Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYapı KimyasallarıPazarlama, Ürün ve Teknik Hizmetler Müdürü Ertuğ Altuneli: “Ülkemize ve tüm paydaşlarımıza...

Pazarlama, Ürün ve Teknik Hizmetler Müdürü Ertuğ Altuneli: “Ülkemize ve tüm paydaşlarımıza değer katmaya devam edeceğiz”

“2020 yılını, bütçe hedeflerimizi gerçekleştirerek ve bir önceki yıla göre % 30’a yakın ciro büyümesi ile kapattık. 2021 yılı hedeflerimiz ise oldukça iddialı. İlk çeyreği bu anlamda değerlendirdiğimizde hedeflerimiz dâhilinde, geçen yılın aynı dönemine göre %100’e yakın ciro büyümesi ile kapatıyoruz.”

1998 yılında merkezi Belçika’da bulunan Koramic Building Products S.A. ile Eczacıbaşı Grubu’nun %50-50 ortaklık anlaşması sonucunda kurulan Koramic Yapı Kimyasalları, 2011 Haziran ayında yapılan anlaşma ile şirketin %100 hisesi Koramic Grubu’na devredilmiş ve yeni şirket ünvanı, Koramic Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olarak şekillenmişti. Türkiye inşaat sektöründe, yapı kimyasalları alanında yeni ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesine öncü olan firma, yıllık 100 bin ton kapasiteli Bozüyük ve yıllık 60 bin ton kapasiteli Tarsus fabrikalarında olmak üzere, toplamda yıllık 160 bin tonluk bir hacimle üretim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Koramic Yapı Kimyasalları Pazarlama, Ürün ve Teknik Hizmetler Müdürü Ertuğ Altuneli ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

2021 yılı beklentileriniz doğrultusunda mı şekilleniyor? Kısaca neler söylemek istersiniz?

2020 yılını, bütçe hedeflerimizi gerçekleştirerek ve bir önceki yıla göre % 30’a yakın ciro büyümesi ile kapattık. 2021 yılı hedeflerimiz ise oldukça iddialı. İlk çeyreği bu anlamda değerlendirdiğimizde hedeflerimiz dâhilinde, geçen yılın aynı dönemine göre % 100’e yakın ciro büyümesi ile kapatıyoruz. Ülke olarak zor bir dönemden geçmemize rağmen bu sonuçlar bize senenin devamı için güç ve moral veriyor.  

Hangi ürün ya da hizmetlerinizle ön planda olacaksınız?

Koramic Yapı Kimyasalları olarak 20 yılı aşkındır Türkiye pazarında faaliyet gösteriyoruz. Kalite ve sürdürülebilirlik işimizi yaparken en önde tuttuğumuz kavramlardan. Yapı Kimyasalları pazarındaki konumumuz ve yıllardır devam eden işbirliklerimiz bunun en önemli göstergelerinden. Üretim ve Ar-Ge gücümüzle, tecrübeli insan kaynağımızla, başta seramik yapı kimyasalları ve su yalıtımı ürünlerimiz olmak üzere, müşterilerimize sunduğumuz çözümlerle güvenilir ve tercih edilen marka olmaya devam edeceğiz.  

Bu yıl için yeni ürün, yatırım ve istihdam konularındaki stratejilerinizi kısaca paylaşabilir misiniz?

2019 yılında yapılan, Koramic Building Products S.A ve Tekkon Grup arasındaki ortaklık anlaşmasıyla birlikte Özellikle Cermix markamızla Teknik Yapı Kimyasalları alanında gelişmek ana stratejilerimizden biri olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte, hedef bölge ve ülkelerin pazarlarına, farklı marka ve stratejilerle hizmet vererek ihracatımızı daha da artırmak bu yılın en önemli gündem başlıklarımızdan.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Koramic Ailesi olarak, sürdürülebilir kalite felsefesiyle, tüm faaliyetlerimizde çevreye ve insan sağlığına daima özen göstereceğiz, etik kurallara ve yasalara daima bağlı kalacağız. Bu ilkelerden asla vazgeçmeyerek, ürünlerimizle, hizmetlerimizle ülkemize ve tüm paydaşlarımıza değer katmaya devam edeceğiz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER