Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYıl Sonu DeğerlendirmeleriFerroli – Bestherm İklimlendirme Genel Müdür Yardımcısı Erol D. Porsemay: “2021 yılı...

Ferroli – Bestherm İklimlendirme Genel Müdür Yardımcısı Erol D. Porsemay: “2021 yılı içerisinde enerji tasarrufunu artıran ürünlerle çeşitliliği arttıracağız”

“Arz ve talep dengesini koruyarak 2020 yılını hedeflerimiz dahilinde tamamlamayı planlıyoruz. Planlama bölümümüzün çalışmalarından da faydalanarak süreci başarılı bir şekilde yönetmekteyiz. Üretim planlamalarında verim analizlerimize göre pozitif yönlü çıkışımız devam etmektedir.”

2020 yılı firmanız için nasıl bir yıl oldu? Kısa bir değerlendirme alabilir miyiz?

Ferroli S.p.A’nın 2018 yılını baz aldığımızda 1 yıl içerisinde satış ve üretim kapasitemizi 3, 4 kat büyüme seviyesine ulaştırdık. Satış ve ciro adetlerimizin paralelinde ekip sayımızı da 2020 yılı içerisinde 2 katına çıkardık. Satış ve Pazarlama stratejimizin burada büyük bir önem taşıyor. Sadakat sistemimiz olan Ferroli Gold’da 1 yıl gibi kısa sürede 1000’den fazla üye sayısına ulaştık.

2020 yılında şirket motivasyonumuz yüksek olarak başladık, global olarak Covid-19 salgını yaşanmasına rağmen pazarlama faaliyet çalışmalarımız sayesinde 2020 yılı bizler için yüksek verimlilikle devam ediyor. Arz ve talep dengesini koruyarak 2020 yılını hedeflerimiz dahilinde tamamlamayı planlıyoruz. Planlama bölümümüzün çalışmalarından da faydalanarak süreci başarılı bir şekilde yönetmekteyiz. Üretim planlamalarında verim analizlerimize göre pozitif yönlü çıkışımız devam etmektedir.

2021 yılı beklentilerinizi genel hatlarıyla paylaşmak ister misiniz?

2021 yılının 1.  çeyreğinden  sonra  virusun  yavaşlamasını  ve  sadece  ısıtma  sektörünün değil  diğer  bağlantılı olan  inşaat  ve  yapı malzeme satan  toptancı ve  taahhütçü firmalarında iş yogun olacağı, konut verilerinin artması gibi veriler  tarafından da  doğrulanıyor.

2021 yılında sektörde  özellikle  2.  çeyrek ve  4.  çeyreklerde nihai tüketicinin  tasarraflu  ve  ekonomik kombi alımlarının artması  ve değişim  pazarının  artması  da  kaçınılmaz  olması  beklenmektedir.

Şirket olarak önümüzdeki yıl için planlarınız neler? Yeni yatırımlar, yeni ürün ya da hizmet modelleri noktasında ne tür projeleriniz olacak?

Enerjinin zor temin edildiği, fiyatların arttığı, çevre duyarlılığının sosyal bir baskı haline geldiği günümüzde biz üretici firmalar çevreye karşı duyarlı, çevreci, maksimum verimli ve daha fazla konfor sağlayan ürünlere ulaşmak için sürekli araştırma çalışmaları yapmayı bir görev olarak benimsedik.

Bestherm İklimlendirme olarak 2021 yılı içerisinde bireysel ürünler, endüstriyel ürünler ve merkezi sistem çözümlerinin ön planda olduğu iç pazar koşullarına kolayca adapte edilen ve enerji tasarrufunu artıran ürünlerle çeşitliliği artacağız.

2021 planlarımız içerisinde daha önce Italya’dan ithal ettiğimiz ama artık üretimini burada Bursa’daki tesislerimizlerde tasarlayıp üreteceğimiz, pazarında çok yakında tanıdığı Energy Top W Duvar tipi Premix yoğuşmalı kazanlar yer alıyor. Bu cihazların en önemli özelliği; Hermetik duvar tipi olarak kullanılabilmesi ve yüksek kapasiteli ısıtma ihtiyaçlarını kaskad bağlanarak karşılamasıdır. Premix yoğuşma teknolojisi ve micro alevli metal fiber kaplı çelik brülör ile %109 verim, 70 ,80 ve 125 kw’lık üç farklı kapasite seçeneği, Doğalgaz veya LPG ile çalışmaya uygun, Frekans kontrollu fan ve magnezyum silisyum alaşımlı Spiral Kanatçıklı döküm alüminyum yoğuşma eşanjörü ile her kapasitede yüksek verim, düşük atık gaz emisyonları, çalışma fonksiyonlarının tamamının izlenebildiği mikroprosesör kontrollü, dijital LCD ekrana sahip.

Yoğuşmalı kazanlarının yanı sıra, 2021 yılında endüstriyel kullanıma uygun su soğutucu üniteleri ve bireysel ve merkezi sistemlere kolayca entegre edilebilen Ferroli Isı Pompalarını ürün yelpazesine kazandıracağı. Hem sadece soğutma özelliğine sahip, hem de heat-pump’lı (ısıtma-soğutma özelliği) RMA, RGA, RLA serisi su soğutucuları (chiller üniteleri), küçük, orta ve çok büyük hacimli iş yerleri ve üretim tesislerinin soğutulmasında (veya ısıtılmasında) kolayca kullanılabilecekler.

Ferroli – Bestherm İklimlendirme olarak ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından gelen isteklere yanıt verebilmek, koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak, tüketicinin istek ve arzularına daha çabuk ve eksiksiz karşılık verebilmek amacıyla satış sonrası hizmetler ağını genişleterek, yeniliyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER