Pazar, Aralık 3, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYalıtım/İzolasyonKingspan Türkiye & Orta Asya Satış Direktörü Kaan Turşin: “Stratejik önceliğimiz sürekli...

Kingspan Türkiye & Orta Asya Satış Direktörü Kaan Turşin: “Stratejik önceliğimiz sürekli farklılaşma ve inovasyondur”

“2021 senesinde Türkiye’de yeni küresel inovasyon merkezimiz IKON’un kapılarını resmi olarak açmayı planlıyoruz. IKON; hem bir Ar-Ge Merkezi hem de yaşayan bir araştırma projesidir. Müşterilerimize daha fazla değer sunarken bizi daha sürdürülebilir, döngüsel ve sağlıklı bir geleceğe götürecek büyük sorular soruyor.”

Yüksek performanslı yalıtım ve bina kabuğu çözümlerinde dünyanın sayılı lider firmalarından olan Kingspan, Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Orta Asya Bölgesi’nde faaliyet gösteren 8 işletmeye sahip İrlanda merkezli bir şirket.

Kingspan Türkiye & Orta Asya Satış Direktörü Kaan Turşin ile gerçekleştirdikleri faaliyetler ve bu yıl için planladıkları yenilikleri kısaca ele almaya çalıştık.

Firmanızın pazardaki faaliyetleri hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Kingspan Grubu 1965 yılında İrlanda’da kurulmuş küresel bir şirkettir. Günümüzde yüksek performanslı yalıtım ve bina kabuğu çözümlerinde dünyanın sayılı lider firmalarındandır. 70’ten fazla ülkede yer alan 129 üretim tesisinde, 15.000 çalışanı ile beş ana iş kolunda faaliyet gösteren Kingspan yıllık 4,5 milyar Euro’luk bir gelir noktasına ulaşmıştır. Bizler Kingspan Grubu içerisinde Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Orta Asya Bölgesi’nde bulunan 8 işletmeyi temsil eden KINGSPAN MEATCA olarak faaliyet gösteriyoruz. Kingspan Yapı Elemanları A.Ş. olarak Türkiye’de faaliyet gösteren firmamızın iş kolları ise:

  1. Yalıtımlı Çatı & Cephe& Soğuk Oda Paneli Sistemleri
  2. Mimari Çatı ve Cephe Sistemleri
  3. Soğuk Oda, Yangın ve Endüstriyel Kapı Sistemleri
  4. Polikarbonat Işıklıklar
  5. Işık, Hava, Duman ve Çatı Kapakları
Sektördeki son gelişmeler ve beklentileriniz hakkında neler söylemek istersiniz?

Dünyada ve özellikle yurdumuzda yaşanmakta olan birçok olumsuzluğa rağmen sektörümüzün geleceğine yönelik umutlarımız artmaktadır. Birçok ülkenin salgın karşısında çeşitli tedbirleri hayata geçirmesi nedeniyle dünya ticaretinde gerileme yaşanırken Türkiye’de 2020 senesinde Pandemi koşullarına rağmen sandviç panel sektör büyüklüğü 36 milyon m2’ye ulaşmıştır. 2020 senesinde pandeminin de etkisiyle perakende, gıda ve ihtiyaç sektörlerinde online alışveriş değerleri yüzde 380 oranında artmış; bu da ürün gurubumuza olan ihtiyacı arttırmıştır.  Kingspan olarak yüksek nitelikli ürünlerimizle sektörden çok daha fazla pay almayı hedefliyoruz.

Bu yıl müşterilerinize ürün, satış ve hizmet noktasında ne gibi yenilikler sunacaksınız?

2021 senesinde Kingspan Yapı Elemanları A.Ş. olarak planladığımız yeniliklerin başında KINGSPAN COLDBOX geliyor. Kingspan Coldbox, geleneksel soğuk odalara kıyasla üstün enerji verimliliği ve artırılmış depolama hacmi sunan, kurulumu kolay, kendinden destekli bir soğuk depo çözümüdür. Coldbox, Quadcore yeni nesil hibrit yalıtım malzememizi kullanarak enerji faturalarını düşürürken rakipsiz termal performans sunar. İnşaat süresini kısaltırken çelik taşıyıcı ihtiyacını tamamen ortadan kaldırarak soğuk depoların daha hızlı faaliyete geçmesini sağlar.  Tipik modüler soğuk oda depolama kapasitesinden yaklaşık 3,5 kat daha fazla olan 170m3 depolama hacmi ile Coldbox, Kingspan garantisi ile müşterilemize sunulacaktır.  www.kingspancoldbox.com sitesinin takip edilmesini rica ediyoruz.Bunun dışında çatılarda 7,5 m’ye kadar açıklıkları geçebilen, yüksek yük taşıma kapasitesine sahip, %1 eğime kadar kullanılabilen, PVC veya TPO su yalıtım membranı ile birlikte üretilen  çatı paneli sistemimiz JUMBO EUROPANEL’i de belirtmek isterim.

Önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi planladığınız yeni yatırım ve projeleriniz var mı?

Bildiğiniz üzere Kingspan olarak stratejik önceliğimiz sürekli farklılaşma ve inovasyondur. 2021 senesinde Türkiye’de yeni küresel inovasyon merkezimiz IKON’un kapılarını resmi olarak açmayı planlıyoruz. IKON; hem bir Ar-Ge Merkezi hem de yaşayan bir araştırma projesidir.

Müşterilerimize daha fazla değer sunarken bizi daha sürdürülebilir, döngüsel ve sağlıklı bir geleceğe götürecek büyük sorular soruyor.

 IKON, en yüksek sürdürülebilir tasarım standartlarına göre inşa edilip, 18 Kingspan ürünü ve sistemi kullanılarak yüksek performanslı yapı özelliklerini vurgulamak istediğimiz bir vitrindir.

Sektörümüz için çözüm; gelişmiş ürünler, yeni teknolojiler ve dijital veri merkezli bir yaklaşımda yatıyor.  Ancak bu yalnızca işbirliği yoluyla ve sistematik değişimle sağlanabilir. Bu amaçla, IKON’da üniversiteler, araştırma kurumları ve sektör ortaklarıyla iş birliği içinde çalışmayı, netice olarak daha iyi yapı performansları ve herkes için daha fazla değer elde etmeyi umuyoruz. 

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Kingspan olarak, Coronavirus’un (COVID-19) yarattığı zorluklar ışığında iş sürekliliğini sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız. Alanımızda inovasyon ruhunu teşvik etmek ve çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve sektörümüzün parlak zihinlerinden harika fikirler toplamak için sürekli girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz. Teknolojik olarak karşılıklı bilgi alışverişi ile Türkiye’de üretilen sandviç panel kalitesinin artırılma olasılığı, gerek taşyünü, gerek kimyasal, gerekse sandviç panel üreticileri için oldukça anlamlıdır. Bizlere kendimizi ifade etme fırsatı verdiği için Yapı İnşaat dergisine teşekkür ve minnet duygularımı iletmek isterim.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER