Çarşamba, Aralık 6, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYapı KimyasallarıChryso Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Rıza Altınsoy: “Terzi usulü firma çözümlerimiz...

Chryso Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Rıza Altınsoy: “Terzi usulü firma çözümlerimiz sayesinde pazarda etkinliğimizi sürekli arttırarak sürdürmekteyiz”

“Chryso olarak tüm süreçlerimizi paydaşlarımız ile birlikte planlayarak, yönetme konusunda ciddi deneyime sahip bir firmayız. Bu sayede pazarını iş ortaklarımızın ve projelerin taleplerine en hızlı ve etkili şekilde cevap verme şansımız oluyor. Servis verdiğimiz beton ve çimento çok zorlu ve performans talebi olan sektörler olarak öne çıkıyor.”

Yapı sektöründe katkı maddeleri ve karışımları alanının pazar lider firmalarında olan Chryso Türkiye, hemen hemen herkes için zorlu bir yıl olan 2021 yılında gerçekleştirdiği farklı stratejilerle pazardaki payını korumayı başardı. Özellikle dijitalleşme süreçlerini hızlandırarak müşterilene alternatif çözümler sunun marka, pazarda oluşan yeni talepleri de karışlamaya devam ediyor.

Chryso Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Rıza Altınsoy ile bu yıl içerisinde devreye almış oldukları yenilikler hakkında kısaca sohbet ettik.

Sektördeki son gelişmeleri bizler için kısaca değerlendirir misiniz?

Zorlu bir 2020 yılından sonra biraz daha nefes alacağımızı düşünerek girdiğimiz 2021 yılı da, çok zorlu süreçlerin yaşandığı bir yıl olarak devam etmekte. Gerek tüm dünyayı etkileyen pandeminin devam etmesi gerekse dümya ticaretinde yaşanan lojistik, hammadde, enerji sıkıntılarının yarattığı olumsuz etki pazarı derinden etkilenmekte. Ancak bütün bu zorluklara rağmen Chryso olarak süreç içerisinde doğru öngörüler yapmanın avantajı ile Pazar taleplerini eksiksiz olarak, en üst seviyede karşılamaya devam etmekteyiz.

Bu gelişmeler ışığında üretim ve satış faaliyetlerinizde ne tür yenilikler gerçekleştiriyorsunuz?

Bu süreçte farklılaşma adına özellikle proje odaklı yüksek katma değerli ürünlerimize yöneldik. Bu şekilde iş ortaklarımızın projelerine değer ve performans katan ürünlerimiz pazarda ciddi rağbet görmekte. Ek olarak tüm süreçlerimizde dijitalleşme uygulamalarımız durmaksızın devam etmektedir.

Ürün gruplarınızdan ve bu dönemde öne çıkan ürünlerinizden biraz bahseder misiniz?

Son dönemde ülkemizde de algısının yaşanmaya başladığı süreklilik aşamaları kapsamında nötr karbon hedefine destek veren ürünlerimizi pazara sunduk. Bu ürünler pazarda ciddi dikkat çekmekte ve talep görmektedir.

İhracat hacminizi artırmak için ne tür çalışmalar yapıyorsunuz? En yoğun çalıştığınız pazarlar hangileri?

Chryso Türkiye olarak, özellikle Ortadoğu ve Orta Asya Cumhuriyetlerine yoğun ilgimiz ve ihracatımız devam etmektedir. Pandemi sürecinde özellikle hammadde üretim kabiliyetimiz sayesinde, diğer ülkelerdeki Chryso fabrikalarına da ürün sevkiyatına başladık. Bunun da getirdiği avantajlar ile ihracat pazarında önemli bir yer edinme şansımız oldu.

Ağırlaşan rekabet koşullarında ürün ve hizmet noktasında sizi rakiplerinizden farklı kılan ana kriterlerden biraz bahseder misiniz?

Chryso olarak tüm süreçlerimizi paydaşlarımız ile birlikte planlayarak, yönetme konusunda ciddi deneyime sahip bir firmayız. Bu sayede pazarını iş ortaklarımızın ve projelerin taleplerine en hızlı ve etkili şekilde cevap verme şansımız oluyor. Servis verdiğimiz beton ve çimento çok zorlu ve performans talebi olan sektörler olarak öne çıkıyor. Bizler de, sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarımız, çevikliğimiz, terzi usulü firma çözümlerimiz sayesinde pazarda etkinliğimizi sürekli arttırarak sürdürmekteyiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

2021 son çeyreğinin ve 2022 yılının sektörümüz ve tüm sektör paydaşlarımız için sağlıklı, verimli bir yıl olmasını dilerim.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER