Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYıl Sonu DeğerlendirmeleriAustrotherm Türkiye Genel Müdürü Selçuk Vanlı: “İhracat alanımızı daha da genişletmeyi hedefliyoruz”

Austrotherm Türkiye Genel Müdürü Selçuk Vanlı: “İhracat alanımızı daha da genişletmeyi hedefliyoruz”

“2022 yılı ile birlikte ısı yalıtım pazarının daha da toparlanacağını ve bu yöndeki taleplerin artacağını öngörmekle birlikte önümüzdeki yıllarda hızlı değişimler, belirsizlik veya dalgalanmalar artık alışmamız gereken süreçler olacak.”

2021 yılı için sektör ve firmanız özelinde kısa bir değerlendirmede bulunabilir misiniz?

Etkisini sürdüren Covid-19 pandemisi, hızla değişen küresel gündem ve ekonomik dalgalanmalar ile birlikte 2021 yılı tüm sektörler için zorlayıcı, planların, hedeflerin yeniden gözden geçirildiği bir yıl oldu. Austrotherm olarak her türlü duruma karşı hızlı aksiyon alabilen, dijital alt yapısı güçlü, bu alanda yatırımlarına da öncelik veren bir firma olarak 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi ve beraberinde yaşadığımız kapanma sürecini sıkıntısız atlattığımız gibi, 2021 yılında yaşanan gelişmelere karşı da her zaman hazırlıklı olduk ve aksiyonlarımızı buna göre yönettik. Bu sayede 2021 yılında Türkiye’nin birçok noktasında EPS ısı yalıtım levhası ihtiyaçlarında tercih Austrotherm oldu. Bunun yanı sıra inşaat mühendisliği alanında da Austrotherm geoBLOCK® ürünümüzle yine güzel projeleri hayata geçirdik. Son olarak Sakarya Akyazı’da hayata geçirilen Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) U48 Köprü Yaklaşım Dolguları projesinde Austrotherm geoBLOCK® teknolojisi tercih edilmiştir. Proje, Türkiye’de iki farklı geoteknolojinin (geosentetik donatılı dolgu ve geofoam blok) kullanıldığı ‘’hibrit çözümlü’’ ilk köprü yaklaşımı olma özelliğini taşımaktadır.

Sektördeki son gelişmeler ışığında yeni yıl için beklenti ve öngörüleriniz nasıl şekilleniyor? Biraz bahseder misiniz?

2022 yılı ile birlikte ısı yalıtım pazarının daha da toparlanacağını ve bu yöndeki taleplerin artacağını öngörmekle birlikte önümüzdeki yıllarda hızlı değişimler, belirsizlik veya dalgalanmalar artık alışmamız gereken süreçler olacak. Bu nedenle planlarda, aksiyonlarda daha esnek olan hızlı aksiyon alabilen ve kolay adapta olabilen şirketler bir adım önde olacak. Bir diğer olmazsa olmaz konu ise dijitalleşme. Tüm sektörler için önemi giderek artan dijitalleşme ilerleme ve değişen konjonktüre ayak uydurabilmek açısından üzerinde durulması gereken bir gündem.

2022 yılı hedefleriniz ve bu yılda özellike ön plana çıkaracağınız çalışmalardan bahseder misiniz?

Austrotherm Grup olarak dijital yatırımlarımız, inovasyon her zaman olduğu gibi bu yıl da öncelikli hedeflerimiz arasında. Bunun yanı sıra son yıllarda küresel ısınma hiç olmadığı kadar ekosistemi tehtit ediyor. Ve bu konuda da ısı yalıtımının önemi yadsınamaz. Yıllar içerisinde ısı yalıtımı konusunda bilinç arttı ve buna bağlı olarak ısı yalıtım uygulamalarına olan talep de doğru orantılı bir artış gösterdi. Hedefimiz 2022 ve beraberinde bu bilincin daha da artırılması ve hem firmalar hem de bireyler olarak doğanın ve ekosistemin korunması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi.

Ayrıca Austrotherm geoBLOCK® ürünümüzle İnşaat mühendisliği alanında bugüne kadar birçok ilke imza attık ve farklı çözümler hayata geçirdik. 2022 yılında da güzel projeler hayata geçirmeyi ve bu ürünümüz ile ihracat alanımızı daha da genişletmeyi hedefliyoruz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER