Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYıl Sonu DeğerlendirmeleriBraas Çatı Sistemleri Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Daniş Navaro: “Geçmişte...

Braas Çatı Sistemleri Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Daniş Navaro: “Geçmişte olduğu gibi gelecekte de öncü bir rol üstlenmeye çalışacağız”

“Ülkemizin devam eden alt yapı yatırımları, büyüyen nüfusa paralel artan yapı ihtiyacı sektörümüz için belirleyici role sahip. Biz, 2022 yılının da belirsizliklerle dolu bir yıl olacağını, buna karşılık geliştirmekte olduğumuz inovasyonlarımız ve yaratıcı stratejilerimizle pazar payımızı geliştireceğimizi düşünüyoruz.

2021 yılı için sektör ve firmanız özelinde kısa bir değerlendirmede bulunabilir misiniz?

Bu dönem itibarı ile küresel salgın, sektörümüz üzerinde farklı etkiler gösterdi, göstermeye de devam ediyor. Buna ilave olarak da özellikle dünyadaki enerji verimliliği, yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirlik gibi konular uzun vadede belirleyici bir role sahip. Biz bu süreçte, özellikle bireysel tüketicilerin değişen tercihlerini daha iyi şekilde karşılamaya odaklanmış durumdayız. Braas Çatı Sistemleri’nin zaten oldukça güçlü olduğu bireysel tüketici pazarına yönelik olarak yeni ürün ve çözümlerimizi lanse etmekteyiz. Dünyada sürekli yükselen enerji maliyetleri daha yüksek enerji tasarrufu sağlayan malzemelerle inşa edilmiş binaları öne çıkarıyor. Bu dönüşümde enerji verimliliği, yenilenebilir enerji gibi konular önem kazanıyor. Sürdürülebilirlik ve gelişen çevre hassasiyetleri gibi konular sektörün yapısını belirlemeye başladı. Biz de tüm bu gelişmelere paralel olarak, Avrupa ile aynı anda, alanımızda yenilikçi ve gelişen taleplere karşılık veren çözümlerimizle, farklı ve özgün birçok hizmetimizle ülkemiz çatı sektöründe geçmişte olduğu gibi gelecekte de öncü bir rol üstlenmeye çalışacağız.

Sektördeki son gelişmeler ışığında yeni yıl için beklenti ve öngörüleriniz nasıl şekilleniyor?

2022 yılının en belirgin özelliği, 2021 yılı gibi ‘belirsiz’ bir yıl olması. Özellikle dünyada ve ülkemizde küresel salgının gidişatını yakından takip ediyor olacağız. Ülkemizin devam eden alt yapı yatırımları, büyüyen nüfusa paralel artan yapı ihtiyacı sektörümüz için belirleyici role sahip. Biz, 2022 yılının da belirsizliklerle dolu bir yıl olacağını, buna karşılık geliştirmekte olduğumuz inovasyonlarımız ve yaratıcı stratejilerimizle pazar payımızı geliştireceğimizi düşünüyoruz.

2022 yılı hedefleriniz ve bu yılda özellike ön plana çıkaracağınız çalışmalardan bahseder misiniz?

Braas, yakın zamanda çimentolu kiremit üretim ve yüzey kaplama teknolojisinde çığır açan yeni teknoloji Evolution Innotech’i devreye almış, TegaLModerN serisi ile başlayan üretimini Villa serisi kiremit modelleri ile devam ettirmişti. 2021 yılında bu teknolojiyi, Akdeniz modelinde Magma Gri rengine de taşıdı.  Yoğun talep gören modellerden biri olan Akdeniz Magma Gri, artık zorlu hava koşullarına karşı zırhlı koruma sağlayan ve yüksek estetik performans kazandıran Evolution Innotech ile üretiliyor. Yeni senede bu kiremite olan ilginin artarak devam edeceğini düşünüyoruz. 

En yeni ürünlerimizden olan yağmur suyu toplama elemanını, 2022 yılında da son kullanıcılara tanıtmaya devam edeceğiz. Küresel salgın döneminde müstakil yapı segmentinde bir artış oldu ve bu süreçte sürdürülebilirliğin önem kazandığını söyleyebilirim. Biz de yağmur suyu toplama elemanı ile tüketicilerimize daha sürdürülebilir çatılar sunmayı hedefliyoruz. Bu ürünle, bahçe sulamasına destek sağlamak için yağmur suyunu, depoya yönlendiriyor ve daha sonra kullanılmasına imkan sağlıyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER