Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYıl Sonu DeğerlendirmeleriBosch Elektrikli El Aletleri Türkiye / Ülke Satış Direktörü Ali Fahri Özcan:...

Bosch Elektrikli El Aletleri Türkiye / Ülke Satış Direktörü Ali Fahri Özcan: “Pazar payımızı büyüttüğümüz bir yıl yaşadık”

“Hem ev hem de profesyonel kullanıcılarımızın ev onarımlarından tasarım projelerine kadar çalışmalarından keyif almalarını sağlamak için çözümlerimizi ilham verici ve sürdürülebilir olacak şekilde yeniden tasarlıyoruz.”

2021 yılı için sektör ve firmanız özelinde kısa bir değerlendirmede bulunabilir misiniz?

Ülkemiz ve dünyadaki tüm zorlu koşullara karşı yeni stratejiler belirleyerek hareket ettiğimiz yılı geride bıraktık. Bosch olarak önceliğimiz her zaman kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına cevap vermek; bunu yaparken kaliteli ürün ve hizmetlerle verimli, hızlı ve rahat çalışmalarını sağlamak. Tüm ürünlerimizi bu anlayışla pazara sunuyor ve kullanıcılarımızla buluşturuyoruz.

Bosch Elektrikli El Aletleri portföyümüzde yer alan taşınabilir elektrikli el aletleri, tezgâh üstü elektrikli el aletleri, aksesuarlar, bahçe ve ölçme aletleri olmak üzere beş ayrı kategoride profesyonellere ve ev kullanıcılarına yönelik ürünlerimizle kullanıcı deneyimine odaklandığımız ve fırsatları değerlendirerek pazar payımızı büyüttüğümüz bir yıl oldu.

Yüksek kaliteli zımpara ürünlerinin dünya çapında lider üreticilerinden biri olan Sia markamız ile farklı şekillerde, boyutlarda ve özelliklerde zımparalama kağıtları üretmeye devam ettik. Yine bu dönem endüstri ve el işçiliği için en iyi aşındırıcı çözümlerine odaklandık. Ev kullanıcılarının ve zanaatkarların ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan Dremel markamız ile de yüksek kalitede, çok yönlü ve güvenilir ürünler sunmaya devam ediyoruz. Kesme, oyma, taşlama, gravürleme veya temizleme gibi pek çok kullanım imkanı sunan Dremel’in çok amaçlı el aletleri ile ayrıntılara ve hassasiyete dikkat edilmesi gereken birçok zorlu işi kolaylaştırıyoruz. Hem ev hem de profesyonel kullanıcılarımızın ev onarımlarından tasarım projelerine kadar çalışmalarından keyif almalarını sağlamak için çözümlerimizi ilham verici ve sürdürülebilir olacak şekilde yeniden tasarlıyoruz. Kullanıcı ihtiyaçlarını anlayarak ve deneyimlerini iyileştirerek ürün portföyümüzü geliştiriyoruz. Bu sayede de pazardaki güçlü konumumuzu güçlendirdiğimiz bir dönem geçirdik.

Sektördeki son gelişmeler ışığında yeni yıl için beklenti ve öngörüleriniz nasıl şekilleniyor? Biraz bahseder misiniz?

Bosch Elektrikli El Aletleri odağında her zaman ‘kullanıcı odaklı yaklaşım’ yer alıyor. Bu, bize yeni ufuklar açan, yeni odak noktalarımızı gösteren bir anlayış. Bosch olarak, dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçilerinden biriyiz ve yenilikçi ürünlerimizle kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını en doğru teknolojilerle karşılamak için hız kesmeden çalışıyoruz. Yalnızca üretim aşamasında değil, satış sonrasına kadar olan tüm süreçlerde kullanıcılarımız ile olan iletişime büyük önem veriyoruz. Gerek çevrim içi gerekse fiziksel kanallar üzerinden bir araya gelerek ihtiyaç ve beklentileri dinliyor, hızlı ve anlık aksiyonlar alıyoruz. Geçtiğimiz yıl sosyal medya kanallarımızdan birebir iletişime geçtiğimiz son kullanıcılarımız ile gerçek ve samimi hikâyeler yaratmaya başladık. Bu çalışmalarımızda, teknik eğitmenlerimizin destekleriyle kullanıcı deneyimi videoları çekiyor, hem bilgi birikimimiz ile ergonomi, doğru makine ve uygun aksesuar kullanımı gibi önemli konuların altını çiziyor hem de gerçek kullanıcı deneyimlerini potansiyel kullanıcılarımıza anlatıyoruz.

2022 yılı hedefleriniz ve bu yılda özellikle ön plana çıkaracağınız çalışmalardan bahseder misiniz?

Tüm kullanıcıların ürünlerinin kaliteli, dayanıklı, yüksek performanslı ve verimli olmasını istediğini biliyor ve ‘Yaşam için teknoloji’ sloganımızın altında yatan inovatif ürünler geliştirme misyonunu her daim odağımızda tutuyoruz. Kurulumu, öğrenimi ve kullanımı hızlı ve kolay ürünler üretmek için çalışıyoruz.

Son dönemdeki en önemli yeniliklerimizden biri profesyonel ürün grubumuzdaki Brushless teknolojisine sahip akülü, kömürsüz motorlu el aletlerimiz. Bu teknoloji sayesinde çok daha uzun ömürlü, dayanıklı el aletleriyle işlerini yapan kullanıcılarımızın performansı artıyor. Ürünlerimizin uzun kullanım süresi sayesinde kullanıcılarımızın servis ihtiyacı azalıyor. Aynı zamanda daha hafif olan Brushless el aletlerimiz ergonomik olmasıyla kullanıcılarımızın sağlığı için büyük avantaj sağlıyor.

Pazara sunduğumuz diğer yenilik olan X-lock teknolojimiz ile kullanıcılarımız bir tıkla, hızlı bir şekilde el aletlerinin aksesuar değişimini gerçekleştirebiliyor. Taşlama makinelerinde daha önceden iki farklı ilave aparat kullanılarak aksesuar değişimi yapılırken, artık bu teknoloji ile tek bir hareketle hızlı ve güvenli bir şekilde aksesuar değişimi yapılabilmeleri ustalarımızın hayatını kolaylaştırıyor.

Diğer taraftan bahçe kullanıcılarımız için sunduğumuz yeni nesil çim biçme makinelerinde Bosch beyaz eşya ürün grubumuzla ortak geliştirdiğimiz Pro-silence özelliğine sahip motor sayesinde çim biçme makineleri çok sessiz çalışıyor ve bu sayede artık çevreye rahatsızlık vermeden çimlerinizi biçebiliyorsunuz.

Tüm bunların yanında, 2022 yılında, zorlu koşullarda çalışan kullanıcılarımıza, iş sağlığı ve güvenliği konularında el aletlerimiz ile sağladığımız avantajları aktaracağız. Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı oluşturmak için tozdan korunma, vibrasyon kontrolü, tek tıkla kolay aksesuar değişimi, ergonomi gibi konulara odaklanarak ürünlerimizin, hayatı kolaylaştıran faydalarını anlatacağız.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Değer zincirimizin sürdürülebilirliğini iyileştirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ürünlerimizin CO2 ayak izini uzun vadede azaltmak ve döngüsel ekonomiye katkı sağlamak için çalışıyoruz.

Bosch ölçme aletleri ürün grubunun geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak üretilen ilk çevre dostu cihazı Yeni Quigo Green’i bu çalışmalarımız için örnek olarak gösterebiliriz. Ürün gövdesi ve aksesuarların üretiminde yüzde 95’e varan geri dönüştürülmüş malzeme kullanılıyor ve iyileştirilmiş enerji kullanımı ile yüzde 50 daha uzun pil ömrü sunuyor. Aynı zamanda çevre dostu paketleme ile plastik içermiyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER