Salı, Şubat 27, 2024
E-dergi OkuE-dergi Oku
E-dergi Oku
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYapı KimyasallarıKalekim Pazarlama Direktörü Tuba Özdemir Hesse: “Sadece yeni markalar değil aynı zamanda...

Kalekim Pazarlama Direktörü Tuba Özdemir Hesse: “Sadece yeni markalar değil aynı zamanda yeni iş modelleri yaratıyoruz”

“Bu koleksiyonu hazırlarken toprağın yeryüzündeki değişim ve dönüşüm gücü ile dünyanın formasyonuna yön veren yanardağlar Visuelle’in en büyük ilham kaynağı oldu. Kendinizi doğanın bir parçası olarak hissedebilmeniz için taşı, kayayı, kumu, mermeri, lavı insan emeği ve sanatsal dokunuşlarla yeniden yorumladık.”

Yapı kimyasalları sektörünün öncüsü Kalekim, yeni markası Visuelle ile dekoratif kaplama alanına yeni bir soluk getiriyor. Sektörünün jenerik markasını yaratan Kalekim, dekoratif kaplamadaki deneyimlerini ve tasarım gücünü bu yeni markasında baştan yorumladı. Kalekim’in, güçlü köklerinin ve yenilikçi ruhunun bir birleşimi olan Visuelle, yeni bir marka olmasına karşılık genlerinde ilkleri taşıyor.

Visuelle ürün grubuyla birlikte müşterilerine mimari/işçilik hizmeti de sunacaklarını belirten Özdemir, talebe istinaden yapılacak keşifle iş akışının başlayacağını ve böylelikle ürünün kendi iş modelini de ortaya çıkaracağını belirtti. Geçtiğimiz ay lansmanı gerçekleşen Visuelle’in marka yolculuğunu Kalekim Pazarlama Direktörü Tuba Özdemir Hesse bizlerle paylaştı.

Visuelle ile çözmeyi hedeflediğiniz sorun veya ihtiyaç nedir? Ürünle birlikte kullanıcıya ne tür fırsatlar sunuyorsunuz?

Kurulduğumuz günden bu yana ortaya koyduğumuz başarılı ürün ve hizmetler ile bugün Türkiye’de örnek bir şirket konumundayız. Kalekim olarak sektörümüzde her zaman ilklere imza atarak öncülüğümüzü sürdürmeye devam ediyoruz. Visuelle de yeni bir marka olmasına karşılık aslında genlerinde taşıdığı Kaleterasit gücüyle  53 yıllık bir deneyimin adı oldu.

Visuelle ile her müşterinin kendi yaşam alanlarını kurgulaması için farklı yaşam tarzlarına özel tasarımlar hayata geçiriyoruz. Tasarım ve mühendislik yetkinliklerimizi kullandığımız Visuelle ile ürettiğimiz ürünün, yaşam alanlarına kattığı değeri odağımıza alıyoruz.

Bu ürünün başarısını tasarım ve malzeme temelinde nasıl tanımlıyorsunuz?

Visuelle yeni bir marka olmasına karşılık aslında yarım asrın üzerine çıkan bir geçmişe sahip. Genlerini taşıdığı Kaleterasit, yapı sektöründe hazır renkli sıvaya ismini vermiş çok güçlü bir markadır. Kaleterasit ile geçmişte yaptığımız güç birliği sayesinde Kaleterasit markalı dekoratif hazır renkli sıvalar ve Kalecolor markalı iç ve dış cephe boyaları Kalekim ürün gamına kattık. Visuelle de ise boya üretimi konusundaki tüm kaslarımızı, dekoratif kaplama sektöründeki deneyimlerimizi ve tasarım gücümüzü bir araya getirdik.

Fikir ve tasarım sürecinde ilham kaynağınız neler oldu?

Tasarım arenası artık hiç olmadığı kadar doğaya saygılı, özgür ve kişiselleştirilmiş. Bununla birlikte günümüzde artık sınırlı sayıda kişiye, mekana, yaşama özel üretimler önem kazanmış durumda. Bütünsellik ve dokunsallık iç mimaride öne çıkan öğeler arasında yerini alıyor.  Dokunsallık, “duyguları tasarlama” temasının önemli bir noktasını oluştururken, yüzeylerin bıraktığı his, aynı zamanda görsel dünyaya da davetkar bir atmosfer sağlıyor. Doğayla ilişkili malzemeler ve tasarımlar, mekâna yaşanmışlık ve onunla bir olma hissi uyandırıyor.

Visuelle de doğanın eşsiz gücünden ve zamanın yeryüzüyle etkileşiminden oluşan muhteşem renklerden, tonlardan, ve dokulardan ilham alarak ortaya çıktı. Mekanların ruhunu değiştirerek, dünya ve doğayla uyumlu aynı zamanda bütün ve dengeli yaşam alanları oluşturmak için tasarlandı.

Ürünlerin isimlerinden birkaçının anlamlarını bizlerle paylaşabilir misiniz?

Yaşam alanlarına standardın ötesinde dokular ve tonlarla bir sanat eseri gibi yaklaşan tasarımcılarımızın gücüyle dekoratif ürün grubuna yeni bir soluk getirdik.

Visuelle’deki beton, mermer, taş, ahşap ve fancy dokularını kapsayan zengin tasarımlarla ilk olarak  Etna Koleksiyonunu hazırladık.  Betonart, Greenery, Young & Fancy, Earthy ve The Blues moodları ile özgün dokular, eşsiz tasarımlar ve sayısız kombinasyonlarla hayal gücünün ve estetik anlayışın sınırlarını zorluyoruz.

Bu koleksiyonu hazırlarken toprağın yeryüzündeki değişim ve dönüşüm gücü ile dünyanın formasyonuna yön veren yanardağlar Visuelle’in en büyük ilham kaynağı oldu. Kendinizi doğanın bir parçası olarak hissedebilmeniz için taşı, kayayı, kumu, mermeri, lavı insan emeği ve sanatsal dokunuşlarla yeniden yorumladık.

Visuelle; gelecek yıllarda teknik, malzeme ve estetik anlamda nasıl bir gelişimle pazarda varlığını sürdürür?

Visuelle ile birlikte aktif olduğumuz yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda, dekoratif ürünler ve tasarımları ile söz sahibi olabileceğimiz dekoratif boya ve sıva uygulama projemizi hayata geçirdik.

2018 yılında uzun çalışmalar ve araştırmalar sonucunda, boya sektöründe yepyeni bir adım attık ve tüm boya ürünlerimizi Bi’Boya markasıyla üretmeye başladık. Aynı zamanda yeni bir iş modeli yarattık. Bi’Boya, sadece bir boya markası olmanın ötesinde, ülkemizde online satış yapan bir boya platformu oldu. 

Visuelle de tıpkı Bi’Boya gibi kendi iş modelini oluşturuyor. Müşterilerimize mimari/işçilik hizmeti de sunacağımız bu çalışma sisteminde, talebe istinaden yapılacak keşifle iş akışı başlayacak. Mimar Hizmetler Ekibimiz liderliğinde, uzmanlarımızın müşterilerimizin mekanlarına uygun önerilerinin ya da beğendiği dokuların uygulanmasıyla anahtar teslim duvar tasarımı gerçekleştireceğiz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER