Perşembe, Aralık 7, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYıl Sonu DeğerlendirmeleriDuyar Pompa Genel Müdürü Faik Öner: “2022 yılında da aynı güç ve...

Duyar Pompa Genel Müdürü Faik Öner: “2022 yılında da aynı güç ve azimle çalışmayı sürdüreceğiz”

“Yeni yılda da yeşil yatırımlara teşvik eden, küresel değer zincirlerinin gölgesinde çalışmalarımıza yön vereceğiz. Pompalarımızdan minimum enerji, maksimum verim elde etmek için AR-GE çalışmalarıza ağırlık veriyoruz. Enerjiyi daha da düşürüp verimi daha da arttıracak pompa ve pompa gruplarını üretmeye devam edeceğiz. Yurt içi ve yurt dışında faaliyetlerimiz artarak devam edecek.”

2021 yılı için sektör ve firmanız özelinde kısa bir değerlendirmede bulunabilir misiniz?

2021 yılı da tüm dünyayı derinden sarsan Covid-19 pandemisinin gölgesinde geçti diyebiliriz. Çin’den başlayıp hızla dünyanın neredeyse tamamına yayılarak, ekonomi başta olmak üzere, tüm yaşamsal alanlarda etkilerini derinden hissettiğimiz Covid-19 sürecinde, bizler de üretim ve istihdamda sürdürülebilirliği sağlamak adına faaliyetlerimizi devam ettirdik. Mevcut işlerimizi yürütürken, odağımız hep çalışan sağlığı ve güvenliği oldu. Hem Dünya Sağlık Örgütü ve T.C Sağlık Bakanlığı’nın yönergelerini takip ederek hem de ek önlemler alarak çalışanlarımız ve ülkemize karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirdik. Sahip olduğumuz esnek ve çevik yapı ile güçlü risk yönetimimiz sayesinde pandemi süresince de güçlü iş birliklerine imza atmaya devam ettik.

Duyar Pompa olarak kendimize has risk yönetim yapımız, krizlere hazırlıklı olmamız ve finansal gücümüz ile bu zorlu süreçte iş ortaklarımız ve paydaşlarımızın gerek tedarik zinciri gerekse ürün yelpazesi kapsamında arttırmaya gitmemiz ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamamızı sağladı. AR-GE çalışmalarımızın yanı sıra ekibimizi de genişleterek, mühendislik gücümüze güç kattık. Brüt karımızın %7-10 oranındaki kısmını AR-GE çalışmalarına ayırarak ürünlerimizi daha verimli, karbon ayak izleri daha küçük, daha az enerji tüketen hale getiriyoruz.

Güvenilirlik, doğruluk, çalışkanlık ve yenilikçilik ilkelerimiz doğrultusunda tüm dünyanın içinden geçtiği bu güç dönemde de yönümüzü bulmakta zorlanmadık. Böyle bir dönem içerisinde ürün yelpazemize de genişlemeye gittik ve OPUS sirkülasyon pompasına yer verdik.

Isıtma, soğutma ve klima sistemlerinde geniş bir kullanım alanına sahip olan OPUS serisi ıslak rotorlu sirkülasyon pompalarının yanı sıra ürünlerimiz arasına DWWP Atık Su Pompalarını da ekleyerek iş paydaşlarımıza 360 derece hizmet verme yolunda bir adım daha atmış olduk.

2022 yılı hedefleriniz ve bu yılda özellike ön plana çıkaracağınız çalışmalardan bahseder misiniz?

Ürün gamındaki gelişim ve ürün kalitemizi her gün arttırmamızın verdiği sonuçlar pandemi süresinde sağlam adımlar atmamızı sağladı. Bu sağlam adımları köklerimiz yerli vizyonumuz global yaklaşımıyla geliştirmeyi ve 2022 yılında da aynı güç ve azimle çalışmayı sürdüreceğiz. Yaşadığı onca ekonomik, sosyal krize rağmen ayakta duran meslektaşlarım ve bizler, bundan sonrasını da el ele vererek atlatacak, iş birliği ve dayanışma ile üretmeye, büyümeye ve paylaşmaya devam edeceğiz.

Yeni yılda da yeşil yatırımlara teşvik eden, küresel değer zincirlerinin gölgesinde çalışmalarımıza yön vereceğiz. Pompalarımızdan minimum enerji, maksimum verim elde etmek için AR-GE çalışmalarıza ağırlık veriyoruz. Enerjiyi daha da düşürüp verimi daha da arttıracak pompa ve pompa gruplarını üretmeye devam edeceğiz. Yurt içi ve yurt dışında faaliyetlerimiz artarak devam edecek.  

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER