Pazar, Ekim 1, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYalıtım/İzolasyonİzocam’a bir ödül de MTSO'dan

İzocam’a bir ödül de MTSO’dan

İhracattaki ve iş güvenliğindeki başarılarını ödüllerle taçlandıran İzocam’a bir ödül de MTSO’dan geldi! Bu yıl da sanayinin dev şirketleri arasında yer alarak İSO 500 listesine giren İzocam, bu başarısıyla “Mersin’in Sanayi ve İhracat Yıldızları Ödül Töreni”nde ödüle layık görüldü.

Yalıtım sektörünün lider kuruluşu İzocam, ödüle doymuyor. İhracattaki ve iş güvenliğindeki başarılarını ödüllerle taçlandıran İzocam’a bir ödül de Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (MTSO) geldi! Geçen yıllarda olduğu gibi 2022’de de sanayinin dev şirketleri arasında yer alarak İSO 500 listesine giren İzocam, bu başarısıyla “Mersin’in Sanayi ve İhracat Yıldızları Ödül Töreni”nde ödüle layık görüldü.

Mersin Valiliği’nin himayesinde ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) iş birliğinde düzenlenen “Mersin’in Sanayi ve İhracat Yıldızları Ödül Töreni” 3 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşti. Törende 2021 yılı verilerine göre İSO ilk 500, ikinci 500 ve TİM ilk 1000 listesinde yer alan Mersin firmalarına ödülleri verildi. İzocam adına, Tarsus Tesis Müdürü Mehmet Akarca’nın katıldığı törende İzocam’ın ödülü, İSO ilk 500 içinde 456’ncı sırada yer aldığı anons edilerek takdim edildi.

Sanayicilerin ihtiyaç ve beklentilerinin ele alınıp değerlendirildiği geceye Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı Hamit İzol ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Tarımsal Ürün İşleme ve İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta, Ticaret İl Müdürü Hüseyin Güçlü, Sanayi İl Müdürü Hasan Gül ile ödül alan sanayici ve ihracatçılar katıldı.

İzocam, başarılarıyla ödüle doymuyor!

Türkiye’yi 57 yıl önce yalıtımla tanıştıran lider marka İzocam, her ihtiyaca uygun ürün ve çözümleri ile gerek yurt içinde gerekse yurtdışında dünya çapındaki önemli projelerin aranan markaları arasında yer alıyor. 2021 yılında cirosunu bir önceki yıla oranla neredeyse 2’ye katlayan İzocam, böylece bu yılki İSO 500 listesinde bir önceki yıla oranla 8 basamak daha yükselerek 456. sıraya yerleşti. Bu başarısıyla “Mersin’in Sanayi ve İhracat Yıldızları” arasında yer alan İzocam, bu ödülün yanı sıra, iş sağlığı ve güvenliğindeki başarıları ve ihracat hamleleriyle de ödülleri evine taşımayı sürdürdü.

“Güvenlik seninle başlar!” sloganıyla gerçekleştirdiği çevre, iş sağlığı ve güvenliği (EHS) çalışmalarını kurumsal işleyişinin ayrılmaz bir parçası haline getiren İzocam, geçtiğimiz günlerde bu alandaki başarılarını uluslararası arenada aldığı ödülle taçlandırdı! İzocam, her yıl Saint-Gobain tarafından organize edilerek uluslararası jürinin seçimleriyle takdim edilen Çevre İş Sağlığı ve GüvenliğiÖdülleri (EHS Awards) çerçevesinde, “İş Güvenliği Kültürü Değişimi” (Safety Cultural Transformation) kategorisinde “Safety Diamond” ödülüne layık görüldü. İzocam’ın ödülü 27 Eylül tarihinde Saint-Gobain CEO’su Benoit Bazin tarafından Paris’te düzenlenen özel bir törenle takdim edildi.

Sağlıklı, güvenli ve tasarruflu yalıtım ürünleriyle ülkemizde olduğu gibi yurtdışındaki büyük projelerde de tercih edilen İzocam, cirosunun %20’sini ihracat gelirlerinden elde ediyor. İhracat çalışmalarını da ödüllerle taçlandıran İzocam, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (ISIB) tarafından firmaların ihracat performanslarına göre verilen “Başarılı İhracatçılar” ödülleri kapsamında; “En Çok İzolasyon Malzemesi İhracatı Yapan Firma” kategorisinde her yıl ödüle layık görülüyor.

- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER