Pazartesi, Mart 4, 2024
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYapı KimyasallarıMAPEI Türkiye Genel Müdürü Selman Tarmur: “Pazara sunduğumuz tüm ürünler üstün performanslı...

MAPEI Türkiye Genel Müdürü Selman Tarmur: “Pazara sunduğumuz tüm ürünler üstün performanslı tam sistem çözümleridir”

“5.500’den fazla üründen oluşan ürün yelpazemiz, tamamen çevreye saygılı üretim tesislerinde üretiliyor, enerji tüketimini azaltıp hem çalışanlar hem de son kullanıcılar için güvenli olacak şekilde geliştiriliyor ve en katı resmi standartlara uygun olarak onaylanıyor.”

Yapı Sektörünün en geniş ürün yelpazesine sahip markası olan MAPEI; mümkün olan en iyi ürünü sunabilmek için en iyi hammaddeleri kullanmayı ve en nitelikli personel ile çalışmayı taahhüt ediyor. 2017 yılında 80’inci yılını kutlayan firma, bu uzun sürede sahip olduğu bilgi birikimi ve konusundaki uzmanlığıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

MAPEI Türkiye Genel Müdürü Selman Tarmur, firmanın Türkiye’deki faaliyetleri, bu yıl içerisinde gerçekleştirdikleri yenilikler ve projeler üzerine konuştuk.

Bu gelişmeler ışığında üretim ve satış faaliyetlerinizde ne tür yenilikler gerçekleştiriyorsunuz?

İşimizin özünde AR-GE var. Piyasaya sunulan her Mapei ürünü, yoğun Araştırma ve Geliştirme çalışmalarıyla desteklenir. Mapei ürünlerinin kullanıldığı her proje, birçok değişkenin yer aldığı, sürdürülebilirlikle başlayıp tam müşteri memnuniyeti ve yapı dayanıklılığı ile sonuçlanan uzun bir araştırma ve analiz yolculuğunun sonuna gelmek gibidir.

Grup çalışanlarımızın %12’si araştırma ile uğraşıyor ve yıllık ciromuzun %5’ini AR-GE’ye aktarıyoruz. Mapei araştırmacıları 31 ana merkezden oluşan küresel bir ağ içinde çalışıyor. Milano’da bulunan Kurumsal Araştırma Merkezimiz, merkezi analiz laboratuvarı olarak faaliyet gösterirken, diğer 30 laboratuvarı da koordine ediyor. İleri teknoloji ekipmanlarla donatılmış AR-GE laboratuvarlarımız, hem birbirleriyle yakın temas içinde çalışıyor hem de prestijli üniversiteler ve bilimsel ve endüstriyel araştırma enstitüleriyle iş birliği yapıyor. Bunun yanı sıra AR-GE laboratuvarlarımız, müşterilerimizin en karmaşık taleplerine cevap vermek için Teknik Servis Departmanına destek sağlıyor ve grubun 81 üretim tesisinin tamamında bulunan kalite kontrol laboratuvarları tarafından destekleniyor. Her yıl çevresel olarak sürdürülebilir tasarım ve inşaat yapmayı mümkün kılan binlerce yeni formülasyon oluşturuyoruz. 

Ürün gruplarınızdan ve bu dönemde öne çıkan ürünlerinizden biraz bahseder misiniz?

Türk pazarına sunduğumuz tüm ürünler yüksek teknolojiyle geliştirilmiş, kalitesini dünya çapında projelerde ve pazarlarda ispatlamış, üstün performanslı tam sistem çözümleridir.

5.500’den fazla üründen oluşan ürün yelpazemiz, tamamen çevreye saygılı üretim tesislerinde üretiliyor, enerji tüketimini azaltıp hem çalışanlar hem de son kullanıcılar için güvenli olacak şekilde geliştiriliyor ve en katı resmi standartlara uygun olarak onaylanıyor.

Sistem çözümlerimizi profesyonellere yönelik teknik yardım hizmetimiz ile birlikte sunuyoruz.

Son derece nitelikli Teknik Servis Bölümümüz, tasarım aşamasından uygulama ve saha faaliyetlerine dek destek veriyor.

İhracat hacminizi artırmak için ne tür çalışmalar yapıyorsunuz? En yoğun çalıştığınız pazarlar hangileri?

Mapei Türkiye olarak bulunduğumuz coğrafyanın önemini biliyor ve orta-uzun dönem planlarımızı bu önemli coğrafyada yer alan diğer komşu ülkeleri de katarak oluşturuyoruz. Pazarlamadan finansa, lojistikten diğer ticari departmanlara kadar son derece yetkin kadromuzla, halihazırda Kafkas ülkeleri, Katar ve Ukrayna ile başlatmış olduğumuz ticari faaliyetleri Yakın Doğu, Orta Doğu ve hatta Afrika’ya ilerleyecek şekilde, Mapei’nin global politikası çerçevesinde genişletme çalışmalarımız devam ediyor.

Ağırlaşan rekabet koşullarında ürün ve hizmet noktasında sizi rakiplerinizden farklı kılan ana kriterlerden biraz bahseder misiniz?

Mapei olarak, dünyayı, büyük ve fırsatlarla dolu bir şantiye olarak görüyor ve yapı sektöründeki standartları tanımlayan, yapının ve son kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap veren maksimum kaliteyi ve yıllara meydan okuyan dayanıklılığı sunan öncü ürünler ve sistem çözümleri geliştiriyoruz. 2021 yılında hedefimiz olan, kalitesini dünya çapında projelerde ve pazarlarda ispatlamış yenilikçi ürünler ile profesyonel teknik destek sunarak büyümeye devam ediyoruz.

Pandemi döneminde gözlemlediğimiz bir eğilim bize kaliteden ödün vermeden hızlı servis vermenin önemini gösterdi. Bu dönemde müşterilerimizin hizmet hızıyla ilgili beklentilerinin yükseldiğini gördük. Buradan yola çıkarak 2021’de de lojistik, teslimat ve teknik destek hizmet süreçlerimizde değişen müşteri beklentilerini karşılamaya yönelik iyileştirmeler yapmaya devam edeceğiz.

2021 yılında dijital mecrada müşteriye ulaşmanın her zamankinden daha önemli olacağını düşündük. Bu mecralar üzerinden bilinirlik yükseltmek, kullanıcı deneyimi paylaşmak gibi konuların daha da önemli olacağını düşünerek çalışmalar gerçekleştirdik. Bu mecralarda aktivitelerimiz ve yatırımlarımız artarak devam edecek.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER