Salı, Aralık 5, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYalıtım/İzolasyonKalekim Ultralastic ile yapılarda su yalıtımına hızlı ve güçlü çözüm

Kalekim Ultralastic ile yapılarda su yalıtımına hızlı ve güçlü çözüm


Türkiye yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim, su yalıtım ve beton koruma harcı Ultralastic ile suyun zararlı etkilerine karşı yapılara hızlı, uzun ömürlü ve güvenilir çözüm sunuyor. İç ve dış mekanlarda uygulanabilen Ultralastic; hızlı priz alan yapısıyla su geçirmezlik ve çatlak köprüleme özelliklerinin yanında, uygulandığı alanları yaşlanmaya, olumsuz hava şartlarına, UV ışınlarına ve sülfata karşı koruyor. 2 saatte yağmura, 6 saatte ise basınçlı suya dayanıklı hale gelen Ultralastic, yapıları korozyona karşı koruyarak uzun ömürlü olmasını sağlıyor.


Yapı kimyasalları sektöründe güvenilir ve uzun ömürlü yapılar için yenilikçi ürünler üreten Kalekim, Ar-Ge merkezinde formulize edilen 3025 Ultralastic ile su yalıtımına hızlı ve güçlü bir çözüm sunuyor. Emülsiyon polimer esaslı sıvı bileşen ile su geçirimsizliği ve işlenebilirliği arttırıcı mineral ve özel kimyasal katkılar içeren toz bileşenden oluşan su yalıtım ve beton koruma harcı Ultralastic, ultra esnek yapısı sayesinde oldukça dayanıklı.

Yalıtımda Ultra Performans 

Hem iç hem de dış mekanlarda kolayca uygulanan Ultralastic; hızlı priz alma, su geçirmezlik ve çatlak köprüleme özelliklerinin yanında, uygulandığı alanları yaşlanmaya, olumsuz hava şartlarına, UV ışınlarına ve sülfata karşı korur. Yüksek tutunma gücü ile uygulanmasından sadece 2 saat sonra yağmura, 6 saat sonra da basınçlı suya dayanıklı hale gelen Ultralastic, hızlı bir şekilde seramik kaplama işlemine başlanmasına da imkan tanır. Zorlu koşullarda, yüksek dayanıklılık özelliği ile sınıfındaki ürünlere göre üstünlük sağlayan 3025 Ultralastic, üzeri kaplanmadan da yıllar boyunca uzun ömürlü su yalıtımı sağlar. 1 günde mekanın kullanıma açılması istenen hızlı uygulamalarda profesyonel uygulamacılar tarafından özellikle tercih edilen 3025 Ultralastic, yalıtımda ultra performans sunar.

Temelden Çatıya Güvenli, Dayanıklı ve Esnek Su Yalıtımı Geniş kullanım alanı ile öne çıkan Kalekim Ultralastic, temel perde su yalıtımı, beton zeminlerin toprak zemine temas eden alanları, yaya ve yük trafiğine maruz kalan yüzeyler, eski seramik ya da bitümlü kaplamaların üzeri ile hızlı uygulama istenen yerlerin yanı sıra teraslar, balkonlar, havuz, su deposu gibi daimi ıslak bölgeler, banyo, duş, tuvalet gibi ıslak hacimli mekanlar, beton, sıva, şap gibi yüzeyler ve seramik altı su yalıtımında güvenli su yalıtımı sağlar. Fırça, mala, rulo veya püskürtme ile kolayca uygulanabilen Ultralastic, işçilikten tasarruf sağlamasının yanında, sınıfındaki ürünlere kıyasla daha az tüketim ile maliyet avantajı sağlamaktadır. 

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER