Pazar, Aralık 10, 2023
E-Dergi Oku
Ana SayfaDosyaYalıtım/İzolasyonİllbruck Projelerinize Mükemmellik Katar

İllbruck Projelerinize Mükemmellik Katar

 Sızdırmazlık, yapıştırma ve izolasyon projelerinde, pencereler, cepheler, iç mekanlar ve binalar için yüksek kaliteli sızdırmazlık sistemleri sunmaktadır.      

Hava sızdırmazlık, hava sızdırmaz bina kabuğunun havanın iç mekandan kaçarak bina kabuğu malzemelerine sızmaması anlamına gelir. Hava sızdırmazlığı sayesinde sıcak hava kontrolsüz bir şekilde dışarıya kaçamaz, hava geçirmez bir bina kabuğu ile enerji tasarrufu sağlanır, aynı zamanda yalıtım yapısal zararlardan korunur. Pencere ve kapıların iyi yalıtılması, ısı köprüsü oluşumlarına engel olacaktır.

Hava sızdırmazlığı neden önemlidir? 

Elbette hükümetler tarafından koyulmuş ve takip edilmesi gereken kurallar, yönetmelikler veya başka standartlar bulunmaktadır. En önemli hedef, çevreyi korumak ve binaları daha enerji verimli hale getirmek için binaları yenilemek ve yeni binaları da bu gereksinimleri karşılayacak şekilde inşa etmektir. Aynı zamanda bina sahipleri ve sakinleri için de hava sızdırmazlık konfor ve maliyet açısından oldukça avantajlıdır.

Bina Kabuğunu Korumak İçin

Havalandırma sistemi kurulsa bile yemek pişirme, banyo yapma, yıkama vb. günlük aktiviteler nedeniyle nem oluşacaktır. Bu durumlarda daha soğuk olan yapı elemanı yüzeyleri ile temas halinde olan nem, bina kabuğuna zarar verebilecek yoğuşmaya sebep olacaktır. İyi birsızdırmazlık ve havalandırma, bina kabuğunun hasar görme riskini azaltır.

Bina kabuğunun korunmasını arttırmak için, buhar geçirgen sızdırmazlık ürünleri kullanımı önemlidir. Bu tip ürünlerin kullanımı dış nemliliğe karşı su yalıtımı görevi görürken, iç nemin ise dışarı çıkmasını sağlar. Binanız bu sayede “nefes alır”.

Şişen Bant ile Nefes Alan Binalar

Şişen Bant çoğunlukla doğrama etrafına uygulanan, minimum 600 PA yağmur ve rüzgar geçirimsizliğine sahip, açık hücreli poliüretan sünger yapısında bir derz dolgu malzemesidir. 
Bu malzemenin teknolojisinde, poliüretan süngerin, akrilik polimer ile kimyasal olarak emdirilme işlemi vardır. Bu sayede ürüne yağmura ve rüzgara karşı geçirimsizlik kazandırılır.  Aynı zamanda buhar geçirgenliği sayesinde ürün cephede veya doğrama etrafında yoğuşmayı engelleyerek binanızın nefes almasını sağlar.

Şişen bant, düşük SD değeri sayesinde, binamızın nefes almasını sağlayan, silikon ve mastik gibi yüksek SD değerli malzemelere göre yeni nesil teknolojik bir uygulamadır. 

Geleneksel uygulamalarda, bina içten ve dıştan sadece silikon uygulanarak kitlenir, bu da içeride ve dışarıda eşit SD değerine sahip olunmasına sebep olur. Böylelikle bina içerisinde oluşacak nem dışarıya çıkmakta zorlanır.  Şişen bant, doğramanın dış tarafına uygulandığında binanın nefes alır bir yapıya dönüşmesini sağlar. Ayrıca akustik ve termal özellikleri ile bina cephesinin enerji verimliliğini arttırmak için son derece ekonomik ve uygun bir tercihtir.

illbruck Şişen Bant Ürünleri

İllbruck ürün gammı içerisinde CE belgeli ve 15 yıl ürün garantisine sahip TP600 Şişen Bant öne çıkar. Bunun yanı sıra BG1 ve BG2 sınıfına ait TP610 ve TP603 ürünlerimiz bulunmaktadır. Prekast cephe uygulamalarında ise klasik hibrit ve poliüretan derz dolgularına alternatif TP700 EcoTech ürünümüz mevcuttur.

TP654 Çok Fonksiyonlu Akıllı Şişen Bant 1050 Pa

TP654 illbruck tarafından tasarlanan şimdiye kadar ki en yüksek performanslı hava sızdırmazlık bandıdır.

TP654 Akıllı Çok Fonksiyonlu Hava Sızdırmazlık Bandı, pencere ve kapıları şiddetli yağmura karşı sızdırmaz hale getirmek için kullanılır ve yüksek düzeyde hava geçirmezlik, ısı ve ses yalıtımı sağlar. Yüksek performans TP654, hava geçirmez özelliği sayesinde pasif evler için hava sızdırmazlık sınıflandırmasını yerine getirebilir. 3 katlı köpük yapısı sayesinde pencere çerçevesi ve duvara güvenli hava geçirmez montaj sağlar.

Özellikleri:

  • Yağmur ve rüzgar geçirimsizliği 1050 Pa 
  • Hava geçirgenliği a < 0,05 m3 
  • Termal iletkenlik λ = 0,045 W/m/K
  • Akustik izolasyon 60 dB 
  • Değişken sd değeri
- Sponsorlu -spot_img
İLGİLİ İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

DİKKAT ÇEKENLER