Pazartesi, Aralık 4, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYapı KimyasallarıKalekim’den yüksek sıcaklık ve basınca dayanıklı yeni derz dolgu: 2940 Fugaprotech

Kalekim’den yüksek sıcaklık ve basınca dayanıklı yeni derz dolgu: 2940 Fugaprotech

Yapı kimyasalları sektöründe önemli bir yere sahip olan Kalekim, yeni derz dolgu ürünü 2940 Fugaprotech’i tanıttı. Kalekim tarafından özel teknoloji ile geliştirilen Fugaprotech, yüksek sıcaklık ve mekanik yük dayanımı gerektiren mekanlarda üstün performans sunuyor.

Kalekim, seramik uygulama çözümlerindeki ürün grubu çimento esaslı derz dolgu ailesine, yeni ürünü 2940 Fugaprotech’i ekledi. Çimento esaslı, polimer katkılı, silikonlu derz dolgu ürünü Fugaprotech, yoğun trafiğe maruz kalan, mekanik ve kimyasal temizlik gerektiren endüstriyel alanlardaki üstün performansı ve uzun ömürlü kullanımı sayesinde uygulamacı ve kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor.

Zorlu yüzeylerde yüksek dayanım sağlıyor

Kalekim tarafından, 250 °C’ye varan sıcaklıklara ve su basıncına karşı ileri teknoloji ile geliştirilen Fugaprotech; ısısal farklılıklara dayanıklılığı, su geçirimsiz formulasyonu ve derz boşluklarına yapışma mukavemeti ile yüzeylerde yüksek performans sunuyor.

Fugaprotech; basınçlı su ile temizlik yapılan yüzme havuzu ve su deposu gibi alanlarda yüksek aşınma dayanımı performansı sayesinde kaplıca, hamam ve saunalarda sürekli yüksek sıcaklığın bulunduğu ıslak mekanlarda kullanılır. İç ve dış mekanlardaki yatay ve düşey yüzeylerde; havuz seramiği, granit, kotto, klinker, cam mozaik, mermer, porselen seramik gibi kaplama malzemelerin 1-6mm arasındaki derz boşluklarına uygulanır.

Temizlik kimyasallarına karşı uzun ömürlü kullanım

Özel olarak tasarlanmış teknolojisi ile havuz ve temizlik kimyasallarına dayanım sağlayan Fugaprotech, çatlama yapmaz ve aşınmaya dayanıklıdır. Beyaz, Gri, Kapadokya Bej renk seçeneklerine sahip ürün, yüzeylerde pürüzsüz bir görünüm sunarken, uzun yıllar renklerini korur.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER