doğa dostu, yenilenebilir enerji kullanan sürdürülebilir yapıların önünü açmak, doğaya saygılı yapı malzemelerin karbon salınımı düşük ürünlerin talebini oluşturmak ve arz etmek.”

2020 yılı firmanız için nasıl bir yıl oldu? Kısa bir değerlendirme alabilir miyiz?

2020 aslında bekletilerimizin üstünde seyreden bir yıl oldu. Nedenlerini son 2 yıl üzerinden değerlendirecek olursak, 2018 yılında yaşanan kur atağını milad olarak alabiliriz diye düşünüyorum.  2018 yılı sektörümüzün ciddi anlamda etkilendiği bir yıl olmasına karşın tecrübe üzerine tecrübe kazandığımız, sermayesi güçlü olan ile kredi ile dönen firmaların ayrıştığı, haksız rekabetin girdabına kapılan ve bu rekabete çanak tutanların  vahimiyeti günyüzüne çıktı. 2019 yılı ise tam bir toparlanma yılıydı. herkes başını iki elinin arasına alıp iyice bir düşündü, devir artık çok satanın, çok saçanın sonunda işi batıranın değil, yere sağlam basan, doğru ticaret kültürüne sahip olan firmaların devri olduğu anlaşıldı. 2019 yılındaki durgunluk sebebi ile biriken talep aslında 2020 yılının beklentilerin üstünde seyretmesine neden oldu.

2021 yılı beklentilerinizi genel hatlarıyla paylaşmak ister misiniz?

pandemi döneminde azalan fabrika faaliyeti hem de vardiya eksikliği sebebiyle arzın talebin altında kaldığı bir döneme girmiş durumdayız. Ek olarak dövizin yüksek sevretmesi sebebi ile Ülkemizin maliyetleri diğer ülkelerce cazip kalacağı için üreticiler daha çok ihracata yönelecektir ki yöneldilerde. 2021 yılında arz talep dengesizliği ciddi anlamda yaşacağımız bir yıl olacak ancak sene içide bu denge ile alakalı toparlanma bekliyorum.

Şirket olarak önümüzdeki yıl için planlarınız neler? Yeni yatırımlar, yeni ürün ya da hizmet modelleri noktasında ne tür projeleriniz olacak?

Aynı hızla, aynı gayretle devam edeceğiz sonuçta biz Yeni Nesiliz. Daha teknolojik bir alt yapı ile işlerimizi yönetmeyi planlıyoruz. Covid bize birçok şey öğretti bu süreçte. Doğru ürün, doğru detay, doğru ticaret anlaşımız ile sürekli kendimizi ve firmamızı yenileyerek yol alacağız. Önceliğimiz doğa dostu, yenilenebilir enerji kullanan sürdürülebilir yapıların önünü açmak, doğaya saygılı yapı malzelerin karbon salınımı düşük ürünlerin talebini oluşturmak ve arz etmek.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Yeni yılın hepimize önce sağlıkla gelmesini, tüm sevdiklerimiz ile beraber huzurlu, başarılı, mutlu bir yıl geçirmemizi dilerim.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER