Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYapı KimyasallarıBostik Yapı ve Tüketici Departmanı Türkiye Müdürü Doğan Öz: “Daha iyi hizmet...

Bostik Yapı ve Tüketici Departmanı Türkiye Müdürü Doğan Öz: “Daha iyi hizmet verebilmek için kendimizi sürekli olarak geliştireceğiz”

“Pazara yeni ürünler eklemeyi sürdüreceğiz. Temmuz, Ağustos aylarında hem zemin hazırlığı hem sızdırmazlık yapıştırıcı gurubumuza farklı ürünler katacağız.”

Salgın sürecinin en başından itibaren pek çok farklı projeyi planlayarak hayata geçiren Bostik Yapı Kimyasalları, gerçekleştirdiği çalışmalarla artı bir değer ortaya çıkarmayı başardı. Bu planlama doğrultusunda farklı alan ve farklı teknolojilerdeki ürünleri portföyüne ekleyen firma, pandeminin en belirsiz ve karamsar dönemini ciddi kazanımlarla geride bıraktı. Bu süreçte gerçekleştirdikleri çalışmaları ve daha fazlasını, Bostik Yapı ve Tüketici Departmanı Türkiye Müdürü Doğan Öz bizlerle paylaştı.

Bostik Yapı ve Tüketici Departmanı Türkiye Müdürü Doğan Öz

Salgın sürecinde geliştirdiğiniz ürün modelleri hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Salgın sürecinin başından itibaren, süreci pek çok farklı projeyi planlayıp hayata geçirmek konusunda değerlendirdiğimizi söyleyebilirim. Farklı alanlarda, farklı teknolojilerde ürünleri portföyümüze ekledik ve eklemeye de devam edeceğiz. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmaları özetleyecek olur isek; Mayıs ayında portföyümüze Bostik Türkiye Ar-ge ekibinin formülize ettiği, Extra esnek, UV dayanımlı yeni bir su yalıtım harcımız olan Bostik Cementech C2 Extra UV’yi kattık. Oldukça iddialı olduğumuz bu ürünümüzü gerek uygulama özellikleri, gerekse nihai mekanik performansı ile pazarda çok kısa sürede farklı bir konumda tutunduracağımızı düşünüyorum. Bu ürünümüz dışında, pandemi sürecinde pazara pek çok yenilik getirdik. Çekomastik 877 duşakabin silikonu, Çekomastik 688 elastikiyeti yüksek akrilik mastik, Bostik CeraBest WPM su yalıtım membranı, Fix A 320 Tack karo halı yapıştırıcısı, Bostik CeraBest Platinum C2TE sınıfı seramik yapıştırıcısı portföyümüze bu süreçte katıldı. Hepsi de çok talep görerek satış performansı oldukça yüksek ürünler oldular. Bunun dışında pasif yangın koruma grubumuza da, sistemi tamamlayıcı yeni çözümler katıldı. Katmış olduğumuz bu çözümler sayesinde, oldukça başarılı ve proje odaklı çalışmalar yaptık. Prekast cephe elemanlarının cepheye yapışmasında ve sızdırmazlığında kullanılan, yenilikçi, çevreci ve düşük MDI özelliklerine sahip bir ürün olan Bostik P795 Seal’N’Flex Premium ürününü portföyümüze kattık. Son olarak da yine Türkiye Ar-ge ekibinin formülize ettiği ve PVC yer kaplama ürünlerinin yapıştırılmasında kullanılan Power Floor ürününü pazardaki müşterilerimize sunduk.

2019 yılının Kasım ayında tüm ürünlerimizin isim ve ambalajlarını global ile uyumlu hale getirme çalışmalarına başlamıştık.  Ürünlerin görünüşleri, formülasyonları ve formasyonlarında, lokalden globale geçiş sürecimiz de bir yandan devam ediyor.

Pazara yeni ürünler eklemeyi sürdüreceğiz. Temmuz, Ağustos aylarında hem zemin hazırlığı hem sızdırmazlık yapıştırıcı gurubumuza farklı ürünler katacağız.

Bu geliştirdiğiniz ürünler sektörde istediğiniz karşılığı buldu mu?

Evet, ürün gruplarımız sektörde beklediğimiz karşılığı buldu, gelir gelmez beklentimizin üzerinde talep gördü. Özellikle yurt içi ve yakın coğrafyalarda pek çok, hastane, ticari yapı ve konut projelerinde yenilikçi ürünlerimiz kullanıldı. Şu anda da çok sayıda devam eden projede ürünlerimiz kullanılmaya devam ediyor.

Şu an en rağbet gören ürün modelleri hangileri?

Bostik A785 High Grip Deco, Bostik P580 Supergrip Xtra Power- Sıvı çivi, Bostik H780 Supergrip Invisible, Bostik H785 High Tack ve Bostik H550 Seal’n’Bond All-In-One’dan oluşan yeni nesil yapıştırıcı gurubumuz en rağbet gören ürünlerimiz arasında. Lanse edildiği 2019 Ekim ayından bu yana satışlarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Yine yeni Nesil Poliüretan bir mastik olan Bostik P795 Seal ’N’Flex Premium da çok rağbet görüyor. Bu ürünümüz yapı ve genişleme derzlerinde ve yaya kaldırımlarındaki derzlerde sızdırmazlık sağlamak amacıyla genel kullanım için geliştirildi. Çatı uygulamalarında da mükemmel sonuç veren Bostik P795, UV dayanımı ve uzun dönem performans arayan müşterilerimizin tercihi oluyor.

Bu yıl için yeni ürün ya da yeni bir hizmet modeli üzerine çalışmalarınız var mı?

Yukarıda değindiğim yeni ürünlerin yanı sıra dijital alanda yeni bir hizmet modeli üzerinde çalışıyoruz. Müşterilerimize teknik bilgi verecek ve sipariş imkânı sağlayacak mobil bir aplikasyon hazırlığı içerisindeyiz. Gelecek ay hizmete sokmayı planlıyoruz. İnsanlar ihtiyaç duydukları bilgileri internet ortamından edinmek istiyorlar. Her şeyin gün geçtikçe dijital ortama kaydığı bir dünyada bu alana yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Sosyal medya da kendimizi geliştiriyoruz. Müşterilerimizin Bostik’in tüm hizmet ve çözümlerine zahmetsizce ulaşabilmeleri için içerikler üretiyoruz.

Bir de Global ile ortaklaşa çalıştığımız yepyeni bir projemiz daha var: Temmuz ayında zemin grubunda yeni bir ürün portföyünü pazara sunacağız.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Pandemi ile yaşamayı öğrenmek hepimiz için zor bir süreçti. Bostik olarak bu süreci sağlıklı yürütmek birinci önceliğimiz oldu. Gerek müşterilerimizle gerekse çalışma arkadaşlarımızla temaslarımızda çok dikkatli davrandık. Aldığımız tedbirler sonucunda ciddi bir sağlık sorunu yaşamadık. Yeni normalde hepimiz, işlerimizi dijital alana taşımanın yani “dijitalleşmenin” kaçınılmaz olduğunu kavradık. Bu alanda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Daha iyi hizmet verebilmek için kendimizi sürekli olarak geliştireceğiz.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER